اگر درباره موضوعی گیر کردید و به نتیجه نرسیدید، وضعیت و الگوی فعلیتان را بشکنید

زمان لازم برای مطالعه : 50 ثانیه

احتمالا پیش آمده باشد که در تصمیم گیری درباره یک موضوع، یا حتی مثلا یافتن یک راه حل و ایده جدید، دچار مشکل شده باشید. این مقاله تکنیک موثری را برای این موضوع به شما معرفی خواهد کرد.

شکستن وضعیت درونی فعلی یا State Breaking

بعضی وقتها ممکن است ساعتها درباره یک تصمیم،یک ایده، یک کار و یا حتی نحوه شروع یک موضوع فکر کنید و به نتیجه نرسید. در این شرایط کاری که معمولا افراد انجام میدهند، این است که فکر میکنند و فکر میکنند و فکر میکنند و برای ساعتها درگیر تصمیم گیری و افکار میشوند اما نهایتا نیز نتیجه ای نمیگیرند.

یکی از راه حلهای موجود برای حل این مشکل، آشنایی با تکنیک NLP شکستن الگو یا همان Pattern Interruption است. که در این مقاله، از آنجایی که وضعیت و State درونی شما قرار است شکسته شود، State Breaking خواهد بود.

علت اینکه شما در چرخه های فکری برای ساعتها گیر میکنید و نهایتا نیز به نتیجه ای نمیرسید، این است که در الگوهایی تکراری و دایره وار گیر کرده اید که دوباره شما را به وضعیت اول باز گردانده و در نتیجه هیچ حاصلی برایتان ندارند. بر این اساس، یکی از کارهای بینظیری که میتوانید انجام دهید این است که الگوی فعلی را خصوصا در وضعیت بدنی و حتی در محیطی که درآن قرار گرفته اید بشکنید تا بتوانید به منابع دیگر ذهنی و وجودی خود دست پیدا کرده و مشکل را حل کنید.

نحوه نشستن خود را تغییر دهید، محیطی که در آن هستید را کاملا عوض کنید ! تفریحات جدید را امتحان کنید و حتی با افراد کاملا متفاوت تری در ارتباط قرار بگیرید. این کار به شما کمک میکند به منابع دیگری در ذهن و وجودتان دسترسی پیدا کنید و ایده یا تصمیم یا مشکلی که داشتید را بالاخره به سرانجام برسانید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%