دارایی حقیقی شما، هرگز آن مقدار پولی نیست که در بانک دارید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 28 ثانیه

عجیب نیست اگر شما نیز دارایی های خود را با پولی که در همین لحظه در بانک دارید(یا حتی خودرویی که دارید !)، ارزشیابی کنید. اما حقیقت این است که پولی که به بانک داده اید یا حتی تمام دارایی هایتان، هیچ ارتباطی با ثروت حقیقی شما در این لحظه ندارد.

ثروت حقیقی شما، مقدار پول موجود در حساب بانکی یا داراییهایتان نیست !

جامعه و مسیر عادی رشد انسانها در آن، عمیقا این باور را در ذهن افراد درج میکند که ثروت یک فرد، همان مقدار پولی است که در بانک دارد یا مثلا معادل چیزهایی که از نظر قانونی به نام اوست. ممکن است در نگاه اول و در سطح هوشیاری عموم، چنین چیزی کاملا منطقی به نظر برسد اما از دیدگاه هوشیاری فراتر، حقیقتی عمیق تر در جریان است. چیزی که تقریبا همه درکی از آن داشته اند اما معمولا آنقدر درگیر بازی مالی میشوند که دوباره از یادشان میرود.

اگر کمی هوشیار شوید، واقعا مهم نیست بر اساس تکه کاغذی که در دستتان است، چقدر پول در حساب خود دارید یا چقدر پول در حساب خود ندارید(واقعا تفاوتی در این لحظه شما ایجاد نمیکند). حتی مهم نیست چند گونی پول همین الان در دستان یا در مقابل چشمان شماست ! حقیقت امر این است که ثروت حقیقی شما اصلا آن مقداری که به دست بانک داده اید (و بر اساس آن محاسبات سطحی و ساده انگارانه را برای زندگی خود انجام میدهید) نیست. زمانیکه فقط با نگاه کردن یک عدد در حساب بانکی خود، در حال نتیجه گیری درباره ثروت فعلی خود و تصمیم گیریهای بعدی درباره زندگی خود هستید، باید بدانید خیلی چیزها را لحاظ نکرده اید ! خیلی چیزها ! حوادثی که میتواند به یکباره بر سر شما نازل شود، بیماریها، مرگی که میتواند باعث این شود که هیچ استفاده ای از آن پول نکنید یا هزار چیز دیگر همه و همه میتوانند رخ دهند و شما هرگز آنها را به ذهن خود نیاورده اید !

اینکه عدد نوشته شده در مانده حساب بانکی شما در حال حاضر چقدر است، واقعا هیچ ارتباطی به ثروت حقیقی شما ندارد. بلکه فقط یک عدد است ! خیلیها اعداد نجومی و چندین رقمی در حساب خود داشته اند اما به هزاران دلیل(مثلا مشکل سلامت یا…)، به یکباره به یک هزارم آن عدد نیز دسترسی پیدا نکرده اند و همه آنرا برای وارثین گذاشته و رفته اند ! از طرف دیگر خیلیها در حسابشان عدد کمی داشته اند اما برای یک عمر ایده هایی در ذهن داشته اند که بعدها متوجه شده اند میلیاردها دلار ارزش داشته است و با همین ایده هایی که هرگز فکر نمیکردند ثروت حقیقیشان در همینها باشد، به همه چیز رسیده اند ! این مقاله فقط قصد دارد شما را دعوت به این کند که به عمق تحلیلهای سطحی، احمقانه و محاسبات ذهنی کودکانه ای که مغز و ضمیر خودآگاه انسان، اینقدر به آنها اهمیت میدهد، پی ببرید. اینکه هزاران سکه طلا همین الان در دستتان باشد یا هزار گونی کاه، واقعا هیچ تفاوتی ندارد ! بلکه مهم ثروت حقیقی شماست که بر اساس ارتعاش و فرکانس درونی شما تولید و وارد زندگی شما میشود و این موضوع، اصلا ربطی به دارایی فعلی شما(آنطور که متصورید) ندارد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع