زندگی هرگز هیچ ایستگاه مقصد بعدی یا نهایی ندارد !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 14 ثانیه

یکی از نگرشهای بسیار رایجی که در ذهن اکثریت افراد وجود دارد، این است که دائم یک ایستگاه بعدی را برای زندگی خود متصورند. در این مقاله عمیق تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

زندگی ایستگاه نهایی یا بعدی ندارد !

یک تصور بسیار عمومی و رایج برای اکثریت افراد این است که در هر بازه از زندگی شان، یک ایستگاه بعدی متصور میشوند و حقیقتا تصور میکنند که گویی تا به آن ایستگاه نرسند، زندگی معنایی ندارد و فقط پس از رسیدن به آن خواسته است که قرار است اتفاق عجیب و غریب و محسوس و متفاوتی برای تمام زندگیشان رخ دهد. به جملاتی مانند جملات روبرو دقت کنید : “اگر فلان مقدار پول را بدست آورم تمام زندگی ام متفاوت خواهد شد. اگر فلان خودرو را بخرم زندگی ام عوض میشود. اگر سلامتم را بدست بیاورم زندگی ام متفاوت خواهد شد. اگر فلان کتاب را میخریدم الان میتوانستم در کنکور قبول شوم. اگر یک پدر و مادر پولدار داشتم الان تمام زندگی ام بسیار متفاوت میشد. اگر به کسی که دوست داشتم میرسیدم الان همه چیز متفاوت بود.”

همزمان با اینکه بسیاری از جملات بالا ممکن است برای خیلی از عموم منطقی به نظر برسند، اما حقیقت این است که تحلیلهایی مانند جملات بالا ناشی از سطحی نگری هستند ! زیرا زندگی هرگز مقصد یا پله امن بعدی برای شما ندارد. کسی که متصور است اگر پولدار شود مشکلات تمام است، اگر به کشور دیگری مهاجرت کند دیگر مشکلی نخواهد بود(یا حتی تصور کند مشکلات کمتر خواهد بود)، یا تصور کند اگر به عشقش میرسید و شکست عشقی نمیخورد دیگر زندگی عالی میشد، یا کسی که متصور است اگر ازدواج کند تمام مشکلات حل است، همه اینها خیالات باطل اند ! زیرا زندگی هرگز مقصد یا پله امن متفاوت و بعدی ندارد ! زیرا در حقیقت نقطه شروع و پایان همواره در همین لحظه است. هیچ مقصد بعدی متفاوتی وجود ندارد. خیلیها پس از سالها تلاش به چیز خاصی میرسند، و بعد به یکباره میبینند ای بابا ! مشکل جدید دیگری خلق شد و موضوع اصلا آنطوری که فکر میکرد نبود ! سپس با کلی تلاش آنرا نیز حل میکنند و بعد میبینند موضوع دیگری رخ داد. و این روند هرگز پایانی ندارد ! و علت دقیقا همین است که زندگی از جنس مقصد نیست. زندگی در همین لحظه است و اگر مقصد خاصی را در آینده به عنوان وضعیت ایده آل خود متصورید، مطمئن باشید که نه تنها نقدا زندگی در همین لحظه را از دست داده اید، بعلاوه زمانی که به خواسته بعدی خود برسید نیز خواهید دید موضوعات و چالش های جدیدی دارید. بنابر این از زندگی در همین لحظه لذت ببرید !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%