آیا صبحها به سختی بیدار میشوید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 58 ثانیه

آیا صبحها به سختی بیدار میشوید ؟

آیا حتی پس از بیدار شدن، ساعتها در رختخواب خود هستید ؟

علت این مساله چیست ؟

وقتی ضمیر ناخودآگاه شما مقاومت میکند

یکی از مشکلات رایجی که برای بسیاری از افراد رخ میدهد، این است که حتی با وجود اینکه زود بیدار میشوند، اما روند خارج شدن آنها از رختخواب زمانبر است و بعضا حتی چند ساعت طول میکشد. اما علت رخ دادن این مساله چیست و چطور میتوان آنرا رفع کرد ؟

مسئول اصلی این کار، ضمیر ناخودآگاه شماست. ضمیر ناخودآگاه دقیقا مانند یک فرد کاملا مجزا در درون شماست که مسئول کنترل تمام احساساتتان نیز هست. ضمیر ناخودآگاه فردی که از زندگی یا کار خود راضی نیست، ممکن است به سادگی با تولید حس خواب آلودگی، به نوعی به فرد کمک کند تا دیرتر وارد زندگی شده و غرق خواب بماند. خواب در بسیاری از اوقات، تبدیل به یک مکانیزم فرار از واقعیت، توسط ضمیر ناخودآگاه میشود.

ضمیر ناخودآگاه فکر میکند که با ایجاد این وضعیت، درحال کمک کردن به شماست. حال آنکه وقتی دیرتر بیدار شوید، در طی روز، فشار کاری بیشتری را تجربه خواهید کرد.

راه حل چیست ؟

اگر شما نیز دچار این مشکل هستید، دو راه حل دارید. اول اینکه زندگی خود را بررسی کرده و دقیقا متوجه شوید که علت اصلی مقاومت ضمیر ناخودآگاه شما چیست ؟ اگر متوجه شدید برنامه کاری شما فشرده و به نوعی فاجعه است یا در زندگی، سختیهایی را مواجه شده اید، ممکن است لازم باشد گامهایی را در آن جهت بردارید.

راه حل دیگر این است که ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که زود بیدار شدن، برای شما بهتر است. با مذاکره کردن با ضمیر ناخودآگاه خود، که دقیقا مانند یک فرد مجزا و در درون شماست، قادر خواهید بود کنترل مجدد رفتارهای ناخودآگاه خود را به دست بگیرید.

شما میتوانید توسط صحبت کردن با خود، باورهای جدیدی را نسبت به زندگی و کار خود، به ضمیر ناخودآگاهتان تزریق کنید. فقط دقت داشته باشید که ضمیر ناخودآگاه، به شواهد نیز نیاز دارد. نه اینکه فقط از تلقین های دروغین، حرف، یا تکرار برخی جملات استفاده کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%