فقط خود شما هستید که به چیزهای مختلف معنا میدهید، وگرنه هیچ چیز در زندگی، خودش معنایی ندارد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 39 ثانیه

هرچقدر بیشتر مدیتیشن کنید و قدرت تحلیل و ناظر بودن به همه چیز را در وجود خود گسترش دهید، رفتار های قبلی خودتان در شرایط مختلف، برای شما خنده دارتر و عجیب تر میشود. یکی از چیزهایی که مردم به شدت به آن اعتیاد دارند، معنادهی مداوم به چیزها و رویدادهای مختلف است. معناهایی که هرگز حقیقت ندارند.

معنا دهنده شمایید، چیزی معنای ذاتی و مجزا ندارد

انسانها موجوداتی هستند که بصورت ذاتی، معتاد به معنادهی به چیزهای مختلف هستند. و مشکل از این است که بعضا افراد واقعا تصور میکنند که معناهایی که به چیز یا رویداد خاصی داده اند، حقیقت داشته و اصلا یک معنای ذاتی است ! حال آنکه در زندگی هیچ چیز معنای نهادینه درونی ندارد و شما و وجود شماست که معنای نهایی تمام خلقت است. شما خودتان هستید که دائما به چیزهای مختلف معنا میدهید و با همین معنادهی ها، رویدادهای زندگی خود را نیز رقم میزنید. مثالهایی از معنادهی های روزمره مردم عبارت است از : ۱٫ تصمیم میگیرند که تجارتی را آغاز کنند، و با برخی مشکلات مواجه میشوند و بعد میگویند: حتما قسمت نبوده و صلاح نیست و ذاتا این کار از اول نیز اشتباه بود(لزوما اینطور نیست، کلی ها با همین کار موفق شده اند و بعدها نیز خواهند شد و مشکلات نیز همه جا هستند). ۲٫ رابطه ای را آغاز کرده اند و سپس مشکلاتی با طرف مقابل آغاز میشود و با خود میگویند: از اول نیز این ازدواج اشتباه بود و این فرد، فرد مناسبی نبود(اصلا اینطور نیست، مشکل در یک رابطه یعنی فقط وجود یک سری مشکل در رابطه ! هیچ معنای دیگری ندارد.). ۳٫ خودرویی عالی خرید میکنند و در یک هفته مثلا لامپ جلوی خودرو میسوزد و مثلا میگویند: این برند ذاتا بدرد نمیخورد، باید از فلان برند خودرو میخریدم(هیچ ربطی ندارد، لامپ سوخته یعنی لامپ سوخته. همین). ۴٫ در زندگیشان سختیهایی ظاهر میشود و به سرعت میگویند : خدا دارد مرا تنبیه میکند. ۵٫ مریضی لاعلاجی میگیرند و به سرعت میگویند : ای وای من حتما به زودی خواهم مرد. ۶٫ شکست عشقی را تجربه میکنند و میگویند ای داد دیگر تا انتهای عمر عشق را تجربه نخواهم کرد. ۷٫ گربه سیاهی را میبینید و میگویید امروز روز بدشانسی است ! و کلی مثال دیگر که مطمئنا خودتان آنها را در ذهن دارید.

در این میان، آنچه باید به خوبی دقت کنید این است که هیچ چیز معنای ذاتی مجزا و درونی برای خودش ندارد و این فقط شما هستید که دائم به چیزهای مختلف معنا میدهید و معناهایی که دادید را نیز باور میکنید. و موضوع مهم اینجاست که وقتی معنای خاصی را باور کنید، اصولا و از نظر متافیزیکی و از نقطه نگاه قانون جذب نیز، همان معنایی که دادید است که فرکانس و انرژی درونی شما را رقم زده و اثر اساسی را دقیقا همان معنادهی شما خلق خواهد کرد. اینکه مریضی لاعلاجی گرفته اید و متخصص ترین پزشک روی کره زمین نیز مهر تایید محکمی را بر بیماری شما زده، هیچ معنایی ندارد مگر شما خودتان به آن معنایی دهید(و مطمئن باشید آن معنایی که خودتان به چیزی بدهید قطعا رقم خواهد خورد). اینکه یک روز دائما بدشانسی می آورید، هیچ معنایی ندارد. البته همینجا لازم به تذکر است که بارها و در مقالات دیگر گفته ایم که شما از رویدادهای مختلف میتوانید معناهای حقیقی و عمیقتری را(از وجود خود) استخراج کنید اما باید دقت کنید این نوع اعتیاد گونه که در حال حاضر به آن دچار هستید و دائم به هرچیزی معنا میدهید، دقیقا این است که مشکلساز اصلی است و باید کنترل شود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%