شما خلاق هستید، اما در سطحی از هوشیاری قرار گرفته اید که دسترسی به انرژی خلاقیت خود ندارید


بعضا در مشاوره های تلفنی این را میشنوم که افراد میگویند خلاق نیستند و از کودکی نیز همینطور بوده اند. اما باید بدانید این اصلا حقیقت ندارد. میپرسید چرا !؟

هر انسانی قدرت بینهایت خلاقیت دارد

همینکه شما یک انسان هستید، کاملا کافیست که دلیل خلاقیت بینهایتتان باشد. انسانها دسترسی بینهایتی به انرژی خلاقیت دارند و این چیزی است که در ابداعات بینظیر بشر در طول تاریخ هم کاملا دیده میشود. با این وجود اکثریت مردمی که در سطح هوشیاری پایین تری هستند، عادت دارند که بگویند ما خلاق نیستیم و مخترعین در طول تاریخ، نابغه بوده اند یا استعداد ذاتی از همان زمان تولد خود داشته اند. اما این مساله اصلا حقیقت ندارد.

شما بینهایت خلاق هستید اما مشکل اینجاست که به گونه ای زندگی میکنید و ساختار افکار و ذهن و عادات و نگرشهایتان را طوری بار آورده اید که دسترسی به قدرت خلاقیت درونی خود نداشته باشید. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که خلاقیت در وجود و ذهن انسانها کاملا کور و مسدود شده است. شغلها و سبک زندگی کسل کننده و خالی از نبوغ، مشکلات آموزشی، برنامه های کاملا تکراری روزمره و دنبال نکردن علایق و هزاران دلیل دیگر از جمله دلایلی است که شما تاکنون خلاقیت خود را آنطور که باید کشف نکرده اید. کسی که پذیرفته است که صبح تا شب برای یک لقمه نان برای زن و بچه اش به سخت ترین شکل ممکن سگ دو بزند و تلاش کند، در سطحی از انرژی است که ذهن او هیچ لزومی نمیبیند انرژی خلاقیت را برایش در دسترس قرار دهد !

یک انسان که فقط به دنبال این است که برای زن و بچه اش یک چراغی داشته باشد، میرود یک لامپ معمولی میخرد و از چراغ معمولی برای دیدن بدبختی های دور و اطرافش در خانه استفاده میکند اما این در حالیست که یک فرد که در سطح انرژی بالاییست و از چهارچوب های فکری تکراری و روزمرگی خلاص شده و شاد و شنگول است، این فکر خلاقانه به ذهنش میرسد که چطور است یک لامپی اختراع کند که این لامپ هوشمند باشد و مثلا با موبایل کنترل شود تا صاحب خانه بتواند از کیلومترها آنطرف تر هم روی روشنایی خانه کنترل داشته باشد و با همین اختراع هم موفقیت بزرگی کسب میکند.

مشکل دقیقا اینجاست که سطح انرژی چون خلاقیت، در بدبختی، روزمرگی، تکرار، غم و نا امیدی به سختی قابل دسترسی است و برای دسترسی به قدرت حقیقی خلاقیت خود، باید سطح انرژی و سبک زندگی خود را کلا تغییر دهید. زمانیکه اینکار را انجام دهید است که خواهید دید خلاقیت چقدر ساده در دسترس افرادیست که علایق خود را با شوق و ذوق دنبال میکنند و از روزمرگی و درگیری های روزمره کاملا به دور هستند.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع