راه حل خلاقانه ای به ذهنم نمیرسد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 23 ثانیه

ممکن است نیاز به راه حل یا ایده ای خلاقانه برای حل مشکل یا مثلا ابداع یک ایده تجاری جدید و پر سود داشته باشید اما هرچقدر فکر کنید، چیزی به ذهنتان نرسد. در این شرایط چه میتوان کرد ؟

اهمیت خلاقیت

خلاقیت بسیار مهم است. چه در زمینه مشکلاتی که در زندگی با آنها مواجه میشوید و چه در زمینه خلق یا اختراع یک تجارت ایده و…، راه حلهای خلاقانه هستند که میتوانند همه چیز را با کمترین تلاش و زحمت، تغییر دهند. برخی اوقات یک راه حل خلاقانه، همه چیز را طوری عوض میکند که اگر میخواستید از راه حلهای رایج برای حل همان مشکل استفاده کنید، با سختیها و مشکلات بزرگی مواجه میشدید. خلاقیت، همان هنر ربط و ارتباط دادن چیزهای مختلف(و حتی بعضا بیربط) به یکدیگر و ساخت یک چیز ارزشمند جدید است.

راه حلی برای افزایش خلاقیت

یک راه حل بسیار خوب برای افزایش خلاقیت، این است که فکر کردن مستقیم درباره آنچه میخواهید را کاملا رها کنید و سپس، به چیزهای بینظم و نا مرتبط،آزادانه نگاه کنید. از تلاش برای یافتن یک راه حل خلاقانه دست بکشید و فقط به ناظری تمام عیار در همین لحظه تبدیل شوید. فقط نگاه کنید، بدون فکر کردن، بدون تحلیل کردن و بدون منطق ! فقط اجازه دهید ذهن شما همه چیز را ببیند و مثلا در میان شاخ و برگ یک درخت، الگویی را پیدا کند.

احتمالا این تجربه را داشته اید که مثلا به درخت یا ابرها خیره میشوید و سپس شکل یا الگوی یک حیوان را در میان آنچه به آن نگاه میکنید میابید. این دقیقا همان چیزی است که خلاقیت نامیده میشود. دخیل کردن ذهنتان در هنر و طرحهای هنری، یا حتی نگاه کردن به طبیعت، خصوصا اگر منظره شما آشوبناک و به هم ریخته باشد، باعث میشود ذهن شما تلاش کند که چیزی را در میان آن آشوب پیدا کند و کم کم خلاقیت شما افزایش خواهد یافت.

راه حلهای خلاقانه از کجا می آیند ؟

هرچقدر وارد سطوح عمیق تری از هوشیاری شما شویم، با هوش تحسین بر انگیز تری روبرو هستیم. پایین ترین و کم ارزش ترین ایده ها و راه حلها، حین فکر کردن با بخش منطقی ذهن، برای حل یک مشکل حاصل میشوند. حال آنکه وقتی وارد سطوح عمیق تر و بالاتری از هوشیاری خود شوید، ضمیر ناخودآگاه و ذهن مشترک جهانی(که پاسخ هر سوالی در هر زمان و مکانی را همین اکنون دارد)، وارد عمل شده و راه حل هایی بسیار خاص تر را به شما ارائه میکنند.(مقاله اختصاصی فرآیند CRV ارتش آمریکا برای آگاهی از هرچیزی در هر زمان و مکان)

برای اینکه هوشیاری خود را بیشتر کنید، کافیست ریلکس تر شوید، کمتر از بخش منطقی و تحیلیهای ریاضی گونه ذهن خود استفاده کنید و آزادانه بخش خیالپرداز و تصویر ساز ذهن خود را رها کنید. برای علاقمندان، مقالات اختصاصی متنوعی در قدرت نامحدود وجود دارند که در زمینه دریافت پاسخ از ضمیر ناخودآگاه به شما کمک میکنند.(کاملترین مرجع ارتباط با غول چراغ جادوی درون یا همان ناخودآگاه)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع