وضعیت و جایگاه خود را با ایستادن روی پله منطق و برهان محکم کنید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 11 ثانیه

خیلی از افراد وجود دارند که هرچند باورها و نگرشهای زیبایی به زندگی دارند، اما اگر کمی آنها را سوال پیچ کنید، خود نیز متوجه میشوند که برای آنچه باور کرده اند، دلایل محکمی ندارند. همینجاست که اهمیت محکم کردن وضعیتتان در پله علم و منطق بالا میرود.

جای پای خود را روی پله منطق محکم کنید

حین صحبت کردن با افراد زیادی می‌توانید به سادگی متوجه شوید که آنها به چیزهای زیادی باور دارند که عملا دلایل محکمی برای تکیه به همان باورهایشان ندارند. باید بدانید هر چقدر هم که باورهای شما زیبا و کارآمد باشند، تا زمانی که حداقل از نظر خودتان، منطقی محکم و استوار را پشت باورهایتان نگذاشته باشید، خواهید دید که در برخی اوقات نیمکره چپ یا همان نیمکره منطقی ذهنتان، به تردید می افتد و حین انجام فرآیند مورد نظر، تردید ها را یک به یک به ذهنتان می آورد و آرام نمیگیرد.

اجازه دهید با یک مثال، این موضوع را بهتر برای شما توضیح دهم. فرض کنید یک فرد براساس شنیده‌های خود از دیگران و بدون داشتن دلایل محکم، باور کرده است که قانونی مانند قانون جذب در کائنات وجود دارد و او میتواند با استفاده از افکار خود، موفقیت، ثروت، و یا هر آنچه می‌خواهد را وارد زندگی خود کند. دراین‌صورت باید گفت هر چند این باور بسیار کارآمد و موثر است، با این وجود از آنجایی که این فرد استدلال و برهان های محکمی برای این موضوع ندارد، حین استفاده از قانون جذب و مثلا حین انجام تصویر سازی های ذهنی، مدام تردید کرده و در حقیقت نیمکره چپ یا همان منطقی ذهنش، به جنگ با او می افتد و مزاحم روند جذب و تولید ارتعاشات فکری میشود.(مقاله اختصاصی چطور ارتعاشات فکری قدرتمند تولید کنید ؟)

از این‌رو مهم است که تذکر دهم حتی اگر می‌خواهید باورهای زیبایی را انتخاب کنید و مثلاً از قانونی مانند قانون جذب در زندگی خود استفاده کنید، اول از همه مطمئن شوید که مطالعات لازم را درباره این موضوع که داشته‌اید و کاملاً این قدرت را دارید که دست کم نیمکره چپ خود را از نظر منطقی قانع کنید و از پس تردید هایش حین انجام تمارینی مانند تصویر سازی ذهنی، بر آیید. منطق را به عنوان یک جای پای محکم نگاه دارید و به پله های بالاتری مانند فرکانس عشق و سایر احساسات مثبت بروید. فقط در این حالت است که خواهید توانست با ذهنی آرام و بدون تردید، مسیر مورد نظر خود را طی کنید و مثلا از قانونی مانند قانون جذب بهره ببرید. در غیر اینصورت تضادهای زیادی در وجود شما رخ میدهند و آرامش فکری را از شما میگیرند.(مقاله اختصاصی آموزش متد RSC قدرت نامحدود برای جذب خواسته ها و جذب به واقعیت های موازی دیگر)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع