تذکراتی در باب اولویت و اهمیت یادگیری سریعتر، چرا باید تمرکز خود را روی یادگیری سریعتر ببرید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 11 ثانیه

همه انسانها در تمام طول عمر خود، و در بازه های زمانی مختلف، در حال یادگیری مهارت یا موضوع جدیدی هستند و اگر روی این موضوع دقت بیشتری کنید، خواهید دید که زمان زیادی از زندگی شما حین یادگیری با روشهای نامناسب و کم بازده، تلف میشود. از اینرو، بسیار مهم است که تمرکز خود را، بیش از پیش روی بهبود کیفیت و سرعت یادگیری خود ببرید تا در زمان خود صرفه جویی بیشتری کنید.

افزایش سرعت یادگیری

مطالعه برای یک آزمون، حفظ مجموعه ای از لغات زبان، یادگیری مهارتی مثل رانندگی یا هر موضوع دیگری که با یادگیری سر و کار دارد، از جمله چیزهایی است که در زندگی روزمره برای هر کسی نیاز میشود. کاری که مردم بصورت عادی انجام میدهند، این است که دقیقا با همان روش کم بازده و با همان سیستمی که جامعه به آنها یاد داده، یادگیری را آغاز کرده و زمان زیادی را اتلاف میکنند و حتی مجبور میشوند بارها و بارها مطالعات کم بازده خود را تکرار کنند تا نهایتا شاید بتوانند مطلب را یادبگیرند و حفظ کنند. عجیب آنکه مردم برای سالهای سال از همان روش ناکارآمدی که به آنها آموزش داده شده استفاده میکنند و هرگز به این فکر نمی افتند که چرا این روش !؟ چرا اینقدر اتلاف وقت !؟ مگر روشهای بهتری نیست !!؟

دفعه بعدی که مجبور به مطالعه یا حفظ مطلبی هستید، عادت چندین ساله خود را بشکنید و به این فکر بیفتید که آیا واقعا روش بهتر و سریعتری برای مطالعه نیست که انرژی کمتری از شما مصرف کند و خستگی کمتری نیز برایتان داشته باشد !؟ این روزها در سطح جهان روشهای بسیار متفاوتی برای افزایش بازده حین یادگیری و مطالعه وجود دارد که حقیقتا میتواند بازده مطالعاتی شما را بالا ببرد. مطالعه هوشیارانه(یعنی هوشیارانه دقت کنید که چطور مطالعه میکنید و علت هرز رفتن وقت شما حین مطالعه چیست و سپس آنرا ارتقا دهید)، یادگیری تکنیکهای حافظه و تندخوانی، افزایش میزان تمرکز و کاهش حواسپرتی ها، همه و همه از جمله بهترین کارهایی هستند که با مدت کوتاهی کار کردن روی آنها، میتوانید تحولات غیر قابل باوری را در بازده مطالعاتی و سرعت یادگیری خود پدید آورید. در وبسایت قدرت نامحدود مقالات و محصولات متنوعی درباره یادگیری وجود دارد و بنابر این فکر نکنید روشها وجود ندارند بلکه یک قدم با آنها فاصله دارید، اما موضوع مهمتر که تاکید این مقاله است، این است که یکبار برای همیشه اولویت اول خود را ارتقای سرعت و کیفیت مطالعاتی خود کنید و در اینصورت خواهید دید یادگیری شما چقدر پربازده تر و عالی تر میشود.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%