چرا باید محل خواب شما ساکت باشد ؟ چرا نباید با تلویزیون روشن بخوابید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 26 ثانیه

بسیاری از افراد، عاشق این هستند که با تلویزیون روشن بخوابند.

از طرفی تحقیقات نشان میدهد که انسان میتواند صداها را حین خواب نیز بشنود. ممکن است این مساله واقعیت جالبی بنظر برسد. اما خطر شنیدن صدای تلویزیون حین خواب چیست ؟

خوب، مشکل از صدای تلویزیون نیست ! اما مشکل از وقایعی نشات میگیرد که میتوانند رخ دهند. قبل از آنکه به شما بگوییم خوابیدن با تلویزیون روشن چقدر خطرناک است، ابتدا باید یک حقیقت جالب درمورد خوابها را مورد اشاره قرار دهیم :

صدایی که حین خوابیدن به آن گوش میدهید، میتواند خوابهای شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث یک خواب کاملا متفاوت شود !

رویاها و دنیای حقیقی کجا متصل میشوند ؟

آیا تابحال شده است که در خواب، زنگ خوردن تلفن را ببینید و وقتی بیدار میشوید متوجه شوید که واقعا تلفن منزل شما در حال زنگ خوردن است ؟! اگر شما نیز این تجربه مشهور و رایج را داشته اید، احتمالا متوجه شده اید که این خواب فقط درمورد زنگ خوردن تلفن نبوده است بلکه جزییات دیگری نیز در خواب وجود داشته است.

در حقیقت یک رویا یا کابوس میتواند در چند ثانیه آغاز شود و در واقع، صدای موجود در دنیای واقعی میتواند باعث آغاز یک رویا یا کابوس مرتبط با همان صدا شود. به عبارت دیگر ذهن میتواند یک بخش جزیی از دنیای واقعی را دریافت کرده و باقی جزییات خواب را بسازد تا یک رویا یا کابوس کامل را به وجود آورد.

این بدین معناست که شنیدن صدای یک فریاد در تلویزیون حین خواب شما میتواند باعث یک کابوس ترسناک شود ! حال همانطور که میدانید برنامه های تلویزیونی بسیار متنوع هستند و به همین علت با باز گذاشتن تلویزیون ممکن است هر کابوسی را تجربه کنید ! همچنین در برخی موارد کابوسهای ترسناک میتوانند حتی باعث استرس شدید و حتی حمله قلبی شوند !

ذهن شما چگونه اطلاعات را میسازد ؟

ممکن است تعجب کنید که قوانین پردازش اطلاعات خارجی برای تشکیل دادن یه خواب چیست !؟

پاسخ این سوال به نگرانیها و باورهای شما باز میگردد.

فرض کنید شما ترس از تاریکی دارید و به ارواج و اجنه باور دارید. در چنین شرایطی، ذهن شما همواره (حتی حین خواب)، در جستجوی نشانه هایی خواهد بود که نشان دهد یک روح در اطراف شما وجود دارد ! حال وقتی شما صدای یک فریاد را حین خواب در تلویزیون میشنوید، چرخه افکار شما درباره ارواح شروع خواهد شد و به احتمال زیاد به علت همان فریاد، کابوس خواهید دید.

وضعیت مشابهی برای همه نگرانی های شما در زندگی وجود خواهد داشت. یک کلمه، یا حتی یک صدا، میتواند الگوی فکری خاصی را آغاز کند و نهایتا باعث شود که در خواب چیزی را ببینید که دوست ندارید.

بصورت خلاصه، شما باید مطمئن شوید که حین خواب، هیچ صدای مزاحمی آزارتان نمیدهد.

1

كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته

همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

تنها شاه کلیدی که همه ی مشکلات روانشناسی شما را برطرف خواهد کرد

قيمت : ۲۹,۹۹۹ تومان

خـــريد آنــلاين كـتـــابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%