در لحظه حضور داشته باشید، دیگر هرگز غافلگیر نخواهید شد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 37 ثانیه

سوال شده بود که چرا زندگی و رویداد های خارجی بعضا مارا غافلگیر میکند و آیا میتوان غافلگیر نشد !؟ شاید شما هم بارها تجربه کرده باشید که یک رویداد خارجیِ ظاهرا غیر قابل پیش بینی، در زندگی شما رخ دهد و دقیقا در زمانی که فکرش را هم نمیکردید، شما را کاملاً شوکه و غافلگیر کند. اما علت این غافلگیر شدن چیست !؟

آیا رویدادهایی خارجی شما را غافلگیر میکنند ؟!

یک تصادف، جا گذاشتن گوشی موبایلتان در یک مکان عمومی، غافلگیر شدن توسط یک زورگیر یا دزد در زمانیکه حتی فکرش را نمیکردید، یک ورشکستگی مالی (ظاهرا) غیر قابل پیش بینی، مبتلا شدن به یک بیماری در زمانیکه حتی فکرش را نمیکردید، خیانتی غیر قابل پیش بینی و یا پایان یکباره و غیر قابل پیش بینی رابطه عشقیتان، مرگ یکباره یکی از عزیزانتان و بسیاری موارد دیگر، همه و همه مثال‌هایی از غافلگیر شدن توسط یک رویداد خارجی هستند. چیزی که میتواند به شما حس بدی دهد و حس نا امنی را در وجودتان نسبت به زندگی ایجاد کند.

اما چرا غافلگیر میشوید !؟ ریشه این غافلگیر شدن دقیقا چیست !؟ عموم مردم معمولا آنقدرباور های منفی از جامعه گرفته اند که قطعا به سرعت پاسخش را خواهند داد ! جملاتی مانند :”دنیا بی رحمه”، “بلا یهو نازل میشه” و…از جمله این جملات هستند ! که هرچقدر بیشتر و بیشتر تکرارش کنید، واقعا هم در این تونل واقعیت فرو خواهید رفت و رویدادهایی اینچنینی را وارد زندگی خود خواهید کرد.

از اینها که بگذریم، سوالی که میتواند مطرح شود، این است که از نگاه سطح هوشیاری بالاتر علت غافلگیر شدن چیست ؟ غافلگیر شدن توسط یک رویداد خارجی فقط و فقط به این معناست که شما برای مدت‌ها، در لحظه حاضر نبوده اید و در نتیجه به علائم اولیه و اشاره هایی که قبل از یک رویداد داده میشود توجه نکرده اید. راهنمایی ها و اشاره هایی که به شما حتی این امکان را میدهند که قبل از رخ دادن یک رویداد، آنرا تغییر دهید. زندگی یا رویدادهای خارجی هرگز هدف غافلگیر کردن شما را ندارند اما وقتی به تمام چیزهایی که درون پهنای هوشیاری شما رخ میدهد توجه لازم را نکنید، واضح است که غافلگیر میشوید. باید بدانید حضور کامل در لحظه تمام راهنمایی های لازم را برای شما دارد و تمام گامهایی که لازم است بردارید را به شما نشان میدهد.

تقریباً همه مردم عادت کردند که حضور در لحظه خود را، قربانی هزاران فکری کنند که دائما در سر آنهاست و ذهن آنها را شلوغ کرده است. وقتی چیزی مثلاً مانند یک بیماری، شما را به یک‌باره و به شدت غافلگیر می‌کند، این موضوع نشان دهنده این است که به علت عدم حضور در لحظه و کمبود هوشیاری، شما مدت‌هاست توجهی به آنچه که در پهنه هوشیاری شما و خصوصا در بدنتان و در همین لحظه رخ می‌دهد ندارید و مثلا در ذهن خود و با مجموعه ای از افکار، درگیر هستید. افکاری آشوبناک که حضور شما در لحظه را گرفته و بعد ها فاجعه هایی بزرگ و ظاهرا غیر قابل پیش بینی را برای شما خلق میکنند. دقیقا همان فجایعی که حس میکنید از آسمان و بر سر شما نازل شده اند !

اگر میخواهید هرگز توسط یک رویداد خارجی غافلگیر نشوید، زمان آن است که در هر لحظه از عمرتان کاملاً حاضر باشید و داشتن ذهن خالی و بدون فکر بودن را، همان‌طور که در بسیاری از مقالات روی اهمیت آن تأکید شده است، در اولویت بالاتری قرار دهید.(مقاله اختصاصی دفاع شخصی ذهنی پیشرفته (AMSD) چیست ؟ چطور بدون درگیری فیزیکی و با نیروی ذهن، امنیت خود، نزدیکان و دارایی خود را در محیط های خطرناک تامین کنید ؟)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع