چگونه همیشه حس خوبی داشته باشید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 49 ثانیه

آیا ممکن هست که همیشه حس خوبی داشته باشید ؟ ممکن است تعجب کنید که یک فرد چگونه میتواند با وجود این حجم از مشکلات روزمره ، حس خوبی داشته باشد ؟ چگونه ممکن است وقتی که مشکلات مدام حستان را خراب میکنند،کماکان همیشه شاد باشید ؟ بله،ما نیز آگاه هستیم که افراد در بازه های مختلف زندگی خود،همواره مشکلاتی را در زندگی خود دارند. اما با این وجود، این دقیقا معمایی است که میخواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم تا بتوانید همواره حس رویایی را داشته باشید.

چگونه وقتی مشکلات زیادی دارید ، کماکان حس خوبی داشته باشید ؟

رییس : سلام،به مشتری ها زنگ زدی ؟

شما : امروز ساعت ۱۲ تماس خواهم گرفت رییس.دیروز با او حرف زدیم و قول و قرارها گذاشته شدن.

رییس : خوبه ، اسناد مهم رو چطور ؟ ازشون فتوکپی گرفتی ؟

شما : دستگاه فتوکپی در حال تعمیر است،تا نیم ساعت حتما انجام خواهد شد.

رییس : بسیار عالی

ممکن است بپرسید ارتباط این مکالمه با داشتن حس خوب چیست ؟! آیا توجه نکردید که کارمند،هیچکدام از کارها را هنوز انجام نداده بود اما رییس او را تشویق کرد ؟ رییس ، از اینکه کارها انجام خواهند شد،راضی بود و به همین علت او را تشویق کرد.

حالت دقیقا مشابهی برای ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد که دقیقا همانند رییس شماست.تا زمانیکه به او قول دهید و او را قانع کنید که مشکل مربوطه را حل خواهید کرد و درحال تلاش برای آن باشید،حس بدی به شما نخواهد داد !

ضمیر ناخودآگاه شما ، مشکلات شما را مدام یاد آوری خواهد کرد(دقیقا مانند مثالی که درمورد رییس و کارمند مطرح کردیم).اگر پاسخ ضمیر ناخودآگاه خود را به خوبی داده و او را قانع کردید که روی مشکلات کار خواهید کرد،حتی درصورت وجود مشکلات فراوان ، حس خوبی خواهید داشت.

چرا افراد همواره حس بدی دارند ؟

ضمیر ناخودآگاه شما : هی پسر ، کمتر بخور ! به حد کافی اضافه وزن داری.

شما : فعلا بذار یه نوشیدنی بخورم که از یادم بره این مشکلات !

ضمیر ناخودآگاه شما : تو از این کار متنفری ، نه ؟

شما : این بهترین کاریه که الان میتونم پیدا کنم،تازه ، همه از این کار متنفرن تنها نیستم

ضمیر ناخودآگاه شما : پرت و پلا تحویل من نده.الان با یسری حس منفی جریمت میکنم

همانطور که میبینید،مردم قصد دارند مشکلاتشان را با پناه بردن به چیزهای مختلف،یا دروغ گفتن به خود،از یاد ببرند و از مسئولیت فرار کنند.و این نگرش باعث ایجاد حسهای بسیار منفی،ناراحتی و افسردگی میشود.باید بدانید که بعضا ممکن است یک افسردگی حاد،چیزی بیش از واکنش ضمیر ناخودآگاه شما به مشکل حل نشده ایی که برای حل آن تلاشی نکرده اید ، نباشد.

برای اینکه همواره حس خوبی داشته باشید،باید درحال تلاش برای حل مشکلات زندگی خود باشید و یا حداقل برنامه ایی برای حل مشکلاتی که نمیخواهید آنها را در همان لحظه حل کنید ، داشته باشید.

در انجام کارهای خود تاخیر نیندازید وگرنه حس بدی خواهید داشت

بیایید فرض کنیم ضمیر ناخودآگاه شما،مشکلی را به ذهن شما آورده است و شما با گفتن اینکه : “آنرا حل خواهم کرد” پاسخ او را داده اید.به احتمال زیاد ضمیرناخودآگاه شما ، فرصتی به شما داده و مجددا آنرا به شما یاد آوری خواهد کرد.پس از چندبار یاد آوری کردن ، وقتی ضمیر ناخودآگاه شما میبیند که شما عملی را در راستای آن انجام نمیدهید ، پاسخ شما را با تولید حسهای منفی خواهد داد که در واقع نوعی مجازات از سوی ضمیر ناخودآگاه شماست.به همین علت برای اینکه همواره حس خوبی داشته باشید،بسیار مهم است که نه تنها ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید که در حال حرکت و تلاش برای رفع مشکل مربوطه هستید،بلکه باید قبل از اینکه کاسه صبر ضمیر ناخودآگاه شما پر شود،تلاش کنید و عمل کنید،نه اینکه تنها حرف بزنید و قول بدهید.بدین ترتیب میتوانید همواره شاد باشید و حس خوبی داشته باشید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%