هر زمان که اراده ای کنید، هویت دروغین شما با آن خواهد جنگید، ارتباط قوانین حرکت نیوتون به رشد و موفقیت !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 51 ثانیه

قوانین حرکت نیوتون را به یاد دارید ؟ اگر به یاد ندارید نگران نشوید عیبی ندارد !به نظر شما ارتباط این قوانین فیزیک از نیوتون، به مقاله فعلی از قدرت نامحدود چیست !؟

وقتی اراده ای برای تغییر یا هدفگذاری کنید، هویت دروغین با آن خواهد جنگید

حتی با نگاهی گذرا به قوانین حرکت نیوتون، به سادگی میتوانید به دو نکته مهم و مرتبط با این مقاله پی ببرید. یکی اینکه یک “جسم”، گویی دوست ندارد کسی هل اش بدهد ! و اگر کسی این کار را کند، با نیرویی دقیقا برابر با میزان هل داده شده به او، مقابله خواهد کرد و بدین ترتیب پاسخ کوبنده ای به او خواهد داد(“چرا منو هل میدی !؟ بگیر که اومد !”) ! این اصل را حتی یک سلول سرطانی نیز بلد است زیرا او هم به نوعی حس منیت دارد و به همین علت وقتی تصمیم میگیرید با یک بیماری بجنگید، گویی او هم سعی دارد تا جایی که زورش میرسد از جان خود حفاظت کند و به شما پاسخ متقابل کوبنده دهد ! و نکته بعد که به مقاله فعلی مرتبط است اینکه هر جسمی ذاتا دوست دارد وضعیت فعلی خود را حفظ کند و مثلا اگر اتلاف انرژی نداشته باشیم و اصطکاک صفر باشد، یک جسم که روی زمین در حال سر خوردن است، هرگز نخواهد ایستاد زیرا دوست دارد وضعیت فعلی خود را ادامه دهد و نگاه داشتنش نیازمند نیروی اضافی است ! حتی به حرکت در آوردن یک جسم از حالت سکون نیز انرژی میخواهد !

اکنون و با این مقدمه از فیزیک، وقت آن است که بگوییم “شما” تا زمانیکه یک “فرد یا یک شخص یا یک هویت” هستید و منیت و حس مجزا بودن از دیگران و جهان اطراف را دارید(مثل همین الان مگر اینکه روی سطح هوشیاری خود کار کرده باشید)، هیچ تفاوتی با آن جسم سخت و صلب نخواهید داشت و به همین علت به محض اینکه اراده کنید کار جدیدی انجام دهید یا تغییری در زندگی خود به وجود آورید، هویت دروغینی که از قبل و برای سالهای برای خود ساخته اید، با آن مقابله خواهد کرد و این مقابله خود را به اشکال مختلفی نشان خواهد داد(تنبلی، اتلاف وقت، و…). ممکن است بپرسید هویت دروغین چیست که در اینصورت باید مقالات قبلی مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید اما بصورت خلاصه، Ego یا هویت دروغین، دقیقا خود شما هستید و تصوری که از خود دارید.(دکتر یا مهندس فلان، متولد فلان شهر، فلان ساله، دارای فلان تخصص ها و فاقد فلان تخصص ها، دارای فلان علایق و فلان تنفر ها، دارای فلان ترسها و باورها و نگرشها، دارای فلان نظرات و پیش بینیها نسبت به آینده کشور و زندگی خود یا دیگران و…همین !). و بد نیست اشاره شود تمام مشکلات و محدودیتهایی که در زندگی خود دارید نیز از همین هویت دروغین است که هدیه مسموم جامعه به شما بوده است و این هدیه هر روز نیز تغذیه میشود(مهندس فلانی تشریف بیاورند برای سخنرانی و…)!

پس با توجه به نکته گفته شده، باید آگاه باشید مثلا به محض اینکه تصمیم بگیرید زندگی خود را رشد دهید، یا حضور و هوشیاری خود در لحظه را بالاتر ببرید یا خود را رشد دهید یا کاری را به انجام برسانید یا رابطه خود را بهتر کنید، در تمام این لحظات، هویت دروغین یا در حقیقت “خودِ شما !” ،در حال جنگ و مقابله با این تغییر حرکت خواهد بود و به همین علت باید بسیار هوشیار باشید. مثلا ممکن است تصمیم بگیرید کاری را به انجام برسانید و هر لحظه هویت دروغین شما حواسپرتی جدیدی را برایتان تولید کند. با وجود مطرح کردن همه اینها، دقت کنید که اگر در ذهن خود دشمن سازی کنید و در دام این باور بیفتید که هویت دروغین دائم در حال ضربه زدن به شماست، شما قدرت آن را بیشتر کرده اید و مشکلات بیشتری برای خود تولید میکنید. پس فقط کافیست آگاه باشید که چنین چیزی هست و در نتیجه حضورتان در لحظات را با هوشیاری بیشتر، افزایش دهید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%