چگونه خوابهای خود را تعبیر کنید ؟ (بخش دوم) . چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 12 ثانیه

چگونه خوابهای خود را تعبیر کنیم ؟

چگونه نمادهای ضمیر ناخودآگاه در خواب خود را رمز گشایی کنیم ؟

پس از اینکه مقاله اول ما (مقدمه) در زمینه “چگونه خواب هایمان را تعبیر کنیم ؟” را مطالعه کردید، اکنون میخواهیم بصورت عملی تر، چند مثال را مطرح کرده و با این کار ، کم کم به شما این قابلیت را بدهیم که خوابهای خود را تعبیر کنید.

خواب اول :

فرد، سگی را میبیند که به دنبالش افتاده است و چیزی نمانده که سگ، اورا زخمی کند اما به یکباره موفق به فرار میشود.

پس زمینه : این فرد در زندگی حقیقی خود، اعتیاد شدیدی به سیگار داشته و این مساله، باعث شده است که کم کم، هشدارهایی جدی را از پزشکان و دوستان خویش دریافت کند. تا این حد که به او گفته شده است: اگر به سیگار کشیدن پایان ندهی، باعث مرگ تو خواهد شد.
با این وجود، او آنقدر قوی بوده است که بتواند این عادت را ترک کند و پیروز شود. همچنین، این فرد، از سگها میترسد.

تفسیر : سگ در خواب این فرد و در ضمیر ناخودآگاه او، نماد خطری بوده است که امکان کشتن او را داشته است(سیگار). ضمیر ناخودآگاه این فرد، به دنبال ارائه راه حلی بوده است که کمک کند، این فرد به فکر حل این مشکل بیفتد و به همین علت، تا ترک کامل سیگار، این فرد مدام این خواب را دیده است.

خواب دوم :

فردی در خواب، خود را در حال بحث و دعوا با همسایه خویش میبیند زیرا در خواب مذکور، همسایه کیف پول او را بدون اجازه برداشته است.

پس زمینه : همسایه ی این فرد، شباهتهایی را با بهترین دوست این فرد داشته است. فردی که این خواب را دیده، دیروز، با بهترین دوست خود، به خاطر اینکه کلید ماشینش را بدون اجازه برداشته، بحث داشته است.

تفسیر : آیا پیچیدگی ضمیر ناخودآگاه را مشاهده میکنید ؟ در خواب این فرد، کیف پول، نماد کلید ماشین بوده و همسایه ی این فرد، بخاطر شباهت هایی که به بهترین دوستش دارد(ممکن است مثلا رنگ موهای مشابه ، توسط ضمیر ناخودآگاه ، بعنوان شباهت تلقی شود)، به جای بهترین دوست او، در خوابش ظاهر شده است. چیزی که میبینید، روشی است که ضمیرناخودآگاه برای رمز نگاری پیغام خود استفاده میکند تا خبری را به شما برساند.

خواب سوم :

شخصی خود را در وسط یک دریاچه، درحال فریاد زدن برای کمک میبیند.

پس زمینه : اخیرا در زندگی این فرد، مشکلات زیادی رخ داده است. او قادر به حل این مشکلات نبوده و فقط سعی داشته با استفاده از تفریح یا اعتیاد، از این مشکل فرار کند. او همواره در جستجوی کسی بوده است که به او کمک کند اما برای قبول مسئولیت و تلاش کردن آماده نبوده است.

تفسیر : بودن در وسط یک دریاچه، نماد رنج و فشار و حس گیجی و گم شدنی است که او در زندگی تجربه میکند. فریاد زدن برای کمک، تمایل او برای نجات یافتن بدون اینکه بخواهد خود تلاشی کند را نشان میدهد، اگر این فرد بجای فریاد کشیدن برای کمک، خود را در حال شنا کردن به سمت ساحل میدید، میتوانست نشان دهنده تلاش این فرد برای حل مشکلات در زندگی واقعی باشد.

وقتی خوابی را تعبیر و تفسیر میکنید، باید مد نظر داشته باشید که وضعیت فعلی زندگیتان را مد نظر قرار دهید زیرا ضمیر ناخودآگاه از آن تاثیر گرفته است. تنها کسی که میتواند خوابهای شما را تعبیر کند، خود شما هستید زیرا میتوانید با اندکی تفکر درباره شرایط فعلی زندگیتان، پیامهای ضمیر ناخودآگاه خود را که در خواب ظاهر میگردد، تفسیر نمایید. مثلا دیدن این خواب که با استفاده از یک سنگریزه بی ارزش شروع به پرواز کردید، بدین معناست که با استفاده از یک شی که تا به آنروز در زندگی شما بی ارزش بوده است، به یکباره به موفقیت میرسید(ضمیر ناخودآگاهتان با قدرت مثال زدنی خود، آنرا پیش بینی کرده است).

تعبیر و تفسیر چند خواب رایج دیگر

تعقیب شدن توسط یک روح یا قاتل : شما درحال فرار از مشکلی هستید که قدرت مواجهه با آن را ندارید و ضمیر ناخودآگاه شما قصد دارد با تکرار این خواب، شما را به تلاش کردن برای حل این مشکل، وادار کند.
خوابهای تکرار شونده یکسان، یا با مضمون یکسان : این نوع خوابها از نظر علمی، پیغامی از سوی ضمیر ناخودآگاهتان هستند که سعی دارند شما را به تلاش برای حل مشکلی در زندگیتان وادار کنند که در حال حاضر ، نسبت به حل آن، کم کاری کرده اید.
دیدن مداوم خواب سقوط : نشان دهنده نگرانیها و ترسهایی است که درحال تجربه آنها هستید. با یادگیری اینکه چگونه قدرت ذهنی خود را افزایش دهید، میتوانید با مشکلات مواجه شده، به ضمیر ناخودآگاه خود دستور دهید که این خوابها را متوقف نماید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع