کلید جهش و موفقیت سریع، مواجهه بیشتر با آدمهای جدید و متضاد با خودتان است

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 21 ثانیه

اینکه با کسانی مواجه شوید که آنچه هستید را تحسین میکنند، شاید خوشایند به نظر برسد، اما کلید رشد سریعترتان این نیست ! اگر قصد دارید عجیب ترین رشد ها را تجربه کنید، با کسانی مواجه شوید که کاملا با شما متفاوت هستند.

رشد بسیار سریع، توسط مواجهه با افراد مختلف

بارها گفته ایم که مشکل اصلی تمامی انسانها برای رشد بسیار سریع، گیر کردن در یک جعبه و یک هویت و الگوی تکراری است. کسی که دائم پول جمع میکند اما هنوز جهش بزرگی در زندگی اش نمیکند، دقیقا به این علت رشد نمیکند که در چهارچوب باورها، احساسات، شخصیت و عادات فردی مشخصی در وجود خودش، گیر افتاده است. کسی که دائم پول را اسراف و خرج میکند، به این علت رشد نمیکند که او نیز مجددا، در چهارچوب باورها، نگرشها و شخصیت خاص ولی متفاوت دیگری گیر افتاده ! و دقیقا همانطور که بارها تذکر داده شده، هنر یک فرد، در کشتن هر آنچیزی است که در هر لحظه به عنوان شخصیت، در او شکل میگیرد، زیرا دقیقا همان شخصیت محدود کننده میزان رشد آن فرد میشود. در این مسیر، یکی از بهترین راهها برای از بین بردن هویت دروغین و رهایی از گیر افتادن در درون عادات و باورهای درونی، مواجهه با آدمهایی کاملا متضاد با خودتان است. یعنی کسانی که طرز نگاه فعلی شما به زندگی، به ثروت، به رابطه عشقی، به کار و تجارت و…را به چالش میکشند و عملا نقض میکنند.

مثلا کسی که دائم پول جمع میکند ولی زندگی اش تغییری نمیکند(به این علت که بسیار محافظه کار و بسته و دارای حس خطر نسبت به آینده است)، عملا نمیتواند خلاقیت داشته باشد و مثلا تجارت جدیدی را برای زندگی اش به راه بندازد زیرا دائم در حس خطر قرار گرفته ! و به همین علت است که چه بسا مواجهه با فردی که  بر خلاف خودش، حتی در حال پخش و پلا کردن پول است، کلیدی برای رشد فرد مذکور خواهد بود ! از طرف دیگر، کسی که دائم در حال پخش و پلا کردن پول خود است و در آمد نسبتا خوبی نیز دارد، برای ورود به گام بعدی رشدش دقیقا باید با افرادی مواجه شود که به شدت پول خود را جمع میکنند، تا به تعادل و رشد بیشتر برسد.

بدبختی اینجاست که انسان، موجودی است که به هر چیزی عادت میکند و ذهنش مانند یک سطل زباله، دائم دوست دارد باورها و طرز نگاههایی را در خود حمل کند و از خالی و خلاق بودن دور شود و یک شخصیت مشخص شود. و همین است که محدود کننده شدید شما و در حقیقت قاتل موفقیت شماست. هرچقدر با آدمهایی مواجه شوید که “کاملا متضاد با شما هستند”، مسیر رشد را با سرعت بالاتری طی خواهید کرد، زیرا بدین ترتیب هویت و شخصیت دروغین شکل گرفته خود را دائم میکشید و سمباده میکشید ! و این، چیزی است که شما را به تعادل و رشد بدون توقف خواهد رساند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%