فقط با کنترل تنفس در هر لحظه، تمام زندگی و ابعاد وجودی شما هم کنترل میشود

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 12 ثانیه

شاید برای بسیاری ها عجیب باشد که انجام هوشیارانه و تحت کنترل تنفس، میتواند عمیق ترین و عجیب ترین تاثیرات را در زندگی داشته باشد. این مقاله به شما نوعی ساده از تنفس را آموزش میدهد که همه ابعاد زندگی شما را تغییر خواهد داد.

اهمیت تنفس

اگر تنفس خود را کنترل کنید، هرچیز دیگری در زندگی شما تحت کنترل در می آید. بدون آب و غذا شما می‌توانید برای مدتی زندگی کنید و دوام بیاورید، اما تنفس و به درون کشیدن هوا، چیزی است که حیات شما به شدت به آن وابسته است. از دوران کهن، بسیاری از افراد بزرگ به اهمیت تنفس پی برده اند و حتی نکات بسیار اسرار آمیزی را نسبت به آن بیان کرده اند.

در این مقاله قصد دارم بگویم تنفس، پل ارتباطی و درگاه ورود شما به سطوح انرژی بالاتر است که دسترسی شما به قابلیت‌هایی خاص‌تر از وجودتان را فعال می‌کند. در حقیقت اگر نحوه تنفس در زندگی خود را تغییر دهید، شما تمام زندگی خود را تغییر داده اید. سلامت و قدرت سیستم ایمنی، ثروت، میزان آرامش، میزان جذابیت و امواج آلفا و قدرت جذب متافیزیکی و سطح انرژی شما به شدت به نحوه تنفس شما وابسته است. حتی خاطرات گذشته شما نیز خود را در الگوی حرکتی عضلات تنفسیتان ذخیره میکنند، به همین علت در خاطر شما میمانند و برای مدتها آزارتان میدهند !  با کنترل تنفس شما حتی رفتارهای آزار دهنده خود و ترسهای خود را نیز کنترل خواهید کرد زیرا غیر ممکن است که رفتار یا فکری جدید در شما شروع شود، مگر اینکه الگوی تنفسی شما نیز لحظاتی قبل تر، تغییر یافته باشد.

اما اکنون وقت آن است که یک نوع خیلی ساده از تنفس را یاد بگیرید تا با استفاده از آن، تغییرات عمده را در زندگی خود ایجاد کنید. کافیست در طی روز و بصورت هوشیارانه،  آرام، ریتمیک و عمیق، هوا را به درون بکشید و به همین شکل نیز خارج کنید. حین تنفس کردن، روی ریتم و آهنگ موزون ورود و خروج هوا متمرکز شوید و صدای آنرا بشنوید. بازهم تاکید میشود که حتما خیلی آرام(انگار یک لاستیک را با یک سوزن سوراخ کرده اید و هوا از آن به آرامی خارج یا وارد میشود)، خیلی عمیق و به شکل موزون تنفس کنید. همین نوع از تنفس ابعاد مختلف زندگی و وجود شما را به شکل عجیبی تحت تاثیر قرار میدهد که تا زمانیکه خود برای مدتی آنرا انجام ندهید، آنرا دست کم گرفته و رها خواهید کرد..(مقاله اختصاصی دایره المعارف شیوه های تنفسی مرتاضهای های هندی، کاملترین مرجع تنفس برای سلامت، جذب و تاثیر گذاری متافیزیکی از راه دور و …،  با تنفس آگاهانه طول عمر خود را زیاد کنید)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع