ذهن در تفسیر گذشته چطور به شما خیانت میکند !؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 41 ثانیه

یکی دیگر از نکاتی که افراد زیادی در سطوح مختلف رشد گرفتار آن هستند، حسرت گذشته را خوردن و مقایسه حال با گذشته است. و آنچه از این مقاله باید یاد بگیرید این است که ذهن در تفسیر گذشته، بدون اینکه آگاه شوید خیانت های بزرگی به شما خواهد کرد ! مگر اینکه این مقاله را به دقت تمام بخوانید.

خیانت ذهن در تفسیر گذشته

بسیار رایج است که در جامعه با افرادی مواجه شوید که حسرت گذشته را میخورند. اصولا کثیری از افراد حس میکنند چیزی در گذشته شان هست که بهتر از اکنون است. و ریشه این مشکل در این است که افراد در لحظه حال حس خوبی ندارند و یاد نگرفته اند از لحظه حال لذت ببرند. و وقتی کسی از لحظه حال لذت نبرد یا در لحظه حال مشکلی را تجربه کند، ذهن استاد تحریف حقیقت است ! یعنی ذهن شما به سادگی میتواند برخی خاطره ها را به یادتان نیاورد، برخی خاطرات را با تغییر و دستکاری به یادتان بیاورد و خلاصه هرکاری که لازم است را انجام دهد تا اینکه شما چیزی در گذشته را، بسیار بهتر از لحظه حال ببینید و حسرت آنرا بخورید !

باید همه به این آگاه شوند که بدون توجه به اینکه چه تصمیمی میگیرید، به محض اینکه در مسیر تصمیم گرفته شده، با مشکلاتی مواجه شوید و یا به هر دلیلی(حتی به دلیلی نامرتبط با تصمیمی که گرفتید) حالتان بد شود، به سرعت ذهن حسرت این را خواهد خورد که ایکاش تصمیم دیگر را از همان اول گرفته بودم، و سپس تصمیم گرفته نشده را برای شما جذاب تر نشان خواهد داد و حسرتش را خواهد خورد ! برای همیشه باید به بازی حسرت خوردن که ذهن شما را در آن شرکت میدهد آگاه شوید زیرا این بازی فقط حاصل فریب ذهن است. و نباید از یاد ببرید ذهن چقدر در شکل دهی این فریب قدرت دارد. تمام خاطرات شما، گذشته شما، چیزهایی که به یادتان می آید، زاویه دید شما، تمام واکنشهای شیمیایی که در ذهن رخ میدهد و…همه اینها به دست ذهن است ! و بنابراین ذهن به سادگی میتواند این حقیقت و یقین را برای شما ایجاد کند که چیز(یا فرد یا شغل یا…) در گذشته وجود داشت که بهترین بود و دیگر آنرا ندارید و الان نیست و سپس باعث حسرت خوردن شما شود ! و بسیاری از افرادی که پس از گرفتن یک تصمیم عالی(پایان یک رابطه، خروج از یک شغل نامناسب یا…)، به یکباره در مسیر موفقیت و رشد خود متوقف میشوند، دقیقا در همین دام غم انگیز می افتند. مثلا ممکن است کسی از شغل خود خارج شود یا از رابطه ای که در آن بود خارج شود، و سپس مدتی بعد حسرتش را بخورد ! جالب آنکه ذهن وقتی مثلا میخواهد تفسیر کند که وضعیت فرد در رابطه ای که از آن خارج شد چگونه بود، همه چیز را ایده آل و عالی و بینظیر تر از حال نشان داده و به همین علت حس حسرت دروغین را در شما پدید می آورد. حال آنکه همین ذهنی که اکنون حس حسرت را در وجود شما پدید می آورد، کم کاری اصلی اش در این بوده که مثلا پس از پایان رابطه یا خروج از شغل مربوطه، مدتها شما را مشغول کارهای دیگری کرده و از مسیر رشد غافل نموده. و باید گفت شگفت انگیز است قدرتی که ذهن، در فریب شما دارد ! خودش شما را در چاه می اندازد و سپس تصورات کاخ نمای بی ارزش که در گذشته ساکن بودید را دائم برای شما مرور میکند ! بس است ! لطفا از این خواب و این بازی، بیدار شوید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%