احساسات شما از کجا می آیند ؟ منبع احساسات شما کجاست ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 53 ثانیه

احساسات از کجا می آیند ؟
چرا بعضا احساساتی را تجربه میکنیم که منشا آنها را نمیدانیم و انتظارشان را نمیکشیدیم ؟
آیا بخشی از مغز پاسخگوی احساسات است ؟

اگر بخواهید زندگی شادتر و بهتری را تجربه کنید، باید یاد بگیرید که احساسات از کجا می آیند و سپس بتوانید آنها را کنترل کنید.

در این مقاله یاد خواهید گرفت که احساسات از کجا می آیند و بعلاوه، نحوه کنترل آنها را نیز فرا خواهید گرفت. بدین ترتیب میتوانید زین پس، احساسات ناخواسته را کنترل کرده و زندگی بسیار با ثبات تری را داشته باشید.

احساسات از کدام بخش مغز می آیند ؟

احساسات، از ضمیر ناخودآگاه می آیند. به منظور اینکه مفهوم ضمیر ناخودآگاه را درک کنید، فعلا آنرا بدینصورت بشناسید : بخشی از مغز که مدیریت هر آنچه که به آن آگاه نیستید را بر عهده دارد ! برای آشنایی بیشتر به بخش مربوطه مراجعه کنید.(ضــمیــر ناخــود آگاه)

زمانی که این مقاله را میخوانید، قلب شما میتپد، تنفس میکنید، و دمای بدن شما درحال کنترل شدن است اما از آنها آگاه نیستید. زیرا ضمیر ناخودآگاه در حال کنترل آنهاست.

به همین علت بعضا ممکن است، احساساتی را تجربه کنید که اصلا انتظارش را نداشتید. شما تنها وقتی به احساس آگاه میشوید که ضمیر ناخودآگاه شما آنرا در بدنتان آغاز میکند.

ضمیر ناخودآگاه شما، هر لحظه در حال جمع آوری اطلاعات است. حتی وقتی که شما آگاه نباشید. ضمیر ناخودآگاه در هر لحظه، احساسی را که مناسب است، انتخاب کرده و آنرا به شما ارسال میکند. به همین علت است که بعضا فکر میکنید این احساسات از ناکجا آباد آمده اند. علت این مساله، تنها این است :  زمانی که احساسات در حال ساخته شدن بوده اند، شما آگاه نبودید.

روانشناسی احساسات،آنها از کجا می آیند ؟

هدف اصلی یک حس این است که شما را برای رسیدن به هدفی مشخص تکان داده، و یا از چیز مشخصی که به ضرر شماست دور نگاه دارد.

وقتی زنگ هشدار کم بودن باتری موبایلتان به صدا در می آید، معمولا چه میکنید ؟ بله ! آنرا شارژ میکنید، زمانی که متوجه شدید احساسات، یک متد ارتباطی بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه شما هستند، خواهید دید که فهم آنها کار آسانی میشود.

احساسات از ناکجا آباد نمی آیند. بلکه آنها سیگنال های ارسالی از طرف مغز شما هستند که هدف مشخصی دارند.

منبع اصلی احساسات شما و رهایی از احساسات ناخواسته

علت اصلی احساسات یکباره و ناخواسته ی منفی، عادت بدیست که اکثریت مردم دچار آن هستند. مردم یاد گرفته اند که سیگنالهای ارسالی (احساسات) از سوی ضمیر ناخودآگاه خود را صرفنظر کرده و با مشغول کردن خود با کارهایی دیگر، از آن حس فرار کنند.

به مثال تلفن همراه برگردیم. اگر موبایل را شارژ نکنید، چه خواهد شد ؟ یا اینکه اگر بجای شارژ کردن، فقط از هشدار “باتری کم است” صرفنظر کنید، چه خواهد شد ؟ بله، قطعا مشکل حل نخواهد شد. اتفاق مشابهی برای احساسات شما نیز می افتد. وقتی به احساساتتان توجه نمیکنید، و از آنها صرفنظر میکنید، مشکل حل نشده و حس بد شما باقی خواهد ماند.

جای اینکه مدام از خود بپرسید که این احساسات از کجا می آیند، باید از خود بپرسید : هدف این حس چیست ؟ به محض اینکه هدف آنرا متوجه شدید، باید درک کنید که ضمیر ناخودآگاه شما در تلاش است پیغامی را به شما برساند تا با استفاده از آن بتوانید، کارهایی را که در شرایط فعلی شما لازم است، انجام دهید.

اگر حس اضطراب دارید، به این احساس با آماده شدن بیشتر برای آزمون خود پاسخ دهید.

اگر حس افسردگی دارید، با بازگرداندن امید به زندگی خود، به این حس پاسخ دهید.

اگر حس حسادت دارید، با قوی کردن خود و ایجاد اعتماد به نفس به این حس پاسخ دهید.

بنابر این، تنها راه رهایی از احساسات ناخواسته که بصورت یکباره در وجود شما ایجاد میشوند، این است که ابتدا منبع اصلی آن را شناخته و سپس هدف اصلی آنرا تشخیص دهید. سپس میتوانید با تلاش کردن برای تامین آن هدف و پاسخ به آن از این احساس ناخواسته رهایی یابید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع