هدفگذاری با “من دروغین” یا Ego در مقابل هدف گذاری خداگونه

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 35 ثانیه

شاید نکات زیادی را درمورد هدف و هدفگذاری خوانده باشید، اما این مقاله، از ظرافتی حرف میزند که چه بسا تاکنون توجهی به آن نداشته اید. یک نگاه پیشرفته و خاص و یک آگاهی، برای درک ظرافت هایی در هدف گذاری، که از چشم همه پنهان مانده است !

هدف گذاری خداگونه و هدف گذاری با “من دروغین”

اگر عمق وجود خودتان به عنوان یک انسان را بشناسید، میتوانید متوجه شوید که شما میتوانید به دو شکل، هدفگذاری کنید. یک نوع از هدفگذاری، که نامش را هدفگذاری خداگونه میگذارم و نوعی دیگر که هدف گذاری با “من دروغین” شماست.

هدفگذاری با من دروغین چیزی است که در آن مسلط هستید ! زیرا عمریست آنرا تجربه کرده اید و هرچند درصد بسیار بسیار کمی از هدفگذاری هایی که با من دروغینتان انجام میشود، نتیجه میدهد اما جالب است که این نوع هدفگذاری اعتیاد آور است و باعث میشود شما به آن اعتیاد پیدا کنید زیرا توهم کارآمد بودن را به شما میدهد ! شما عمریست که تصمیم به رژیم گرفتن و وزن کم کردن گرفته اید اما اگر صادق باشید، هرگز نتیجه خوبی نگرفته اید. شما عمریست که تصمیم به بهبود وضعیت خود گرفته اید اما نتیجه ای را تاکنون نگرفته اید. شما عمریست که بارها تصمیم گرفته اید مثلا فلان مقدار ساعت مطالعه کنید اما نتوانسته اید ! اگر هوشیار باشید، میتوانید این موضوع را متوجه شوید که شاید حتی 1 درصد از تصمیم ها و هدفگذاریهای شما نیز محقق نشده است. علت چیست !؟ علت دقیقا همین است که این تصمیم گیری از من دروغین شما آغاز میشود و از همان ابتدا و ذاتا، قدرتی ندارد !

 ویژگی اهدافی که با من دروغین شما تعیین میشود، این است که در آن، از ابزار زبان استفاده میشود. عموم ناآگاهند که به محض استفاده از زبان، هزاران پیشفرض هیپنوتیزمی را روی ذهن خود نصب میکنند و به همین علت از قدرت خود میکاهند. مثلا وقتی بخواهید به چیزی برسید، زبان اینگونه است که باید فعلی با زمان آینده انتخاب کنید و به محض انجام این کار، شما هدف خود را در آینده قرار میدهید و بنابراین با درج این پیشفرض، شما خود دسترسی سریعتر به آن هدف را به تاخیر میندازید.

اما من حقیقی شما چگونه قصد میکند ؟ من حقیقی شما فقط در زمان حال کار میکند. یعنی فقط در همین لحظه، چیزی را قصد میکند و از درون تجربه میکند که همین الان به آنچه قصد کرده، رسیده و آن موضوع رخ داده است. من حقیقی شما هرگز با زبان حرف نمیزند و هرگز هدفی را در آینده نمیگذارد ! بلکه حس میکند همین اکنون دقیقا در مقصد مورد نظر است. شما همین اکنون تبدیل به همان چیزی میشوید که میخواهید ! بدون حرف، بدون ذوق کردن، بدون شادی زیاد از حد(حس خوب داشتن عالیست اما حتی ذوق کردن هم از من دروغین شما می آید زیرا شما زمانی ذوق میکنید که حس میکنید چیزی را به دست آورده اید که ذاتا لایق آن نیستید و این نگاه از من دروغین شما می آید !)

اما اهمیت شناخت این دو نوع هدفگذاری چیست ؟ شما باید این دونوع از هدفگذاری را بشناسید، زیرا هر نوع هدفی که با من دروغین شما تعیین شود، فقط یک توهم شیرین است که به نظر میرسد نتیجه میدهد، اما در واقع اصلا نتیجه نمیدهد. من دروغین شما قدرت چندانی ندارد. اما وقتی خداگونه و با من حقیقی خود قصد میکنید، هدف شما چاره ای جز محقق شدن نخواهد داشت.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع