عاشق شدن، چه چیزی در شخصیت شما را نشان میدهد ؟


عشق وجود ندارد…

آیا تابحال عاشق شده اید ؟ چه بسا هم اکنون عاشق کسی هستید.

آیا عاشق شدن، نشان دهنده ی مساله ی خاصی در دنیای درون وجود شماست ؟

آیا پس از رشد و کامل شدن، عاشق خواهید شد ؟ آیا اگر روند رشد شخصیتی خود را کامل کنید ، بازهم عاشق خواهید شد؟ آیا عاشق شدن، یک پیغام از سمت جهان به شما با پیغام مشخصی است ؟

اگرچه باید گفت که پاسخ به این سوال، کاملا نسبی است و به تعریف ما از تکامل شخصیتی، رشد، عشق و غیره باز میگردد. اما چیزی که در این مقاله میخواهیم بیان کنیم، تنها نگرش و پنجره ای جدید نسبت به عشق است که بد نیست آنرا بصورت دقیق مطالعه کنید. مطالعه ی این مقاله، نگرش بسیار عمیقی به شما خواهد بخشید.

هرچند ممکن است حس کنید که در این مقاله قصد داریم از عشق و عاشق شدن به عنوان یک ضعف یاد کنیم، اما این هرگز چیزی نیست که مد نظر داریم. هدف قدرت نامحدود، به نمایش گذاشتن یک پنجره ی بسیار قدرتمند از شناخت درونیتان است که شاید تا کنون هرگز کسی آنرا به شما نگفته باشد. اینجا قلمرو قدرت نامحدود است و شما به جامعه ی قدرت نامحدود تعلق دارید بنابراین بایدمطالب ویژه و متفاوتی را مطالعه کنید.

رابطه ی بین نیازهای انسان و عشق

در مقاله ی 6 نیاز اساسی همه ی انسانها ، که یکی از مقالات بسیار مهم قدرت نامحدود محسوب میشود، نیازهای اساسی انسانها را مطرح کردیم و گفتیم که همه ی کارهایی که انسانها انجام میدهند، برای سیر کردن یکی از این نیازهاست. اما ارتباط این نیازها با عاشق شدن چیست ؟

بد نیست یک بار دیگر، این 6 نیاز را مطرح کنیم :

6 نیاز اساسی انسانها :

  1. نیاز به قطعیت : داشتن حس کنترل روی زندگی، اطمینان از اینکه در آینده، زندگی شما دارای یک امنیت حداقلی است(مثلا اینکه مطمئن باشید یک شغل ثابت دارید و در آینده، در بدترین حالت نیز گرسنه نخواهید ماند)
  2. نیاز به عدم قطعیت یا تنوع : این نیاز به نوعی متضاد نیاز اول است. اگر همه چیز زندگی شما، قابل پیش بینی، قطعی و صد در صد باشد، همه چیز کسل کننده خواهد شد. دقیقا مانند فیلمی که انتهای آنرا میدانید. ارضا نشدن این نیاز میتواند باعث شود که یک فرد با زندگی فوق العاده، به فکر خودکشی بیفتد.
  3. نیاز به حس مهم بودن، با ارزش بودن و مورد نیاز واقع شدن : همه ی انسانها نیاز دارند حس مهم بودن را داشته باشند. همه انسانها نیاز دارند که حس کنند دیگران به آنها ارزش قائل بوده و فرد مهمی هستند.
  4. نیاز به ارتباط، عشق : انسانها موجوداتی اجتماعی هستند و ذاتا نیاز دارند با دیگران ارتباط برقرار کنند و از آنها انرژی بگیرند.
  5. نیاز به رشد : انسانها از درجا ماندن متنفر هستند و دوست دارند رشد کنند. حتی کسی که صد میلیارد سرمایه دارد، اگر تا یک سال آینده آنرا افزایش ندهد، حس بدی خواهد داشت.
  6. نیاز به بخشش به جهان اطراف، پا گذاشتن به فراتر از مرز تنهایی خود و کمک به دیگران : حتی اگر فرد بسیار بینقصی باشید و هیچ نیازی نداشته باشید، نیاز 6 ام بسیار حیاتی است و انسان نیاز دارد که با دادن حس خوب به دیگران، خود را آرام کند.

خوب ، تا اینجا 6 نیاز اصلی هر انسانی را گفتیم. اما این نیازها چه ارتباطی با عاشق شدن دارند ؟

میخواهیم یک نکته ی بسیار جنجالی بگوییم ، خوب دقت کنید :

“اگر عاشق شده اید، یعنی در ارضا و سیر کردن یک یا چند مورد از 6 نیاز اصلی خود، ناتوان بوده اید.”

بگذارید یک بار دیگر، این جمله را از طرف قدرت نامحدود به شما بگوییم :

“وقتی عاشق میشوید ، این مساله یک پیغام از سوی جهان به شماست که نشان میدهد شما در ارضا و برآورده کردن یک یا چند مورد از 6 نیاز اصلی خود، ناتوان بوده اید.”

خوب دقت کنید، ما در قدرت نامحدود هرگز قصد نداریم جمله ای را با تعصب گفته و از آن کورکورانه حمایت کنیم، و باور جدیدی را روی ذهنتان نصب کنیم. در قدرت نامحدود هدف فقط یک چیز است : افزایش آگاهی و هوشیاری شما. روی جمله ای که گفتیم ، به خوبی فکر کنید.

شاید در حال حاضر عشق را یک حس ناب و فوق العاده ببینید که بی دلیل و به یکباره آغاز میشود و چه بسا فکر کنید که شما عاشق کسی هستید، و این عشق کاملا صادقانه و پاک و… است. ما نیز نمیخواهیم چیزی را قضاوت کنیم. اما بد نیست جمله قدرت نامحدود را نیز دوباره خوانده و هوشیارانه مد نظر قرار دهید.

جمله ای که به رنگ قرمز نوشتیم را خواندید ؟ عاشق شدن، تنها یک پیام از سوی جهان به شماست که نشان میدهد در تامین یکی از 6 نیاز اصلی خود، ناموفق بوده اید. این ، چیزی است که قدرت نامحدود میخواهد به شما بگوید. اگر عاشق میشوید، این عشق اصلا به این دلیل نیست که او با همه فرق دارد، اصلا به این دلیل نیست که شما میخواهید بدون هدف یا منظور به او خوبی کنید و این عشق واقعا پاک است و… یا… ، تنها دلیل این است که شما در تامین یکی از 6 نیاز اصلی خود، ناموفق بوده اید.

بعنوان مثال، ممکن است یک خانم که در تامین نیاز اول خود، یعنی نیاز به داشتن حس امنیت و نیاز به داشتن یک زندگی با ثبات، عاجز بوده است، به سادگی عاشق مردی شود که رفتارش، ثبات و استواری را میرساند یا ثروتمند است. دقت کنید که این عاشق شدن، تماما بصورت ناخودآگاه رخ میدهد. به همین علت حتی خود آن خانم نیز ممکن است دلایل دیگری برای عاشق شدن خود مطرح کند زیرا خود او از علت اصلی آگاه نیست. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی، به تنهایی شرایط خود را بهبود دهید.

اگر کسی در تامین نیاز دوم خود ، یعنی نیاز به تنوع در زندگی، ناتوان بوده باشد و زندگی او کسل کننده بوده و سطح هیجانی متنوعی را نداشته باشد، این مساله میتواند باعث شود که عاشق فردی دیگر شود تا این نیاز او را تامین کند. البته باز هم بدون اینکه خود او، علت عاشق شدنش را متوجه شود. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی روزمره ی خود، سطح کیفی و احساسی و هیجانی خارق العاده و پرانرژی را داشته باشید.

به نیاز سوم توجه کنید! نیاز به حس مهم و با ارزش بودن و پذیرفته شدن توسط دیگران، یکی از نیازهای بسیار مهمی است که انسانها به آن نیاز دارند. مثلا ممکن است فردی که از ابتدای زندگی خود، تابحال حس با ارزش بودن را از اطرافیان خود دریافت نکرده است، به سادگی عاشق اولین نفری شود که این حس مهم بودن را به او هدیه میدهد. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی به تنهایی رشد کرده و حس مهم بودن را از تحسینهای دیگران بخاطر کارهای با ارزشتان یا… دریافت کنید و به نوعی این نیاز را تامین کنید. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید طوری شخصیت درونی خود را بسازید که توسط عده ی زیادی تحسین شوید.

نیاز چهارم، عشق و رابطه است. فردی که با مردم ارتباطات خوبی ندارد و در این بخش دچار نقاط ضعف است، به سادگی برای تامین نیازهای عاطفی و روحی خود، به یک رابطه عشقی پناهنده میشود و آسیب پذیر خواهد بود. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق باید در زندگی خود، ارتباطات انسانی قوی به وجود بیاورید و احساسات عمیق انسانی را در اطراف خود داشته باشید و کسانی را داشته باشید که عاشقشان هستید.

نیاز پنجم، نیاز به رشد است. کسی که در رشد خود عاجز است و نمیتواند رشد کند، به سادگی به رابطه ای پناهنده میشود، به امید اینکه با ورود به رابطه رشد او آغاز گردد. حال آنکه اگر فرد از درون نتواند خود را هدایت کند، هیچ عامل خارجی نمیتواند اوضاع را بهتر کند. پس برای ضد گلوله شدن در برابر عشق، باید در زندگی خود، به تنهایی رشد کنید. رشد با سرعتی باورنکردنی.

نیاز ششم یعنی نیاز به بخشیدن به دنیا و پا گذاشتن به فراتر از مرز های درونی خود. این نیاز، نیاز بسیار فریبنده و جالبی است. حتی اگر انسان بسیار قدرتمند و بی نقصی باشید، اگر انرژی خود را در سطح دنیا پخش نکرده و خدمتی جهانی ارائه نکنید، به سادگی آسیب پذیر خواهید بود و فقط برای اینکه حس حمایت کردن دیگران را تجربه کرده و به دیگران خوبی کنید، ممکن است به یک رابطه عشقی پناهنده شوید. اما نکته ی ظریف اینجاست ! حتی بزرگترین و بینقص ترین افراد که 5 نیاز قبلی را پوشش داده اند نیز ممکن است به سادگی ، به خاطر نیاز ششم ، عاشق شوند. بنابر این پس از رشد درونی ، باید به دنیا ببخشید و دیگران را کمک و حمایت کنید.

اما چند لحظه صبر کنید ، بله ، آنچه گفتیم ، ماهیت عشق زمینی انسانها است که از نگرش بالاتری بیان کردیم.اما همین عشق زمینی نیز زیباست ! بعضی وقتها باید ذهن را خاموش کرد و احساسات را تجربه کرد ! در قدرت نامحدود ، اصلا قصد قضاوت یا ساخت باورهای جدید را نداریم ! هر چیزی زیباست ! و حتی تجربه کردن عشق نیز بخشی از تکامل انسان است ! اما آنچه گفتیم ، حقیقت عشق زمینی انسانهاست ! اگر میخواهید عشقی مانند قصه ها را تجربه کنید، باید اول از همه مطمئن شوید که از درون کاملا سیر هستید(از نظر این 6 نیاز). در اینصورت است که عشق حقیقی را تجربه خواهید کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع