الگو و قانون نانوشته ای از مسیر حقیقت و ارتقای هوشیاری

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 13 ثانیه

وقتی هوشیارانه نگاهی به تمام زندگی بندازید، نکته جالبی در مورد مسیر رشد و ارتقای خودتان دیده میشود. نکته ای که فهم عمیق آن، گامی بزرگ برای طی کردن سریعتر مسیر رشد است.

همه میکنند، پس ما هم میکنیم… !

در قدرت نامحدود همواره این را یاد میگیرید که هیچ قانون کلی وجود ندارد که همه جا صدق کند و هر قانونی، میتواند استثناهایی هم داشته باشد. و همچنین یاد میگیرید که باورها و پیشفرضها را برای خود نسازید زیرا مانع حضور کامل شما در لحظه و تجربه مستقیم حقیقتی که به دنبالش هستید، هستند. به این معنا که شما یا باید به چیزی “باور” کنید یا اینکه عمق آنرا مستقیما خودتان تجربه کنید ! راه دیگری غیر این دو وجود ندارد و میتوانید فقط یکی از این دو را انتخاب کنید. زیرا برای باور کردن به یک چیز، شما باید یک تصویر یا مفهوم ذهنی از آن بسازید و آن تصویر یا تحلیل و نگرش ذهنی دیگر هرگز خودِ آن چیز نخواهد بود و مانع تجربه مستقیم خودِ آن حقیقت توسط شما میشود.

با این وجود بسیار جالب است که یک قانون کارآمد را میتوانید در اکثر جاهای زندگی خود شاهد شوید. و آن این است که هرگاه دیدید عده زیادی از مردم در جایی هستند یا همه حرفی را میزنند، میتوانید مطمئن باشید که قطعا آن مسیر، مسیر حقیقت نیست و شما را رشد نخواهد داد. کماکان تاکید میشود که اجازه ندهید این جمله نیز تبدیل به یک باور شود زیرا هر قانونی، میتواند استثنا هم داشته باشد. فقط کافیست هوشیارانه به عمق چیزی که گفته میشود دقت کنید و عمق مطلب را درک کنید.

مسیر رشد و افزایش هوشیاری، مسیری است که طی کردن آن، به نوعی مشابه حرکت و شنا کردن خلاف جریان رودخانه است. به همین علت معمولا عموم مردم سراغش نمیروند. هوشیاری و هوشیارانه زندگی کردن چیز کم یابی است و باقی مردم فقط چند دهه ای روی این کره خاکی باقی میمانند و چشم بسته مسیری را طی میکنند که دیگران طی کرده اند(کار و ازدواج و تحصیل و…، البته نه اینکه این چیزها مشکل داشته باشند). و اگر خوب دقت کنید، مسیرهای ارتقا دهنده و به سمت حقیقت، دقیقا همان مسیرهایی هستند که یا تنهایی طی میشوند، یا افراد انگشت شماری در آن حضور دارند.(منظور از تنهایی، لزوما تنهایی فردی نیست. منظور طی کردن مسیر از درون و به شکل مجزا است).

برای چند لحظه دقت کنید که معروفترین صفحات اینستاگرام و کانالهایی با بیشترین تعداد اعضا، درباره چه موضوعاتی هستند و چه کانالهایی پر تعداد ترین هستند ؟ چه بسا کانالی باشد که حتی نتوانید اسم آنرا بلند و در یک جمع به زبان بیاورید :))). خوب دقت کنید که طولانی ترین صف ها برای چه چیزی هستند و با چه هدفی شکل میگیرند ؟ (در حال قضاوت نیستیم، فقط ناظر باشید). و خوب دقت کنید که Social Proof یا همان اثر جمع بر تصمیمات شما چقدر قوی و وسوسه کننده است ! زیرا وقتی مسیری را طی میکنید که بقیه طی نمیکنند، ممکن است حس کنید فشاری روی شماست و طی کردن مسیر ممکن است برایتان سخت باشد(البته نه برای همه، افراد هوشیار و دارای Awareness مشکلی با این موضوع ندارند زیرا حقیقت را میبینند). و خوب دقت کنید که وقتی مثلا جوری زندگی میکنید که شبیه زندگی دیگران نیست یا حتی تیتری را برای مقالات خود انتخاب میکنید که ممکن است توقعات دیگران را به یکباره بشکند یا خلاف عرف است(!)، چقدر حرف و فشار میتواند روی شما تحمیل شود !؟! مثلا دختری که به خاطر فشار جامعه و خانواده به سرعت ازدواج میکند و به جای یک انتخاب هوشیارانه، چه بسا انتخابی میکند که تا آخر عمر از آن ضربه میخورد !

هر گاه دیدید همه از هر طیفی، به دنبال چیزی افتاده اند، و چیزی با سرعت خیلی زیاد و نامعقول معروف شده است و همه یک کار را بصورت عادی و عادتگونه میکنند، به آن مسیر بیشتر شک کنید. همانطور که تاکید شد، نباید این نگاه را یک قانون کنید، اما بسیار جالب است که میتوانید در اکثر جاها آنرا ببینید، زیرا این نکته با ساختار و ذات و ماهیت هوشیاری نیز بسیار تطابق دارد. به عنوان یک مثال، وقتی چند پردازنده کامپیوتری یا CPU را در کنار هم بگذارید، قدرت پردازش نهایی آنها میتواند بیشتر شود(پردازش موازی). اما بسیار جالب است که هرچقدر انسانهای بیشتری در کنار هم قرار گیرند، هوشیاری آنها کمتر از هوشیاری هریک از آن افراد، به تنهایی میشود ! دقیقا مانند مقاومت هایی که بصورت موازی در یک مدار الکتریکی قرار میگیرند(یا مانند خازن های سری!) و مقاومت معادلشان، کمتر از مقاومت تک تک آنها میشود ! و این چیزی است که باید آنرا مد نظر قرار دهید.(فایل صوتی سابلیمینال و خودهیپنوتیزم و آرامش مطلق و بی قید و شرط)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%