آیا داعش یا سایر گروههای مشابه، شیطان و شیطانی اند و باید محو شوند !؟ با Ego، یا همان شیطان حقیقی و بزرگترین قاتل زنجیره ای در تمام تاریخ بیشتر آشنا شویم !!! سرگرمی محبوبِ “من دروغین” و هویت دروغین (Ego) را بشناسید

زمان لازم برای مطالعه : 3 دقیقه و 47 ثانیه

بسیار جالب است که در سرتاسر کره زمین، جبهه های مختلفی وجود دارند که جبهه مقابل را شیطانی مینامند. در جهان زیاد میبینید که دو جبهه، که در نگاه اول، یکی مثبت و یکی منفی به نظر میرسند، هر دو یکدیگر را شیطانی و لایق مرگ برچسب میزنند و به جان هم میفتند. اما در میان تمام این جنگها و حرفها، شیطان حقیقی کجا قایم شده است؟!؟!؟!(بیدار و هوشیار باشید). آیا داعش و یا جبهه هایی مشابه آن، شیطانی هستند و باید محو شوند !؟ بسیار جالب است که افراد بسیار بزرگ در طول تاریخ(در مذاهب یا مکاتب مختلف یا… و کسانیکه “واقعا” رشد یافته و هوشیار بوده اند، نه کسانیکه ظاهرا در مسیر حقیقت اند)، حتی زمانیکه میجنگیده اند نیز هرگز به خود اجازه نمیدادند دیگری را شیطانی ببینند و اگر در جنگی قرار است کسی را بکشند نیز، هرگز “بر اساس خواسته های نفسانی” خودشان(من دروغین)، به او کوچکترین آسیبی نزده باشند. اما به نظر می آید اکنون نیاز است که این هوشیاری دوباره در قالب مقاله ای به همه داده شود.

زبان و حواس پرتی، سرگرمی مورد علاقه Ego !

در این مقاله، قصد معرفی بخشی از وجودتان را دارم که در حال حاضر تمام وجودتان با آن گره خورده و آمیخته شده است. و با وجود اینکه این بخش، اینقدر به شما نزدیک است، شما حتی تصورش را نمیکنید که دقیقا همین بخش، بیش از هر چیز یا کس دیگری، به شما خیانت کرده است و برایتان مشکل خلق کرده است! بله ! درست حدس زدید ! Ego یا من دروغین ! و Ego یعنی دقیقا خودِ شما !

جالب است بدانید منِ دروغین، تنها عامل تمام جنگها، سختی ها و مشکلاتی است که در تمام جهان وجود دارد و تنها باعث تمام مشکلاتی است که در زندگی خودتان تجربه کرده اید است. تنها باعث اینکه از نظر مالی زندگیتان گیر افتاده است، تنها باعث اینکه روابط عشقیتان زود خراب میشود، تنها عامل اینکه به اهدافی که تعیین کرده اید نمیرسید، و حتی تنها عامل تمام جنگها و مشکلاتی است که بشر در سرتاسر جهان آنها را خلق کرده است. مسبب همه اینها فقط و فقط خود Ego است ! و این چیزی است که از چشم افراد ناهوشیار پنهان میماند مگر زمانی که هوشیاری خود را افزایش دهند.

باید بدانید، Ego، بخشی از وجود شما نیست !!! بلکه Ego دقیقا خودِ خودِ شما، هویت شما و تصوری که از خود دارید، است ! Ego همین صدایی است که با ابزار “کلام”، مدام از درون حرف میزند ! همین “شما” ای که در حال خواندن این مقاله است و ظاهرا میخواهد خودش را با خواندن این مقاله ارتقا دهد !! ایگو دقیقا همان کسی است که ظاهرا میخواهد برای هدفی مثبت در جهان بجنگد و عده ای شیطانی صفت را بکشد. همین هویتی که “تصور” دارد مجزا از دیگران است، گذشته و آینده ای دارد و باور دارد داستان زندگی خاص خود را داشته و دارد. بسیار عجیب است، نه !؟! چطور خودِ شما میتوانید عامل تک تک مشکلاتی باشید که در زندگی خود دارید !؟ شما که ظاهرا هدفتان حل تمام مشکلات و بهبود زندگیتان است !!!

تمام سختی و نفسگیری فهماندن و روشن کردن این حقیقت به شما، دقیقا در همین است ! Ego همواره در نقابی که ظاهرا سودمند است، وارد عمل میشود اما نهایتا، نتایجی دقیقا خلاف آنچه که میخواستید را برایتان رقم میزند. در واقع همه انسانها در این مورد مشترک هستند که واقعا میخواهند نتایج خوبی خلق کنند و زندگیشان را زیباتر کنند ! اما مشکل اینجاست که چون با Ego خود این تصمیم را میگیرند، مکررا شکست میخورند و نهایتا خود را در وضعیتی میابند که دقیقا متضاد اهدافشان رقم خورده است !

بزرگترین و شیطانی ترین کار در تمام جهان، این است که بخواهید دیگران را شیطان بنامید. آیا باور دارید داعش یا هر جبهه دیگری شیطانی است ؟ آیا باور دارید آنها باید از روی کره زمین محو شوند و به شدید ترین شکل کشته شوند ؟ اگر چنین باورهایی دارید، شما هم دقیقا مانند همان داعش یا هر جبهه دیگری، دوباره از دست ایگو یا همان شیطان اصلی که در وجود  خود شماست رکب خورده اید ! خوب دقت کنید که  Ego چطور حواستان را به جهان بیرون پرت میکند  تا شیطان را در بیرون از خود بیابید و سپس باعث میشود شما نیز دقیقا همان کاری را کنید که مثلا گروههایی مثل داعش انجام میدهند. در حقیقت اگر شما نیز حس کنید کسانی در جهان بیرون هستند که شیطانی هستند، شما نیز در این مورد کاملا شبیه داعش هستید و هیچ تفاوتی با آنها ندارید زیرا آنها نیز بر همین اساس و با همین باور، شما را شیطانی میبیینند و با همین نگاه است که اگر دستشان به شما برسد، شما را به بدترین شکل خواهند کشت. پس در حقیقت شیطان اصلی همین نگاه است که دیگران را شیطان ببینید و خیلیها، بازیچه همین شیطان حقیقی میشوند !!! دقت کنید که چطور خیلیها فریب Ego را میخورند(با وجود اینکه ظاهرا هدف خوبی دارند) و با حواسپرتی به چیزهایی در بیرون از خود، از حقیقت فرار میکنند. اگر کسی دیگری را شیطان و شیطانی نبیند و برچسب نزند و این نگاه کلا ریشه کن شود، مطمئن باشید کار شیطانی روی کره زمین باقی نمیماند و فقط خدا یا همان وجود واحد و پیوسته باقی خواهد ماند… پس بزرگترین فریب شیطانی، دقیقا همین است که دیگری را شیطان ببینید !!! زیرا هر دو جبهه در تمام جنگها، با همین نگاه به جان یکدیگر می افتند. دقت کنید که کماکان دفاع کردن از کشورتان یا “فقط” انجام همان کاری که در لحظه لازم است(مثلا دفاع در همین لحظه)، عیبی ندارد. بلکه مشکل در این است که حتی برای یک لحظه، حس کنید در حال جنگ با “شیطان” هستید یا تصور کنید که دشمن باید به بدترین شکل کشته شود(نه اینکه حتی به دشمن خود هم عشق بورزید و او را هم یک انسان مثل خودتان بدانید که جلوه ای از ظهور همان خدای واحد است)….زیرا اگر حتی یک لحظه تصور کنید که دیگری شیطان است، در همین لحظه، خودتان خلقت را مجزا دانسته اید(نه تماما از خدا و برای خدا)، و بزرگترین کار شیطانی را مرتکب شده اید. و بدون اینکه بدانید، فریب شیطان اصلی یا همان من دروغین خود را خورده اید.

تفریحات مورد علاقه Ego یا منِ دروغین شما !

ایگو عاشق حرف زدن و کلام است ! زیرا تک تک “من، تو” و حتی “م” انتهای کلمه “کتابم”، توهم وجود داشتن مستقل و خودخواهانه او را محکم تر میکند ! اگر کلام نباشد و ابزار زبان مورد استفاده قرار نگیرد، دیگر Ego ای وجود نخواهد داشت ! ایگو عاشق زبان است زیرا در زبان و کلام، هم زمان وجود دارد، هم مکان وجود دارد، هم مجزا بودن انسانها(من، تو، او، ما، شما، ایشان). و مشخصه بارز ایگو، خودخواهی و مجزا دانستن خود از تمام جهان است. و وقتی بیشتر و بیشتر در این توهم مجزا بودن و “شخصیت” بودن، غرق شوید، مشکلات بیشتری را تجربه خواهید کرد. زیرا تغذیه ی ایگو، مشکلات است ! ایگو برای مهم بودن، باید همواره مشکلاتی داشته باشد تا بتواند به دیگران بگوید که چقدر خفن و عجیب است !

همچنین ایگو عاشق حواسپرتی است ! به این معنا که به جای بودن در این لحظه و مواجه شدن با حقیقت، هر لحظه دوست دارد یک حواسپرتی برای خود ایجاد کند(زیرا اگر حواسپرتی نباشد ایگو ناچار به تجربه مستقیم حقیقت در همین لحظه میشود !). و جالب است که این حواسپرتی، لزوما آنطور که فکر میکنید تابلو نیست ! یعنی لزوما بازی کردن با موبایل یا چیزهایی مثل این نیست ! خیلی اوقات این حواسپرتی دقیقا به این شکل است که مثلا :”من باید خود را رشد دهم !!! یا جهان را پر از صلح کنم !” یا حتی پس از خواندن این مقاله :”فهمیدم ! بعد این باید من دروغین ام را بکشم !!!!”. بله ! ایگو بسیار حرفه ای تر از آنچه که فکرش را میکنید است ! جوری بازیتان میدهد که فکرش را هم نمیکنید.

خلاصه : مواظب باشید دقیقا در لحظه ای که حس میکنید در مسیر حقیقت هستید، فریب Ego را نخورید. و اگر مطمئن بودید که در مسیر حقیقت هستید، بیشتر شک کنید ! زیرا Ego بسیار هنرمندانه فریب میدهد !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع