چرا تقلب کردن در آزمون امروز،میتواند 5 سال بعد انگیزه شما برای پیشرفت را نابود کند ؟!


ارتباط میان تقلب کردن در آزمون و از دست دادن انگیزه در سالهای بعدی عمر شما چیست ؟برای درک این مساله باید بدانید ذهن شما چگونه کار میکند.ضمیر ناخودآگاه بخشی از وجود شماست که مسئول باورها و احساساتتان است و دقیقا مانند یک بخش مجزا از وجود شما کار میکند.بعنوان مثال ممکن است همه تلاش خود را انجام دهید که ترس از سخنرانی را کنار بگذارید اما دقیقا روز سخنرانی،نتوانید این کار را انجام دهید،علت این امر این است که ضمیر ناخودآگاه شما که بعنوان یک بخش مجزا از وجود شما کار میکند،حس ترس را در آن روز ارسال کرده است.

در مقاله ایی که درباره اعتماد به نفس نوشتیم ، گفتیم که برای ساخت اعتماد به نفس،شما باید با شواهدی ، ضمیر ناخودآگاه خود را قانع کنید به همین علت،چندبار انجام سخنرانی موفق در جمع،میتواند ترس شما را برای بار دیگر ، تا حد زیادی کاهش دهد.

درواقع چون ضمیر ناخودآگاه شما واقعا مهارت شما را باور کرده است،در نتیجه حس ترس را کنار گذاشته است.بنابر این ، جمع بندی این است که : ضمیر ناخودآگاه دقیقا مانند یک فرد غریبه است که ناظر شماست و قبل از اینکه شما را برای انجام کاری کمک کند،نیاز دارد که مدارکی را به او ارائه کنید.

چرا تقلب کردن در آزمون امروز،میتواند 5 سال بعد انگیزه شما برای پیشرفت را نابود کند ؟!

برای اینکه ضمیر ناخودآگاه،به شما کمک کند تا باوری را عوض کنید یا به هدفی برسید،باید اعتمادی میان هردوی شما ایجاد شود ! اگر ضمیر ناخودآگاه شما هرچه که میگویید را باور کند،با احساسات مثبت حمایتتان خواهد کرد !

جالب است بدانید گفتن جملاتی که ضمیرناخودآگاه شما به آن باور ندارد،یعنی تلفین کردن بدون شواهد،باعث کاهش اعتماد بنفس شما خواهد شد.

به زبان دیگر،ایجاد اعتماد بین شما و ضمیر ناخودآگاه شما،برای تغییر یک باور حیاتی است.حال اگر بر خلاف ارزشهایتان پیش بروید،ضمیر ناخودآگاه شما ارزش کمی به حرفهای شما قائل شده و اعتمادی بین شما وجود نخواهد داشت.

زمانی که شما کاری میکنید که بر خلاف ارزش های عمیق شماست،تقلب میکنید،دروغ میگویید و غیره،به ندرت خواهید توانست حمایت ضمیر ناخودآگاه خود را جلب کنید و حسهای منفی و عدم انگیزه را جذب خواهید کرد.به همین علت ،تکرار کردن تلقیناتی مانند : “من خوشبخت هستم”،”من اعتماد به نفس بالایی دارم” ، بدون نمایش شواهدی برای ضمیر ناخودآگاهتان،بی فایده است زیرا مغز شما میداند که شما در حال دروغ گفتن هستید.

رابطه انگیزه و صداقت

انگیزه زمانی به وجود می آید که ضمیرناخودآگاه شما،اهدافتان را باور میکند.حال اگر حرفهایتان ارزش نداشته باشد چه ؟ اگر ضمیرناخودآگاه شما حرفهایتان را باور نکند چه ؟ اگر ضمیرناخودآگاه شما حس کند که شما درحال گول زدنش هستید و به خود دروغ میگویید چه ؟ او قطعا اهداف شما را باور نکرده و به قولهای شما باور نخواهد داشت.

زیرا انگیزه فقط وقتی به وجود میاید که ضمیرناخودآگاه شما،اهدافتان را باور کند.اگر مدام درحال تقلب و دروغ گفتن به خود هستید،در این حالت ، برای اینکه این باور و انگیزه به وجود بیاید ، شما به چیزی بیش از حرف نیاز دارید.

از طرف دیگر،اگر دروغ و تقلب را متوقف کنید ،ضمیر ناخودآگاه شما کم کم شروع به اعتماد به شما میکند و شما میتوانید فقط با فکر کردن درباره اهداف آینده خود،یا دادن قولهایی ساده به خود و برنامه ریزی و تلاش برای آن،انگیزه را در خود ایجاد کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع