چگونه با زبان بدن خود اعتماد به نفس را به نمایش بگذارید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 22 ثانیه

اعتماد به نفس یکی از زبان بدنهای مهمی است که تشخیص، یا القای آن به فرد یا افراد مقابل بسیار ارزشمند است. این مقاله به شما کمک خواهد کرد که در انجام هر دوی این موارد، موفق باشید.

علائمی که اعتماد به نفس را نشان میدهد

 • نگهداشتن دستها در پشت : وقتی کسی را می‌بینید که سینه خود را جلو داده‌اند سرش بالاست و دستانش در پشت قرار دارد باید بدانید که او از درون حس اعتماد به نفس را تجربه می‌کند یا در وضعیتی که اکنون قرار دارد، حس بهترین بودن را دارد. مثلا شاید افرادی که اطراف او هستند، درباره موضوعاتی صحبت میکنند که او کاملا در آنها متخصص است. ممکن است افراد اطراف او درحال صحبت درباره رابطه عشقی باشند و او در این میان، کاملا از رابطه عشقی خود راضی است.
 • دستها در مقابل شکم : این زبان بدن یکی از معروف‌ترین ها در مورد اعتماد به نفس است. فرد انگشتانش را به شکل یک قلعه در هم قرار داده و در مقابل بدن خود قرار می‌دهد. شما این زبان بدن را معمولاً در تلویزیون و حین سخنرانی افراد سطح بالای دولتی، مقامات و یا متخصصین مشاهده میکنید.
 • تماس نوک انگشتها با هم : وقتی نوک انگشتان فردی یکدیگر را لمس کرده و معمولاً در مقابل شکم قرار می‌گیرد یا حتی زمانی‌که دستها با چنین حالتی بر روی میز گذاشته می‌شوند، میتوانید از حضور اعتماد بنفسی بسیار بالا آگاه شوید.
 • زبان بدن برتر بودن : این زبان بدن، زمانی نمایش داده میشود که فرد حس برتری و اعتماد بنفس بیش از حد دارد. در این زبان بدن، فرد دستانش را پشت سر خود قرار داده، و درحالی که به صندلی خود تکیه میدهد، یک پایش را روی دیگری میگذارد. مثلا کسی که کاری سنگین را به پایان رسانده است، ممکن است این زبان بدن را به نمایش بگذارد.
 • حالت نیمه برتری : در برخی مواقع فرد حس اعتماد بنفس را دارد اما این حس آنقدر زیاد نیست که زبان بدن برتری را به صورت کامل به نمایش بگذارد. در چنین حالتی ممکن است فرد یک پای خود را روی پای دیگر قرار دهد به صورتی که پای بالایی او کاملاً موازی زمین باشد. البته توجه داشته باشید که بعضاً بر اساس شرایط و فرهنگ ممکن است این زبان بدن اندکی تغییر کند. مثلاً انجام چنین زبان بدنی برای یک زن ممکن است مناسب نبوده و به جای آن سعی کند که پاهای خود را به صورت عادی بر روی هم قرار دهد.

سایر زبان بدن‌های مربوط به اعتماد به نفس

 • مستقیم ایستادن : یک فرد دارای اعتماد بنفس، همواره صاف می ایستد و کمر خود را صاف نگه میدارد.
 • هردوپا بصورت باز روی زمین : او حین ایستادن، هردو پایش را مستقیما و محکم روی زمین میگذارد. یک پای او عقب تر از پای دیگرش نیست. همچنین پاهایش را جمع نکرده و حین ایستادن روی هم نمی اندازد.
 • گامهای بزرگ و باز : او از چیزی نمیترسد به همین علت ضمیر ناخودآگاهش، بدن او را باز نگه میدارد. این باز بودن و تمایل به بزرگتر شدن، در گامهایش نیز نمود خارجی دارد.
 • او نمیترسد : او وقتی اشتباه میکند، نمیترسد زیرا میداند که اشتباه کردن، یک بخش عادی از طبیعت انسان است.
 • زیاد تکان نمیخورد : در مقاله معجزه آسای ” چگونه جذابیت خود را در نگاه دیگران افزایش دهید ” به شما گفتیم که در گذر تاریخ، کسانی که قدرت بیشتری داشته اند، کمتر تکان خورده و دیگران برایشان کار کرده اند. به همین علت هرچقدر فرد اعتماد به نفس بالاتری داشته باشد، تکانهای ناگهانی و حرکاتش کمتر از یک فرد عادی خواهد بود.
 • اشتباهات گفتاری کمتر : کلماتی که به کار میبرید، بخشی از زبان بدن محسوب میشوند. زمانی که یک فرد حس اضطراب یا ترس درونی را دارد، این مساله خود را در کلمات،تپق های گفتاری و نحوه بیان آنها نیز نشان خواهد داد.
 • تماس چشمی مناسب : فرد دارای اعتماد به نفس همواره تماس چشمی قدرتمندی را به نمایش میگذارد. او از اینکه به یک نفر خیره شود و حتی کمتر پلک بزند، ترسی ندارد.
 • زبان بدن باز : از فرد دارای اعتماد بنفس معمولا زبان بدن بسته نخواهید دید. دست به سینه نشستن یا پاهای بسته و روی هم، میتوانند بعضا نشان دهنده نبود آرامش و عدم امنیت باشند.
 • نگاه نکردن به دیگران قبل از عمل : وقتی یک فرد اعتماد به نفس کافی نداشته باشد معمولاً قبل از انجام کارهایش به دیگران نگاه می‌کند. درواقع او با نگاههایش سعی در نوعی اجازه گرفتن یا تایید گرفتن در سطح ناخودآگاه را دارد. از طرف دیگر، فردی که اعتماد بنفس دارد، بدون اجازه گرفتن کاری که میخواهد را انجام خواهد داد.

زبان بدن اعتماد به‌نفس و جذابیت

داشتن اعتماد به نفس در زبان بدن می‌تواند شما را جذاب‌تر نشان دهد. 93 % ارتباط شما و تأثیری که روی فرد مقابل می‌گذارید بر اساس زبان بدن شما شکل می‌گیرد. اگر به خوبی یاد بگیرید که چگونه میتوان از زبان بدن بهره گرفت، تاثیری که روی ذهن دیگران خواهید گذاشت نیز کاملا متفاوت خواهد شد.

نشانه هایی که یاد گرفتید میتوانند در جهت عکس نیز مورد استفاده قرار گیرند. به این معنا که مثلا اگر درمورد مساله خاصی سخنرانی دارید که نیاز به تخصص دارد، با اجرای زبان بدن مربوط به آن، دیگران شما را متخصص تر از قبل خواهند دید. بخش زبان بدن قدرت نامحدود یکی از ارزشمندترین گنجینه های این علم در سطح اینترنت است.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع