حیف است که نفسهایت صرف ثانیه های یک زندگی معمولی شود… چه نوع زندگی برایتان ارزش زندگی کردن دارد !؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 3 ثانیه

یکی از مهمترین چیزهایی که رشد سریع شما را باعث میشود این است که واقعا با خودتان بنشینید و ببینید چه نوع زندگی کردنی ارزش زندگی کردن دارد ؟ سپس، واقعا به کمتر از آن قانع نشوید. البته ظرفیت افراد در پای حرف خود ماندن در سختی های مسیر، متفاوت است و به میزانی که بتوانید به غیر از آنچه میخواهید قانع نشوید است که بالاخره به همان چیزی که میخواهید میرسید. وگرنه خیلیها در ابتدای مسیر به همان چیزهای دم دستی که برایشان نزدیک تر است قانع میشوند و مسیر رسیدن به خواسته اصلیشان را کنار میگذارند !

چه زندگی برای شما ارزش زندگی کردن دارد ؟

درباره همه بخشهای زندگی خود فکر کنید. دوست دارید مطالعه کردن و یادگیری یک مطلب برایتان چقدر زمان ببرد ؟ ده دقیقه ؟ یا چند ساعت با کلی تکرار و مرور برای از یاد نرفتن آن مطلب !؟ چه نوع رابطه عشقی روح شما را سیراب میکند و برایتان ایده آل است ؟ یک رابطه ای که در آن هر لحظه هیجان و احساسات عالی و آرامش موج میزند یا رابطه ای که در آن فقط تنش و استرس و نا امیدی و در سر و کله هم زدن است و مدام ترس خیانت و اینجور چیزهاست !؟

 دوست دارید چه ثروتی داشته باشید ؟ آیا دوست دارید یک زندگی بخور و نمیر داشته باشید که در آن پس از یک ماه صبح زود بیدار شدن و تلاش کارمندی، برای خرید چیزهایی که دوست دارید برای عزیزانتان، بر سر و صورت خود بزنید و باز هم نا امید باشید ؟ یا اینکه واقعا دوست دارید در سطحی از ثروت قرار بگیرید که هر زمان که خواستید هرچیزی که میخواهید را برای خود یا عزیزانتان تهیه کنید (و نگران تخفیف گرفتن هم نباشید زیرا غرق در ثروتید) و زمانتان نیز همواره دست خودتان باشد ؟

واقعا با خود بنشینید و فکر کنید تا کاملا متوجه شوید که چه زندگی برای شما ارزش زندگی کردن دارد ؟ و چه زندگی ارزش زندگی کردن ندارد !؟ سپس، وقتی به اندازه کافی زمان گذاشتید، پای حرف خود بایستید و کوتاه نیایید و هر چیزی غیر از آن زندگی مورد نظر را رد کنید و پس بزنید. نگویید که “حالا خدا بده برکت فعلا که همین وضعیت فعلی بد نیست اگه نباشه به نون شبم گرسنه میمونم.”. ریسک پذیر باشید و مطمئن باشید که حتی اگر لازم باشد برای مدتی به نان شب گرسنه بمانید، بسیار بهتر است که فقط همان نان شب را داشته باشید و به چیزهای بزرگتری نرسید. خیلی اوقات دقیقا یک شکم گرسنه است که اتفاقا انگیزه های قوی شما را به جریان انداخته و زندگی شما را یا ایده هایی، تغییر میدهد. نه یک شکم سیر که پس از مدتی، به همان سیری شکم قانع میشود و تمام خواسته ها را از یاد برده و عملا مانند یک مرده و ربات زندگی میکند.

عزیزان ! شاید نظر شخصی باشد اما یک زندگی معمولی، واقعا حتی ارزش یک ثانیه زندگی کردن ندارد. یک بار خلق شده اید و در این لحظه حضور دارید و زمانی هم نخواهید بود. یک زندگی معمولی مسخره واقعا ارزش زندگی کردن ندارد. حتی اینکه مدام بنشینید و بگویید “الان که آنچه میخواهم را ندارم، حیف !” و دائما حسرت بخورید، این هم زندگی مسخره ایست و ارزش نفس کشیدن را ندارد ! نفسهایتان حیف است !!! اینکه احساسات شما در طی روز، به هزاران چیز بیرونی وابسته باشد و همیشه بینظیر نباشد، واقعا زندگی بی ارزشی است. وقت آن است که به چیزهای اندک قانع نشوید زیرا شما برای یک زندگی معمولی، در این لحظه حضور ندارید ! البته ممکن است خیلیها بگویند خوب من هم بهترین زندگی را میخواهم اما راهش را نمیدانم ! و من نیز خواهم گفت اینکه راهش را نمیدانید یا هنوز نمیتوانید مثلا احساساتتان را کنترل کنید، نباید دلیل بر این بشود که قانع بشوید به وضعیت فعلی. پای حرف خود بمانید و در این مسیر هر چه که لازم است را یاد بگیرید و مهارتها را کسب کنید. به اینکه فلانجا فلان مقدار اندک پول یا حس خوب هست دل خوش نکنید زیرا روح شما را فقط بینهایت سیر خواهد کرد. فقط به “نامحدود و بینهایت قانع شوید” و خواهید دید همین هم برایتان رخ خواهد داد. زیرا زندگی همان چیزی را به شما خواهد داد که هرگز حتی در افکارتان، به غیر از آن قانع نشوید و دائما غرق در حس عالی داشتن آن وضعیت ایده آلتان باشید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%