چطور سرعت گذر زمان را تغییر دهید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 43 ثانیه

عجیب است که چگونه در بعضی اوقات زمان آنقدر سریع می‌گذرد که دوست دارید گذر آن را سریعتر کنید و در بعضی اوقات دیگر نیز همه چیز گویا آنقدر آهسته است که هرچه سریع‌تر می‌خواهید تمام شود.

تحقیقات نشان می‌دهد احساسات و درک ما از جهان اطراف می‌تواند سرعت گذر زمان را برای ما تغییر دهد. اما از این نکته در زندگی خود، چه استفاده‌ای می‌توانید ببرید ؟ اینکه بتوانید سرعت گذر زمان در زندگی خود را تغییر دهید چه سودی دارد ؟!

احتمالا پاسخ را خود یافته اید…زمان بر اساس ساعت مچی تان، همواره به یک سرعت معین سپری میشود، و در برخی اوقات، این سرعت اصلا مطابق میل شما نیست. زیرا یا وقت کم دارید یا وقت اضافی آورده اید. نظرتان درمورد تغییر سرعت زمان چیست ؟! با ادامه مقاله همراه شوید تا به گونه ای زندگی کنید که لایق یک قدرت نامحدودیست…

نگاهی دقیق تر

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دچار حوادث رانندگی می‌شوند بعضاً باور دارند که لحظات وقوع تصادف به صورت صحنه آهسته بوده است. این درحالی است که همه ناظرین تصادف، بیان میدارند که تمام تصادف در عرض چند ثانیه رخ داده است.

به عبارت دیگر ممکن است دو نفر که دقیقاً یک تجربه مشابه را داشته اند، درک کاملاً متفاوتی را نسبت به زمان سپری شده داشته باشند. بعضا یک ساعت صبر کردن پشت در اتاق عمل بیمارستان، به اندازه صد سال بنظر میرسد. حال آنکه وقتی درمورد موضوع جالبی حرف میزنید یا حس خوبی دارید، همه چیز سریع سپری میشود.

زمان مفهومی ذهنی است

اگر دقیق‌تر فکر کنید متوجه خواهید شد که چیزی به نام زمان عملاً وجود ندارد. زمان و گذر آن تماماً در ذهن شما ساخته میشود و درک شما از آن میتواند با درک یک فرد دیگر کاملا متفاوت باشد.

ذهن شما در هر لحظه فقط می‌تواند روی یک مسئله متمرکز شود. هرچند شما میتوانید توجه خود را به چیزهای مختلفی معطوف سازید، اما منظور ما، تمرکز عمیق است نه سطحی.

در حقیقت وقتی در انتظار یا تحت استرس هستید و به خاطر مشکل مشخصی احساسات منفی را تجربه می‌کنید، این احساسات درک شما از گذر زمان رو تقی می‌دهند. از طرف دیگر وقتی در حال لذت بردن ازلحظات هستید تمرکز شما تماماً روی لذتی است که تجربه میکنید و زمان عملا از پهنای توجه شما خارج میشود. حال وقتی کمی بعد به یک باره تمرکز خود را مجدداً به زمان سپری شده ببرید، متوجه خواهید شد که چه قدر زمان گذری شده است.

چگونه میتوانید از این مقاله بصورت عملی بهره ببرید ؟

حال که این مساله را یاد گرفتید، اکنون وقت آن است که از آن به صورت کاربردی در زندگی خود بهره برده و باز هم از همه کسانی که این مقاله را نخوانده‌اند و همراه قدرت نامحدود نبوده اند متفاوت شوید.

تمرکز، همه چیز است. هرچیزی که از پهنای تمرکز و توجه شما خارج شود، گویی کاملا از هستی و وجود ساقط میشود. انگار اصلا در جهان شما وجود ندارد و نداشته است. حتی اگر این چیز زمان باشد. زمان بر اساس عقربه های ساعت، همواره با یک سرعت میگذرد، اما شما میتوانید سرعت آنرا برای خود تغییر دهید. مهم نیست که یک ماه بعد یک آزمون بسیار مهم دارید، آنچه مهم است زمان درونی شماست. ذهن شما قادر است این زمان را طوری دستکاری کند که وقت بیشتری داشته باشید. پس خیلی نیاز نیست به عقربه های ساعت توجه کنید، زیرا قدرت نامحدودیها با زمان ذهن خود زندگی میکنند…

طول عمر برای یک فرد قدرت نامحدودی که در تک تک ثانیه های زندگی خود حاضر است، میتواند صد برابر یک فرد عادی باشد. یک قدرت نامحدودی کم کم این قابلیت را بدست می آورد که در لحظات آزار دهنده زندگی خود، ساعت درونی ذهن خود را سریعتر کند و در لحظاتی که عاشق آنهاست، همه چیز را آهسته کند.

 

 

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع