دیگر نمی‌توانم با خودم کنار بیایم !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 18 ثانیه

با افزایش مشکلات در زندگی، تعداد زیادی از افراد با وضعیتی مواجه می‌شوند که در آن، اصلاً نمی‌توانند با خود کنار بیایند و حتی این جمله را نیز مکرراً به زبان می‌آورند. در همین وضعیت، زمان بسیار مناسبی خواهد بود برای اینکه از فرد پرسیده شود، چه کسی در درون شماست که نمیتواند با خودتان کنار بیاید !؟ آن ناظر و کسی که میگوید “دیگر نمیتوانم با خودم کنار بیایم” کیست و منظورش از کنار نیامدن، کنار نیامدن با چه کسی است !؟ به وضوح مشخص است که  گویا با دو نفر مواجه هستیم که بالاخره با هم کنار نمی آیند ! یکی من حقیقی شما، و یکی دروغی به نام من دروغینتان.

منِ حقیقی و منِ دروغین شما

به محض تولد شما برای سال‌های سال با من دروغین خود زندگی می‌کنید، و همه چیز از جمله مسیری که در جامعه طی می‌کنید(مدرسه، دانشگاه، و…) به شما توهم منِ دروغینی را میدهد که خیلی از افراد تا انتهای عمر با آن زندگی میکنند و حتی متوجه نمیشوند که من حقیقی آنها، اصلا این منی که فکر میکنند نیست !!! خیلیها در تمام عمر واقعا حس میکنند که یک “نام” دارند که فلان تحصیلات را داراست، در محله ای به دنیا آمده اند، پدر و مادری با نام فلان و فلان دارند، و بدنی نیز دارند که زمانی نیز خواهد مرد. این قصه ایست که در گوش همه خوانده میشود و جامعه نیز به این دروغ بزرگ(که بسیار هم حقیقی به نظر میرسد)، بیشتر و بیشتر دامن میزند. حال آنکه اگر حقیقت را تجربه کنید(Enlightenment)، شاید نظرتان کمی متفاوت تر شود !

وقتی افراد به جایی می‌رسند که می‌گویند دیگر نمی‌توانم با خودم کنار بیایم، به وضوح می‌توان دید که من و هویت حقیقی فرد، به جایی رسیده است که دیگر، تحمل دروغ بزرگی به نام “من دروغین و خودساخته” که عامل همه رنجهاست را ندارد. اینجا بهترین زمان است که از خود سؤال کنید، چیز یا کسی که میگوید دیگر نمیتوانم با خودم کنار بیایم کیست !؟ کجاست ؟! از چه جنسی است !؟ آیا اصلا از جنس “چیز” یا “کس” است !؟؟؟

برای سال‌های سال شما سعی میکنید که برای خود آرامش فراهم کنید، از استرس دور باشید، از ترسها دور باشید، از ناراحتیها دور باشید و… . حال آنکه اگر فقط برای یک لحظه به حقیقت وجود خود پی ببرید و چشمتان به حقیقت باز شود، متوجه خواهید شد که همه این تلاش‌ها، برای کسی است که در حقیقت اصلاً وجود ندارد !!! و این، خنده‌دارترین حقیقتی است که می‌توانید در تمام زندگی خود شنیده و سپس آنرا متوجه شوید. اگر این حقیقت را عمیقاً تجربه و درک کنید، زندگی شما دقیقا از لحظه فهم و درک آن، طوری متحول خواهد شد که فقط بصورت ممتد خواهید خندید ! یک سرخوشی و آرامش غیر قابل وصف ! و البته یک حس سرکار بودن در تمام این سالها(شوخی) ! این، چیزی است که دانستنش، جهان را تغییر میدهد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع