چگونه خلاقیت خود را افزایش دهید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 3 ثانیه

آیا ممکن است با روشهایی، خلاق تر شوید ؟ آیا میتوان خلاقیت را افزایش داد ؟

همه تحقیقات نشان میدهند که شما میتوانید با تغییر سبک زندگی و فعالیتهایی که در آنها شرکت میکنید، خلاقیت خود را افزایش دهید.

برخی افراد که ذاتا خلاق هستند، با افتادن در دام سبک زندگی های نامناسب، خلاقیت خود را از بین میبرند. در این مطلب، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه میتوانید خلاقیت خود را بیشتر کنید.

شما با این کارها میتوانید خلاق تر شوید :

  1. هرچقدر ریسک پذیر تر باشید،خلاق تر خواهید شد: محققین متوجه شدند، بخش بزرگی از خلاقیت، در تلاش برای انجام کارهایی ایجاد میشود که نتایج نامعلومی دارند. افراد خلاق توان ریسک پذیری بالایی دارند و به همین علت است که خلاق باقی میمانند.
  2. هرچقدر نگران تر و محتاط تر باشید،خلاقیت کمتری خواهید داشت: افرادی که بیش از حد محتاط هستند، الگویی که به آن عادت دارند را حفظ میکنند و این مورد باعث میشود خلاقیت شان کاهش یابد. خلاقیت چیزی نیست جز وصل کردن چیزهای مختلف(و حتی بعضی بی ربط)به یکدیگر. شما باید میزان ترس خود را برای آزمودن یک چیز جدید،کاهش دهید.
  3. هرچقدر قوانین فیکس و ثابت تری را دنبال کنید،خلاقیت کمتری خواهید داشت: بهترین راه برای افزایش خلاقیت این است که حتی اگر قوانین کاری ثابتی دارید، زمانی را بصورت کاملا آزاد و بی قانون سپری کنید تا خلاقیت شما بروز کند.
  4. اثر فیلتر های محدود کننده فکری: افرادی که حین فکر کردن، فیلتر های محدود کننده کمتری دارند، با پاسخهای خلاقانه تری روبرو میشوند. منطق را کنار بگذارید و سعی کنید با متد های خلاقانه مشکلات را حل کنید.
  5. تفریح کنید و تایم آزاد داشته باشید : زمانهای تفریحی برای خود تعیین کنید تا در آن زمانها، کارهایی را انجام دهید که تابحال انجام نداده اید. با مرور زمان،خلاق تر خواهید شد.

گسترش توان خلاقیت شما

مردم در مشکلات زندگی خود گیر میکنند زیرا سعی دارند آنها را توسط منطق و روشهای معمول و با دید معمول حل کنند. اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام میدادید، نتایجی را دریافت خواهید کرد که همیشه دریافت میکنید. اگر واقعا میخواهید زندگی خود را عوض کنید، باید روشهایی را امتحان کنید که تابحال امتحان نکرده اید. اگر میخواهید چیزی را داشته باشید که تا به حال نداشته اید، باید کارهایی را انجام دهید که تابحال انجام نداده اید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع