تردید دائم و شک چطور زندگی شما را نابود میکند ؟


تجمع تجارب و خاطرات بدی که در گذشته داشته اید، میتواند باعث شود که در تجارب آتی خود، بسیار شکاکانه رفتار کرده و بار احساسی تجارب قبل را وارد آینده خود کنید. این موضوع میتواند بسیار خطرناک باشد و همه بخشهای زندگی شما را به نابودی بکشد. به همین علت باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

چرا یک فرد شکاک میشود ؟

وقتی مسیر زندگی یک فرد و تجارب گذشته اش، پر از خاطراتی مانند بدقولی، کلاهبرداری، خیانت یا سایر رویدادهای ناخوشایند میشود، شرایط برای اینکه فرد در تجارب آتی خود، به انسانی شکاک تبدیل شود، بسیار مهیا میشود. اینکه تجارب قبلی باعث شود شما هوشیار تر شده و در آینده حواس خود را بیشتر جمع کنید، خیلی مشکل ساز نیست. اما معمولا مشکل از جایی آغاز میشود که افراد به تردیدی بیمار گونه افتاده و تمام بارهای احساسی تخلیه نشده گذشته خود را وارد تجارب جدید خود میکنند. مثلا چه بسا فرد در رابطه عشقی جدید خود، بدون اینکه هنوز چیز بدی از فرد مقابل دیده باشد، به او شک کند. یا اینکه حتی یک مشتری، ممکن است نسبت به شرکتی جدید و معتبر، به شدت شکاکانه تردید کند و سوالهایی ناتمام را از آن شرکت بپرسد. سوالهایی که عملا حتی به دنبال حقیقت نیستند، بلکه فقط یک نگاه بیمار گونه درونی هستند که باید به سرعت ریشه کن شوند.

اجازه ندهید تجارب گذشته این لحظه را تخریب کند

تصور کنید در طول عمرتان، چند رابطه عشقی بد، چند کلاهبرداری و خیانت، و یا موارد مشابه دیگری را تجربه کرده باشید. در اینصورت اگر بخواهید بار احساسی همه این موارد را کماکان و تا لحظه حال حمل کنید، واقعا چیزی برای بودن در این لحظه و زندگی کردن، باقی نمیماند ! شما انباری میشوید از خاطرات، که اصلا در این لحظه حضور نداشته و همه دیگران را دزد و کلاهبردار و خائن میبیند.

اینکه بخواهید از درون بیشتر احتیاط کنید، شاید در مرحله اول عیبی نداشته باشد. اما حداقل هوشیار باشید که این وضعیت، افراط گونه نشود و به بیرون نفوذ نکند ! فراموش نکنید که هر انسان جدیدی که میبینید قبل از اینکه خطایی از او سر زده باشد، مانند یک صفحه سفید میماند پس شما نباید بار احساسی گذشته خود را روی او تخلیه کنید.

تردید و شک میتواند تمام آینده شما را تخریب کند. از تردید در رابطه عشقی گرفته تا حتی مثلا تردید در استفاده از منابع بسیار کارآمد و با کیفیتی که میتوانند باعث رشد و تحول زندگی شما شوند(مثلا، آیا مقالات قدرت نامحدود واقعا به درد میخورد !؟ آیا مقالات یا محصولاتش واقعا برایم مفید است !؟ ). دقت کنید که با گفتن جملاتی مانند(قدرت نامحدود هم فقط یک سودجوی دیگر مثل تمام تجارب تلخ گذشته ام است !)، فقط در حال محروم کردن خود از محتوای با ارزشی هستید که چه بسا مرجع دیگری برای دریافت آن نداشته باشید. پس خصوصا در بحث آموزش، بسیار مهم است که مواظب باشید تجارب تلخ گذشته خود را دخیل نکنید.
اگر قرار باشد روز به روز تجمع احساسی خاطرات بد گذشته در وجود شما زیاد شود، برای سنین بزرگسالی عملا حس خوبی باقی نمانده و شما به یک انبار احساسی منفی تبدیل خواهید شد. پس همین اکنون جلوی این تردید را بگیرید.(فایل صوتی سابلیمینال جادوگر قدرت نامحدود برای آرامش مطلق و بی قید و شرط)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع