اثرات موسیقی بر تمام وجود و هوشیاری انسان

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 30 ثانیه

موسیقی، علم هندسه ی اصوات و چیزی است که میتواند باعث خلق اثرات مثبت شگفت انگیزی در وجود شما شود. یک موسیقی خوب، سالم ترین چیزی است که میتواند هوشیاری شما را تغییر داده و تمام وجود شما را به سطوح بالاتر انرژی هدایت کند. از طرف دیگر موسیقی های مخرب نیز وجود دارند که باید نسبت به آنها هوشیار باشید.

اثرات موسیقی

موسیقی یک هیپنوتیزم کننده قوی است. شما میتوانید موسیقی را به عنوان یک استاد هیپنوتیزم در نظر بگیرید که میتواند تجربه شما از حقیقت جهان را کاملا تغییر دهد. چیزی که در  حال حاضر، در جامعه خود شاهد هستیم، غلبه موسیقی های مخرب، بر موسیقی های سازنده است. در میان تمام موسیقی های مخرب، آنهایی که بسیار زیبا و دلنشین اند، صدای خواننده شان زیباست، و حرف دل شما را میزنند و به شکل سوزناک ناله میکنند از آنچه بر خودشان گذشته است، دقیقا همانهایی هستند که زندگی و کیفیت احساسات شما را تباه خواهند کرد… وقتی یک موسیقی حرف دل شما را میزند، از نگاه هیپنوتیزم و در حقیقت، در حال انجام Pacing And Leading است به همین علت به خوبی میتواند شما را به تونل های واقعیت منفی و مخرب هدایت کند.

از طرف دیگر، موسیقی های آرامش بخش و یا حتی موسیقیهایی که شادی بخش هستند(مخصوصا بی کلامها)، آرامش زیادی برای شما تولید خواهند کرد و لذت بخش نیز هستند. موسیقیهایی که در آن به شنونده، هیچگونه زاویه دید خاصی نسبت به جهان تحمیل نمیشود بسیار موثر و مفید هستند.

با این وجود اگر قرار باشد نظر نهایی قدرت نامحدود را درباره موسیقی بشنوید، باید گفت اول از همه  عادت کردن به شنیدن هر نوع موسیقی، یک ماده مخدر پنهان است. به این معنا که اگر قصد شما از گوش دادن به موسیقی، فرار از تنهایی یا احساسات بدی که بعضا تجربه میکنید باشد(نه لذت بردن از زیبایی آن)، در عمل اثراتی مشابه اعتیاد را از آن تجربه خواهید کرد. گوش دادن مداوم به موسیقی در لحظات مختلف زندگی، میتواند یک یادآور قوی(Anchor از دیدگاه علم NLP)، در زمانهای آینده باشد. یعنی بعدها به محض شنیدن آن موسیقی، به یاد خاطره مورد نظر می افتید. که این نیز اثر مطلوبی نیست. حتی موسیقی های شاد و لذت بخش نیز شما را به تونل های واقعیت مصنوعی میبرند که میتواند باعث ساخت توهم های ذهنی درباره موضوعاتی خاص برای شما شده و یا و رفته رفته، این قدرت که لحظات دیگر را نیز به همین زیبایی ببینید، از شما میگیرند زیرا شما قدرت خلق خود را از یاد برده اید و از خلق دیگران لذت میبرید.

وابستگی به هرچیزی، حتی هنر زیبایی مانند موسیقی، یک مخدر است که اگر هوشیار نباشید، پس از مدتی به سادگی میتواند باعث شود بدون آن قدرت خلق زیبایی و لحظات خوش نداشته باشید و این، وضعیت ناپایداری است که آرامش شما را به چیزی بیرونی وابسته میسازد. مهمتر از همه اینکه تاکید قدرت نامحدود بر این است که هرچند میتوانید به چیزهای مختلفی گوش کنید یا هنرهای مختلفی را ببینید، تحسین کنید و لذت ببرید، اما فراموش نکنید که دریایی از هنر، در وجود شماست. همه آنچه که به دنبالش هستید، در بخشی در درون شما خفته است. و بالاترین هنر این است که سرمنشاء هنر در درون خود را یافته و همیشه در آن آرام گیرید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع