چگونه خرید خوبی داشته باشید ؟ چگونه حین خرید چانه بزنید ؟


اگر در حال خرید لباس، ماشین، خانه و یا هر چیز دیگری هستید که کمی هم گران است، بسیار مفید به نظر میرسد که یاد بگیرید چگونه میتوان با فروشنده مذاکره کرد ؟ بدین ترتیب میتوانید پول خود را ذخیره کرده و بعدها از آن استفاده ببرید.

با دانستن فنون مذاکره و هیپنوتیزم گفتاری، قادر خواهید بود در زمانی کوتاه، مقدار بسیار زیادی پول ذخیره کنید که اگر این فنون را نداشتید، باید این مبلغ را پرداخت میکردید. درواقع اگر تخفیف گرفتن را به خوبی بلد باشید، خواهید دید که مثلا در مدت یک سال، مقدار بسیار زیادی پول ذخیره کرده اید که چه بسا برای بدست آوردن آن باید مدتها زمان صرف میکردید.

در این مقاله به سبک قدرت نامحدود به شما آموزش خواهیم داد که چگونه باید چانه بزنید.

چگونه بصورت صحیح ، چانه بزنید

 1. نشان دادن اینکه به جنس مربوطه نیاز دارید و تصمیم خود را گرفته اید : یکی از بدترین اشتباهاتی که میتوانید حین خرید یا مذاکرات انجام دهید، این است که نشان دهید به چیزی نیاز دارید. همینکه فروشنده متوجه شود شما به چیزی نیاز جدی دارید، قیمت را افزایش خواهد داد. این مورد در رابطه های عشقی نیز وجود دارد. همینکه کسی متوجه شود شما به او نیاز دارید، این مساله باعث کاهش جذابیت شما در برابر او خواهد شد. یکی از بهترین روشهایی که به شما کمک خواهد کرد این است که ابتدا درباره محصولات مختلف سوال پرسیده و سپس به یکباره به چیزی برگردید که میخواهید بخرید(گویی از ابتدا آنرا مد نظر نداشته اید).
 2. نقش را عوض کنید : پیش فروشنده بروید و به او بگویید اگر جنسی با مشخصات x,y,z برای تو بیاورم چقدر حاضری برای آن بپردازی ؟ مطمئن شوید که مشخصاتی را میدهید که به جنس مورد نظرتان برای خرید نزدیک است. در این صورت فروشنده قیمتی مشابه قیمت خرید خود را به شما خواهد داد. حال به یکباره او را شوکه کنید و حین رفتن خود، جنسی را نیز با مشخصات مذکور خرید کنید.
 3. همه برگ برنده های خود را به یکباره استفاده نکنید : اگر جنسی که در حال خرید آن هستید ایرادهایی دارد، به یکباره و در ابتدای مذاکره همه ایرادها را ذکر نکنید. بلکه با استفاده از نکات دیگری که ذکر کردیم و پس از اینکه قیمت توافقی شما به کمترین حد ممکن رسید به یکباره ایرادها را نیز به خاطر بیاورید و ذکر کنید تا بتوانید در قیمتی پایینتر نیز به توافق برسید.
 4. فراموش نکنید، احساسات چیزی هستند که باعث عمل فروشنده میشوند : این حس را به فروشنده القا کنید که چیزی که دارد ارزش بالایی نداشته و شما نیز کاملا از آن بی نیاز هستید و فروشنده های دیگر بسیاری وجود دارند(اما لج فروشنده را در نیاورید !). همچنین تمرکز فروشنده را روی سودی که از معامله با شما خواهد برد ببرید. استفاده از لغاتی مانند تصور کن میتواند باعث تحریک ضمیر ناخودآگاه فروشنده شود. مثلا گفتن جملاتی مانند : “تصور کن این مقدار پول به حساب تو واریز میشود” در میان چند جمله دیگر، میتواند باعث شود که در یک معامله ی ماشین روند را کاملا عوض کنید. زیرا معمولا در نبرد میان تخیل و منطق، تخیل پیروز است.
 5. فروشنده را شوکه کنید و ضمیر ناخودآگاه او را با اطلاعات زیاد درگیر کنید ضمیرخودآگاه فروشنده را مدام با مطالب مختلف درگیر کرده و سپس به یکباره او را شوکه کنید. ذهن او را کاملا درگیر کرده و به یکباره در وسط داستانی که درحال تعریف آن هستید، از او قیمت بپرسید اگر این کار را درست انجام دهید ضمیرناخودآگاه فرد مذکور اطلاعات واقعی را به شما خواهد داد.
 6. یاد بگیرید که چگونه دروغ را تشخیص دهید بدین منظور به مقاله ی “چگونه با نگاه كردن به چشمان طرف مقابل ميتوانم آنچه در سر او ميگذرد را تشخيص دهم ؟” یا “زبان و حالت بدن یک فرد حین دروغ گفتن چگونه است ؟” مراجعه کنید. تشخیص دروغ یکی از مهمترین نکات حین خرید است. اما دقت کنید که فروشنده حس نکند که شما دروغ گفتنش را متوجه شده اید زیرا شروع به لجبازی خواهد کرد(چون حس میکند شخصیتش تخریب و دستش رو شده است.)
 7. جنس ارجینال میخواهید ؟ اگر میخواهید جنس اورجینال بخرید دنبال جنس تقلبی و فیک بگردید. ابتدا نزد چند فروشنده مختلف رفته و ویژگیهای جنس تقلبی را بپرسید و کاملا نشان دهید که دنبال جنس تقلبی هستید. در لحظه ی آخر وقتی اطلاعات را جمع کردید، دست روی جنسی که طبق حرفهای فروشنده احتمال میدهید ارجینال است گذاشته و همان را به قیمت جنس تقلبی درخواست کنید. اگر جنس مربوطه اصل باشد فروشنده باید نشانه هایی از عصبانیت را به نمایش خواهد گذاشت.
 8. اطلاعات قیمتی را از فروشنده های مشابه دریافت کنید : یکی از مهمترین نکات این است که حتما قیمت جنس مذکور را از فروشنده های مشابه دیگر دریافت کنید. هرگز در اولین مراجعه بدون اطلاع از قیمت حدودی خرید نکنید. شما میتوانید از اطلاعات فروشنده های دیگر استفاده کنید تا فروشنده را تحت فشار بگذارید و متوجه شود که شما اطلاعات کافی را دارید.
 9. برای فروشنده راه فرار بگذارید این نکته بسیار ظریف است. شما باید دقت کنید که مذاکره را به سمتی پیش ببرید که فروشنده از تخفیف دادن به شما، حس خوبی داشته باشد. نه اینکه حس کند شکست خورده است. مواظب باشید که فروشنده حس نکند شخصیتش در برابر شما تخریب شده است. یا اینکه حس کند دروغی که گفته را متوجه شده اید. زیرا در این حالت مکانیزم های Ego Defense باعث خواهند شد که او با کارهایی مانند لجبازی از شخصیت از دست رفته خود دفاع کند. اگر مثلا با تخفیف گرفتن قیمت را تا نصف کاهش داده اید نگذارید فروشنده این حس را داشته باشد که گران فروش بوده است ! دلیلی ارائه کنید تا Critical Factor ذهن فروشنده بدون درگیری با شما پیشنهادتان را قبول کند و قیمت را کاهش دهد.
 10. معامله را به هم بزنید این ابزار مذاکراتی، میتواند یک شمشیر دو لبه باشد اما در بسیاری از موارد میتواند باعث شود مذاکره را ببرید و مستقیما به قدرت ریسک پذیری شما وابسته است. به فروشنده بگویید من برای خرید این جنس، فقط تا قیمت فلان میتوانم هزینه کنم چون بیش از این پول ندارم. نکته مهم اینجاست که بعنوان خریدار، قدرت در دست شماست و میتوانید نهایتا حتی اگر خرید لغو شد، از فروشنده دیگری همان جنس را خرید کنید.
 11. احساسی ظاهر نشوید بصورت هیجان زده، ناراحت، شاد، و غیره ظاهر نشوید. شما نباید هیچکدام از حسهای درونیتان را به فروشنده نمایش دهید. فروشنده هرگز نباید متوجه شود که خریدن جنس مربوطه، چقدر برای شما اهمیت دارد.
 12. با اعتماد به نفس و محکم حاضر شوید : بعنوان خریدار پول دست شماست. پس محکم ظاهر شوید. داشتن اعتماد به نفس و نمایش دادن اینکه بسیار جدی هستید و حرفتان عوض نمیشود، باعث خواهد شد فروشنده انعطاف بیشتری نمایش دهد. اعتماد به نفس و جدیت باید در همه وجود شما دیده شود. دقت کنید که کلمات فقط 7 درصد از این مورد را میتوانند نشان دهند. 93 درصد بی نیازی و اعتماد به نفس خود را، باید در زبان بدن، تن صدا، حالت چهره و غیره نمایش دهید.
 13. هیپنوتیزم کنید ! با تاثیر گذاری روی ضمیر ناخودآگاه فرد مقابل توسط هیپنوتیزم، میتوانید خرید های بسیار سود آور و خوبی داشته باشید.

اهمیت صبر داشتن

فردی که صبر بیشتری دارد معمولا برنده ی مذاکره است. اگر درباره قیمت به توافق نرسیدید، باید عادت داشته باشید که به سادگی معامله را ترک کنید و برای چندین روز هیچ تماسی برقرار نکنید. فردی که زودتر صبر خود را از دست میدهد، و دوباره تماس میگیرد، کسی است که ضعیفتر ظاهر شده و در حقیقت، معامله را میبازد.

اگر بخواهیم خلاصه کنیم، هرچقدر یک فرد صبور تر و بی نیاز تر ظاهر شود، به احتمال بالاتری معامله را خواهد برد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع