لطفا نگاهی به قیمتها در چند کوچه بالاتر هم بیندازید ! با تشکر

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 54 ثانیه

همه افراد در سطوح مختلف، بسیار مستعد هستند که غصه و دغدغه رویدادهای منفی کوچک  و کم اهمیت خصوصا در بخش اقتصادی از زندگی خود را داشته باشند و در طول عمر خود، روزانه بارها نگران چیزهای مختلف میشوند(ضررها، خطرات اقتصادی و…). این مقاله به این منظور نوشته شده است که فقط زحمت بکشید حتی اگر شده فقط با یک جستجوی سریع اینترنتی، نگاهی به قیمت اجناس مختلف و حتی مثلا خانه ها، در همین کشور خودمان و در برخی محلات لوکس تر بیندازید. احتمالا نظرتان  و نگرانیهایتان عوض خواهد شد !

تاکنون غصه چه چیز یا چه مقدار پول را خورده اید !!!؟؟

جامعه از زمان تولد تا بزرگ شدنتان، دائما شما و تمام رویاهایتان را به اندازه یک نخود کوچک کرده و به شما دائما نگاه محدودی را تزریق میکند(خصوصا اگر در محیط نامناسب و در کنار افراد با ذهنیت محدود رشد کرده باشید). همین موضوع باعث میشود که شما دائما دغدغه چیزهای واقعا بی اهمیت و کوچک را داشته و بدون تعارف یک زندگی کاملا احمقانه را طی کنید، بدون اینکه متوجه و از این خواب بیدار شوید که این زندگی کوچک و محدود فعلی که نگرانتان کرده آنقدراحمقانه است که تحت هیچ شرایطی ارزش غصه خوردن ندارد !

به محض پایان این مقاله، با جستجوی اینترنتی، نگاهی به قیمت خانه های بسیار لوکس یا اجناس و کالاهای لوکس در همین شهر یا کشور خودمان بیندازید، قطعا نگاهتان به تمام زندگی و نگرانیهای مسخره و کوچک قبلیتان تغییر خواهد کرد.

کارمندی که به خاطر آموزشها، باورها و نگرشهای اشتباه تزریق شده توسط محیط، خانواده و اطرافیانش، به هر زور که شده و با کلی ترس، منت رییس را میکشد که در شغل خود بماند و در اوج سختی فقط ۱ یا ۲ میلیون تومان حقوقش را بگیرد، در حقیقت ذهنش بسته و در ترسهایش گرفتار مانده است. او میترسد نان شب پیدا نشود و گرسنه بماند یا کف خیابان شب را سحر کند، غافل از اینکه چند کوچه بالاتر از او، ۱ یا ۲ میلیون تومان اصلا حتی به زبان آورده نمیشود، چه برسد به اینکه پول محسوب شود ! در حالیکه یک کارگر یا کارمند یک ماه جان میکند تا همین پول را بدست آورد. به جای اینکه ترس نبود نان شب را بکشید، آگاه شوید که اگر به رویاهای بزرگی که چند کوچه بالاتر از شما هستند و دستیابی به آنها نیز برایتان ممکن است، فکر کنید و ارزش و حس عالی آنها را درک کنید، عملا دیگر فرقی بین داشتن یا نداشتن نان شب و پولهای اندک وجود ندارد ! یکی دو ریال کمتر یا بیشتر در رقم های کم، دغدغه ندارد ! و همه پولی اندک اند که با رویاهایتان فاصله زیاد دارد ! این نگاه است که باعث میشود شما قدرت تولید پولهای بزرگ و پایان دغدغه برای پولها و چیزهای کم ارزش را کسب کنید.

ممکن است عده ای بگویند خوب ما که از آن پولها نداریم که ! باید به همینها دل خوش کنیم. اما حقیقت این است که چنین پولهای اندکی حقیقتا حتی دلخوش کردن ندارد، بلکه یک مرگ تدریجی و زندگی محدود است. توجه کنید که قدرت نامحدود هرگز توصیه نکرده که کل عمر خود را گرفتار دویدن و جان کندن یا رویا پردازی بزرگ و طمع شوید و کلا حضور در لحظه و آرامش خود را از دست دهید و آنقدر ضعیف شوید که آرامشتان به رسیدن به خواسته ای که در آینده تان  و در بیرون از خود متصورید وابسته شود و نتوانید از هر لحظه هر طور که هست لذت بینهایت ببرید! اما این مقاله نوشته میشود تا تاکید شود و دقیقا متوجه شوید که از نگاهی بزرگتر، زندگی در چند کوچه بالاتر چگونه است و در نتیجه غصه و نگرانی هر مقدار پول کمتر و مسائل احمقانه و کوچک، واقعا مضحک و خنده دار است. اگر زندگی در چند کوچه بالاتر را ببینید، دیگر سر یک-دو یا حتی ده یا صد میلیون یا حتی چند میلیارد تومان بردگی نمیکنید و روزگار و لحظات خود را به نگرانی و غم و تباهی نمیکشید. زندگی بزرگتر از تصورات و دغدغه های فعلیتان را میتواند برایتان داشته باشد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%