بزرگترین چیزی که پتانسیل انسانها را محدود میکند، اشتباهها و رویدادهای تکرار شونده است

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 10 ثانیه

آیا دوست دارید بدانید بزرگترین چیزی که زندگی انسانها را محدود کرده و از رشد و موفقیتشان جلوگیری میکند چیست ؟ با ادامه مطلب همراه باشید.

الگوها و اشتباههای تکرارشونده، بزرگترین محدودکننده روح انسان در مسیر رشد

اگر هر کس، برای دقایقی این شهامت را پیدا کند که جایی بنشیند و زندگی خود را بصورت کلی نگاهی بیندازد، با کمی دقت، به وضوح خواهد دید که چیزهای تکراری در آن دیده میشود. رویدادهای تکراری، حس های تکراری، فکرهای تکراری، و مهمتر از همه اشتباههای تکراری. هرکسی میتواند به وضوح ببیند که تکرار چقدر در زندگی اش پر رنگ است و به عنوان یک قانون کلی و البته دقیق، هرچه این تکرار بیشتر باشد، نشان دهنده رشد نیافته بودن بیشتر هر فرد است. در همین لحظه خیلی خوب بنگرید که آیا تکرار در زندگیتان بیشتر است یا خلاقیت و رویدادها و چیزهای جدید و غیر قابل پیش بینی ؟! آیا رویدادهای بد و خوبی که برایتان رخ میدهد شدیدا تکراری است یا جدید و نو !؟ آیا زندگیتان به شکل تهوع آوری گرفتار تکرار است !؟ پس باید چیزهایی را یاد بگیرید یا کارهایی بکنید که مدتهاست نکرده اید !

برای فردی که میخواهد در مسیر رشد گام بردارد و تمام زندگی اش را متحول کند، وحشتناک است که مشکلات تکراری، افکار و نگرانیهای درونی تکراری،‌ دغدغه های تکراری و یا مثلا بحث ها و جدالهای تکراری با دیگران یا اطرافیانش داشته باشد. مردم معمولا این شهامت را ندارند که گامهای بزرگ بردارند تا تکرار های فاجعه بار را در زندگی خود پایان دهند. و به عبارتی بسیاریها چند دهه زندگی خود را جوری زندگی میکنند که فقط و فقط تکرار یک سال از زندگیشان است. و همراهان عزیز قدرت نامحدود، صادقانه باید گفت که این وحشتناک است و باید از این موضوع فراری باشید و تکرار را حتی برای یک روز نیز نپذیرید، چه برسد به چند سال زندگی تکراری !

تکرار یعنی مرگ و زندگی یعنی هر لحظه نو بودن و دوری از تکرار لحظات قبل. هرکجا که دیدید تکرار در زندگیتان پررنگ شده یا بحثها و مشکلات تکراری رخ داده اند، بنگرید که چه چیزی وجود دارد که باید یاد بگیرید که نمیگیرید ؟ بنگرید که چه کاری باید بکنید که نمیکنید یا تاکنون نکرده اید !؟ و اصولا هرجا که تکرار هست، تنها چیزی که پایانش میدهد، فقط و فقط هوشیاری و حضور درلحظه بیشتر و مطالعات و آگاهی فراتر از وضعیت فعلیتان است. و زمانیکه به تکرار پایان دهید، در حقیقت زنده شده اید و طعم زندگی را چشیده اید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%