چرا کابوسهای تکرار شونده میبینید ؟ چطور از کابوسهای وحشتناک خلاص شوید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 16 ثانیه

آیا کابوسهایی تکرار شونده آرامش را از شما گرفته اند ؟

در این مقاله به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت که علت کابوس‌های تکرار شونده شما چیست.

خواب

وقتی که می‌خوابید سطح هوشیاری و فعالیت ضمیر خودآگاه شما به کمترین حد ممکن رسیده و ضمیر ناخودآگاه کنترل وجود شما را در دست می‌گیرد. شما حین خواب بدون اینکه فکر کنید تنفس می‌کنید، غلت می‌خورید و همه قابلیتهای دیگر بدن شما نیز بصورت تماما اتوماتیک درحال مدیریت توسط ضمیر ناخودآگاه است.

اما خوابهایی که میبینید چطور ؟

همان‌طور که گفتیم حین خواب ضمیر نا خودآگاه کنترل کننده تمام وجود شما می‌شود و شما هیچ آگاهی از آنچه رخ می‌دهد ندارید.(آیا ممکن است خوابهایی که میبینیم را بصورت ارادی کنترل کرد ؟) خواب‌هایی که می‌بینید نیز یک راه ارتباطی از طرف ضمیر ناخودآگاه به شما هستند. ضمیر ناخودآگاه شما تمام رویدادهای موجود در طول عمرتان را بدون اینکه آگاه باشید تحت نظر گرفته و با توجه به آنها خواب‌های مناسب را برای شما نشان می‌دهد تا شما را به عمل و واکنش مناسب مجبور کند.

درواقع ضمیر ناخودآگاه مدیر تمام احساساتی است که شما تجربه می‌کنید به همین علت همواره سعی خواهد داشت تا با تولید احساسات مناسب شما را به سمت کار مشخصی سوق داده یا از انجام کار دیگری باز دارد. و دقیقاً همین مورد، علت کابوس‌هایی است که می‌بینید.

ضمیر نا خودآگاه با نمادها کار می‌کند. این بدین معناست که حین خواب دیدن به جای اینکه مفهوم مستقیم و پیام روشنی را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید، یک عبارت رمز نگاری شده را دریافت خواهید کرد. معنای این نمادها می‌توانند برای هر فرد کاملاً متفاوت است بوده و معنی دیگری داشته باشند. در مقاله ” وقتی خواب مار میبینید معنی آن چیست؟ ” به شما گفتیم که دیدن خواب مار، در خواب کسی که پرورش دهنده مار و عاشق آنهاست، کاملا با دیدن خواب مار توسط یک فرد عادی که از مادها هراس دارد متفاوت است.

چرا کابوس تکرار شونده میبینم ؟

اگر در حال حاضر یک کابوس تکرار شونده می‌بینید باید بدانید که علت آن یک پیغام رمز نگاری شده از سوی ضمیر ناخودآگاه شما است. ضمیر ناخودآگاه شما سعی دارد با تکرار کابوس، شما را از خطر یا تصمیمی که زندگی شما را تهدید می‌کند آگاه کرده و با تولید احساسات منفی، شما را به تصمیم‌گیری متفاوتی مجبور کند. در این میان، عناصری که خواب شما از آنها تشکیل شده است، نمادهایی هستند که اگر اندکی فکر کنید، قادر خواهید بود آنها را رمز گشایی کنید.

مثلاً اگر در خواب، خود را در حال فرار از موجودی وحشتناک می‌بینید، باید بدانید که آن موجود وحشتناک چیزی جز ترس‌های بزرگ شما حین بیداری و در زندگی شخصی نیست. حال از آنجایی که در خواب شما در حال فرار کردن از آن موجود وحشتناک بود دید، بنابراین ضمیر ناخودآگاه شما قصد دارد بگوید که شما در بیداری در حال فرار از مشکلاتی هستید که از نظر شما ترسناک هستند و نمیخواهید با آنها مواجه شوید. بنابراین ضمیر نا خودآگاه با تکرار این کابوس شما را مجبور به عمل کردن خواهد کرد.

چگونه از شر این کابوسهای شبانه خلاص شوم ؟

اولین گام شما برای رهایی از این کابوسها این است که نمادهای موجود در خواب خود را با توجه به شرایط زندگی و ساختار ذهن خودتان، تعبیر کنید. هیچ کس غیر از خودتان نمی‌تواند تشخیص دهد که معنای یک نماد در زندگی شما چیست و بنابراین هیچکس بهتر از خودتان نیز نخواهد توانست خوابهایتان را تعبیر کند. همانطور که گفتیم دیدن خواب مار برای یک مربی پرورش مار که دوست مارهاست و یک فرد عادی که از مارها میترسد کاملا متفاوت است. پس از اینکه این نمادها را جداگانه رمزگشایی کردید حالا وقت آن است که آنها را به هم متصل کرده و بر اساس خواب خود سعی کنید که پیغام کلی موجود در کابوس‌های تکرار شونده خود را دقیقاً استخراج کنید.

سپس دو راه خواهی داشت. اولین راه اینکه اقدام‌های عملی مناسب را در زندگی واقعی و بیداری، انجام دهید. مثلاً اگر در حال فرار از مشکل خاصی هستید و با آن مواجه نشده‌اید گام‌های مناسب را برای حل آن مشکل بردارید. به محض این که ضمیر ناخودآگاه شما احساس کند در تلاش برای حل مشکل مربوط هستید کابوس‌های تکرار شونده شما را قطع خواهد کرد.

اما اگر حس می‌کنید تصمیمی که گرفته اید درست است اما هنوز با همه‌ ی وجود و در سطح ناخودآگاه قانع نشده‌اید وقت آن است که با ضمیر ناخودآگاه خود (در بیداری) مذاکره کنید. ضمیر ناخودآگاه با استفاده از شواهد قانع می‌شود بنابراین شما با مذاکره‌ای قوی  و نشان دادن شواهدی که صحت تصمیم شما را تأیید می‌کنند، قادر خواهید بود ضمیر نا خودآگاهتان را قانع کنید که تصمیم شما درست بوده است و بدین ترتیب کابوسهای شما پایان خواهند یافت.

با مطالعه کتاب زیر شما قادر خواهید بود هوشیاری خود را افزایش داده و حین خواب، به یکباره هوشیار شوید(Lucid Dreaming). در اینصورت، دقیقا میتوانید خواب خود را بررسی کرده، نمادهای آنرا رمز گشایی نموده و حتی آنها را با اراده خود کنترل کنید.

1

كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته

همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

تنها شاه کلیدی که همه ی مشکلات روانشناسی شما را برطرف خواهد کرد

قيمت : ۲۹,۹۹۹ تومان

خـــريد آنــلاين كـتـــابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%