هر ساختار هویت دروغین یا ego، دیر یا زود خود را از بین خواهد برد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 31 ثانیه

در فایلهای صوتی بخش صدای نامحدود، درباره هویت دروغین(ego) و هویت حقیقی توضیحات جامعی ارائه کرده ایم. در این مقاله، درباره این صحبت خواهیم کرد که چطور هر ساختار ego، دیر یا زود، خود را از بین میبرد و راه نجات چیست !؟

هر ساختار ego، خودش، خود را از بین خواهد برد

هویت دروغین یا ego، همین “من” و همین صدای درونی است که با آن هویت گرفته اید و دائما در شبانه روز، به عنوان یک “فرد”، زندگی را با آن صدای درونی پیش میبرید. دائما نگران منافع “من” خود هستید و یا میترسید که ضرر خاصی به این “من” برسد(مثلا همین “من”، الان دارد مقاله میخواند !!!). درباره اینکه ego دقیقا چیست و…فایلهای صوتی مختلفی در سایت وجود دارد. آنچه که در این مقاله درباره آن بحث میشود، این است که ego یا “من” شما، دشمنی درونی است که خودش خود را از بین میبرد، اما دائما اینطور به نظر میرسد که دغدغه اصلی اش، حفظ و بقای شماست !!! و کمتر کسی میتواند از توهم ساخته شده توسط ego بیدار شود و به همین علت تا انتهای عمر، رفاقتش را با همین ego حفظ میکند و از خدا(هوشیاری واحد) که هویت حقیقی شماست، دور میماند.

کسی که دائما با هویت دروغین و یا همین “من” اش، مثلا میگوید “من شخصیت و شان دارم”، دقیقا همان کسی است که دیر یا زود شخصیت خود را به بدترین حالت نابود خواهد کرد. کسی که دائما نگران پول دادن به دیگران است، خودش پولهایش را ریخت و پاش خواهد کرد. کسی که دائما نگران این است که رابطه عشقی اش را از خیانت به دور نگه دارد و دائما در حال کنترل طرف مقابل است، دقیقا همان کسی است که با همین کارها رابطه عشقی اش را با دست خود نابود خواهد کرد. هر گروهی که با فلان هدف سر و صدا راه می اندازد و سعی میکند کاری را به انجام برساند، دقیقا خودش عامل تولید مشکلات در مسیر خود است. همانطور که میبینید، هر “کس” و هر “من” ای که فلانطور است، خودش، خود را از بین خواهد برد. دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد ! ایگو ذاتا دشمن اصلی هر انسان است که خودش عامل و خالق تمام مشکلات است. میپرسید راه حل چیست ؟

“من” خود را از میان بردارید. کارهای غیرخودخواهانه انجام دهید. با این صدای درونی هویت نگیرید. با سکوت هویت بگیرید. مدیتیشن کنید. منظور ما این نیست که با غرور و منیت بروید و به یک فقیر کمک کنید تا مثلا معروف شوید یا دیگران شما را تحسین کنند(که این خود از هویت دروغین است!). منظور این است که دست از “من” بکشید و آگاه شوید که این “من” خودش عامل و خالق تمام مشکلات شماست. اگر رابطه عشقی یا کاری با فردی دارید که این رابطه، خودش دارای “منیت و غرور” شده است، آگاه شوید که هرچند شاید در ابتدا این احساس منیت و غرور، ظاهرا زیبا به نظر بیاید و حتی حس غرور کنید، اما این رابطه در اصل از ریشه پوسیده و دیر یا زود در مقابل چشمان شما از هم خواهد گسست. زیرا بر اساس ego و منیت شکل گرفته. اگر این را متوجه شوید، دیگر خرابی نخواهید دید. زیرا تمام خرابی ها فقط به دست “من” خلق میشود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%