در انجام تصویر سازی ذهنی و هر گونه تمرین مرتبط با آن مشکل دارید !؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 9 ثانیه

قطعا میتوان گفت که تصویر سازی ذهنی، قویترین قدرت در وجود انسان است که بدون آن، عملا دیگر نمیتوان نام انسان را، انسان گذاشت. و اگر تعدادی از مقالات قدرت نامحدود درباره تصویر سازی ذهنی و حقایق پشت آنرا خوانده باشید، خوب به این موضوع آگاهید. در این میان مشکل رایجی که خیلیها درباره آن سوال میکنند، این است که “چرا در تصویر سازی ذهنی ضعیف ام و اصلا نمیتوانم تصویر سازی کنم؟”.

مشکل در تصویر سازی ذهنی

بعضا شده است که حتی قبل از هیپنوتیزم کردن برخی افراد یا ارائه و اجرای برخی تکنیکهای NLP برای آنها که نیازمند تصویر سازی ذهنی است، قبل از هرچیز و به سرعت میگویند : “من ذاتا در تصویر سازی ذهنی مشکل دارم و اصلا نمیتوانم تصویر سازی ذهنی کنم.”. با این وجود، پس از اجرای تکنیکهای هیپنوتیزمی و پایانش و پس از اینکه فرد اثرات آنرا تجربه میکند، همانطور که ذاتا انتظار میرود، مشخص میشود که فرد فقط فکر میکرده که تصویر سازی ذهنی اش ضعیف است ! زیرا در عمل چیزی کاملا خلاف آنرا تصور کرده است !

همین الان یک لیموترش یا ترش ترین چیزی که در عمرتان خورده اید را به یاد بیاورید و برای یک دقیقه کاملا روی آن متمرکز شوید، سپس در تمام طول این یک دقیقه و همزمان با دیدن آن لیموترش در ذهنتان و حس کردنش در همین لحظه،”سعی کنید که دهانتان آب نیفتد!”. اگر دهانتان آب افتاد یا به هر شکلی ترشی را زیر زبانتان حس کردید، باید گفت شما نیز همانطور که انتظار میرفت و مانند هر انسان دیگری، هیچ مشکلی در تصویر سازی ذهنی نداشتید و ندارید و نخواهید داشت ! زیرا این یک قابلیت ذاتی در وجود انسان است !

طبق تجربه، به خوبی روشن شده است که کسانیکه برایم از ضعف در قدرت تصویر سازی ذهنی خود میگویند، توقعات و کیفیت خاصی را در ذهن خود برای تصویر سازی قائل شده اند(وضوح خاص، تمرکز خاص، یا هر ویژگی خاص دیگر) که همینها عامل  اصلی تصورِ غلطِ داشتن مشکل در تصویر سازی ذهنی برای آنهاست. تصویر سازی این نیست که چیزی را با کیفیت خاص و به شکل و به نوعی کاملا خاص و مشخص در ذهن خود ببینید و حس کنید، بلکه کافیست به هر زبانی که مخصوص و کاملا منحصر به درون شماست، در فرآیند حس کردن و تصویر سازی شرکت کنید. در اینصورت خواهید دید که شما هرگز مشکل تصویر سازی ذهنی نداشته اید ! زیرا شما یک انسان هستید و تصویر سازی ذهنی عمیق ترین و قدیمی ترین بخش در وجود شماست.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%