به بهاهایی که به ازای خواسته های مختلف خود پرداخت میکنید آگاه شوید و تا دیر نشده جلویشان را بگیرید، شما همواره در حال پرداخت بهایی هستید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 11 ثانیه

شما همواره در حال پرداخت بهایی هستید. و این چیزی است که خیلیها از یاد میبرند.

بهایی که میپردازید…

چیزی که افراد از یاد میبرند، این است که همواره در حال پرداخت بهایی هستند. و بیشترین بها را کسانی پرداخت میکنند که از یاد برده اند در حال پرداخت چه بهاهایی در ثانیه به ثانیه زندگی خود هستند.

آیا از خود پرسیده اید بهای اینهمه تاکیدی که روی بدست آوردن یک شغل ثابت و امنیت شغلی دارید چیست ؟ آیا از خود سوال کرده اید که بهای اینکه چیزهایی که دوست دارید را برای خود نمیخرید چیست ؟ آیا به این فکر کرده اید که بهای غصه گذشته را خوردن چیست ؟ آیا به این فکر کرده اید که بهای حسرت خوردن چیست ؟ بهای ریسک نکردن در زندگی چیست !؟ حتی به این فکر کنید که بهای سپری شدن ثانیه ها به تنهایی چیست !؟ بهای شب و روز جان کندن برای یک لقمه نان چیست !؟ اگر برای این سوالها زمان بگذارید، و اگر کمی نیز باهوش باشید، تازه متوجه خواهید شد که دقیقا برای همان چیزهایی که بسیار به دنبالش هستید، بهاهای بسیار بسیار زیادی را پرداخت میکنید.

به همه این سوالها میتوانید به سرعت پاسخی سطحی و اولین چیزی که به ذهنتان میرسد را بدهید. اما از شما دعوت میکنم برای ساعتها و حتی روزها به این سوالات فکر کنید. زیرا اگر واقعا برای این سوالها زمان بگذارید و خوب ببینید که مثلا وقتی آرزویتان امنیت شغلی است چه بهاهای بزرگی را برای آن باید بپردازید، کم کم از این خواب بیدار شده و میتوانید جهش های بزرگ را در زندگی خود آغاز کنید. از اینکه برای این سوالات زمان بگذارید نترسید، زیرا همین سوالات و فهم پاسخ آنها، سالیان سال از عمر شما و کلی ضرر را حفظ میکند.

به عنوان مثال، بهای فقط به دنبال امنیت شغلی بودن و شب و روز برای یک لقمه نان رنج کشیدن، بردگی و رنج مداوم برای سالهای طولانی است. بهای راضی شدن به اینکه با یک کار معمولی، شکمی سیر کنید و زندگی را پیش ببرید، یک زندگی معمولی و کسل کننده است که هرچند شکم شما را سیر میکند و ریسکی ندارد، اما شوقی هم برایتان فراهم نمی آورد و شما را تا عمق پتانسیل وجودتان فعال و زنده نگاه نمیدارد(و خیلی بهاهای دیگر مثل جوانی شما، طراوت شما و…).. به راستی برای این سوالها فکر کنید و زمان بگذارید. بهای ریسک نکردن چیست !؟ و کسانیکه برای این سوالات در ذهن خود وقت کافی را بگذارند، بزرگترین جهش ها در زندگی خود را رقم خواهند زد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%