شکار گنجشک با سلاح RPG ! تاباندن قدرت هوشیاری بر مبحث آموزش و یادگیری

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 37 ثانیه

اگر مقالات قدرت نامحدود را خوانده باشید، احتمالا واقفید که هوشیاری چقدر موضوع پر اهمیتی است و افزایش آن، چقدر مهم است(به عنوان مهمترین مسیری که برای رشد در تمام ابعاد، باید به آن اهمیت دهید).

آیا میدانید همین هوشیاری در آموزش و یادگیری نیز(مثلا سر کلاس دانشگاهتان!)، میتواند معجزه کند !؟ با این مقاله همراه شوید.

تاباندن قدرت هوشیاری (Consciousness) بر آموزش

برای لحظاتی کاملا تصور کنید که یک دانشجوی ترم اولی هستید، از کلاسها دور مانده اید و کلی از کارهای ثبت نام و…هم باقیمانده ! و حتی تصور کنید که رشته شما بسیار سخت است و حتی قبلا هم پیش زمینه ای درباره آن نداشته اید و… . از شما دعوت میکنم که کاملا خود را در چنین وضعیتی فرض کنید و هرچقدر میتوانید شرایط را بدتر کنید. مثلا فرض کنید عینکی هستید و عینک خود را جاگذاشته اید. فرض کنید مریض هم هستید. فرض کنید مشکلات زیاد دیگری نیز در زندگی خود دارید و… . حال سر کلاس نشسته اید و میخواهید چیزی را یاد بگیرید که چند جلسه هم در آن غایب بوده اید. هوشیاری چطور میتواند به شما کمک کند که به سرعت هرچیزی را سریعتر از هر فرد دیگر یاد بگیرید ؟ چرا افراد عادی در چنین شرایطی تسلیم میشوند و برای باقی ترم نمیتوانند دروس را یاد بگیرند ؟

همه چیز به میزان هوشیاری شما برمیگردد. یک فرد عادی در چنین شرایطی، حین حضور در کلاس شروع میکند به گفتارهای درونی و فکر کردن. مثلا : “اینو که من اصلا نمیفهمم ! وای این چیه دیگه ! من چند جلسه هم غایب بودم قطعا دیگه این درس رو میفتم ! الان این تیکه چیکار کرد باید سعی کنم متوجهش بشم ! ای بابا چشمام چرا نمیبینه ضعیف شده انگار ! همسرمو چیکار کنم بدجوری مریض شده ! این ترم کارم تمومه ! الان همه بیشتر از من دارن میفهمن ! اگه استاد سوال پرسید بلد نبودم چی !؟ “. عموم مردم نمیتوانند برای ساعتها روی یک موضوع متمرکز و مجذوب شوند. مثلا هرگز نمیتوانند برای چندین ساعت، به یک درخت خیره شوند و حتی چه بسا پس از ده دقیقه این کار را بیهوده بدانند. حال آنکه یک قدرت نامحدودی چه بسا فقط با خیره شدن به شاخه های یک درخت، خلاقانه پی به ایده ای درمورد ساختار و عملکرد عصبی نورونهای مغزی یا حتی لوگوی شرکتش ببرد، چون میتواند ساعتها و به شکل متمرکز، نگاه و توجه کند !

همه آنچه دیدید، گفتارهای درونی هستند که در سطوح هوشیاری پایین تر رایجند و دقیقا باعث عدم حضور در لحظه توسط فرد میشوند. بخش بزرگی از جامعه و جهان، دقیقا در همین وضعیت زندگی میکنند به همین علت معمولا مغلوب شرایط میشوند، نه خالق آنچه میخواهند.

حال بیاییم گفتارهای یک فرد با سطح هوشیاری مقداری بالاتر را بررسی کنیم. “این تیکه آخرشو نفهمیدم اما حالا از بقیه جزوه میگیرم بعد کلاس هم از استاد سوال میکنم روشن میشه. الان بقیه هم همین وضعو دارن و منم باهوش هستم سریع میتونم یاد بگیرم. آهان فهمیدم تو حل این نوع از سوالات چیکار میکنه، کافیه فلان پارامترو فلان برابرش کنم بالا بنویسم بعدش اونیکی رو هم ضربدر این کنم. نمیدونم چرا اینکارو میکنه اما فعلا با همین چیزی که کشف کردم میتونم سوالاشو جواب بدم. خیلی خوبه، یه کم مطالعه کنم نمره بالا خواهم گرفت. “

همانطور که میبینید این فرد مثبت اندیش تر است و سطح انرژی و هوشیاری بالاتری دارد. اما اگر بخواهید به سبک قدرت نامحدود یاد بگیرید چه میکنید !؟ حال به گفتارهای درونی به سبک قدرت نامحدود گوش کنید : “__________________________________________________________________________________________________________”

یادگیری هوشیارانه به سبک قدرت نامحدود، حاوی سکوت مطلق و هوشیارانه و بیصدا نگاه کردن است. یک قدرت نامحدودی وقتی میخواهد چیزی را یاد بگیرد، هوشیارانه و بدون گفتار درونی، کاملا به آنچه میخواهد یاد بگیرد، توجه میکند. توجهی بسیار بالا و عمیق. او حتی از سکوتها و زبان بدن استاد، یاد میگیرد و از همه استاد، حتی سکوتهایش و نحوه به دست گرفتن قلم اش، به شخصیت و ذهن او متصل میشود. در حقیقت او قصد دارد تا به سبک قدرت نامحدود، حتی نحوه قلم گرفتن استاد در دست و سکوتهایش را نیز کاملا در وجود خود ایجاد کند تا بتواند بصورت متافیزیکی، به وجود و هوشیاری او وصل شود و از آنجاییکه تمام جهان به یکدیگر متصل است، داده های او را در سطح ناخودآگاه، وارد هوشیاری خود کند. یک قدرت نامحدودی به خوبی توجه میکند. و به همه چیز توجه میکند. او به همه وجود استاد توجه میکند تا دقیقا یک نسخه کپی، از اطلاعات و تمام فضای ذهنی استاد را در وجود خودش نیز فعال کند. از آنجاییکه او به خوبی توجه میکند و میتواند برای ساعتها در وضعیتی مشابه مدیتیشن، “فقط روی توجه کردن به آن درس” متمرکز شود، به همین علت به زودی و سریعتر از هر کس دیگر، مطلب را یادمیگیرد و حتی ریزه کاریهایش را هم متوجه میشود و الگوها و راه حلهای خلاقانه و بسیار جالب تری هم به ذهنش میرسد ! او حتی بعدها در خانه حین مطالعه نیز همین تمرکز را دارد و همین او را از هرکسی متمایز میکند. او تکنیک ها و نحوه عملکرد وجود و حافظه خود را میشناسد. و حتی سر کلاس، برای یادگیری مطلب “تلاش” هم نمیکند و سعی نمیکند چیزی را بفهمد ! او در اوج آرامش و استواری و پایداری(حتی درباره موضوعی که اصلا آنرا نمیفهمد !)، در حال دریافت ریزترین نکات است ! و همین است که او را به یک قدرت نامحدودی تبدیل میکند. این، چشم انداز کوچکی از یادگیری به سبک قدرت نامحدود است.(مقاله اختصاصی به خاطر سپردن هر حجمی از هر نوع اطلاعات به سبک قدرت نامحدود)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%