نکته ای عمیق و خاص درباره یادگیری سریع، وضعیت های احساسی سنین کم را در وجود خود دوباره فعال کنید

consciousness-min
زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 3 ثانیه

در این مقاله نکته ای از علم نوروساینس و NLP را برای شما مطرح خواهم ساخت که کمک میکند سرعت حفظ خود را بسیار بیشتر از گذشته کنید.

چیزی که از دوران کودکی خود میتوانید یاد بگیرید !

تابحال دقت کرده اید که میگویند جلوی بچه هرچیزی را نگو چون زود یاد اش میگیرد ؟! دقت کرده اید که کودکان دقیقا و فقط با یک بار شنیدن، هر حرفی را یاد میگیرند(خصوصا چیزهایی که میگویید زشت است و تکرارش نکن) ؟! دقت کرده اید که یک کودک چطور بسیار سریع زبان کشوری که در آن متولد میشود را یاد میگیرد ؟! در حالیکه چه بسا پس از بزرگ شدن، خیلیها سالیان سال در مدرسه زبان میخوانند و تلاش میکنند و کلاسهای بیرون را هم میروند تا فقط یک زبان انگلیسی را یاد بگیرند ولی باز هم هزار مشکل و دردسر دارند و آخر هم رهایش میکنند !؟

در سنین اولیه، بخشهایی از ذهن شما و مسیرهای عصبی فعال بوده و ساخته و گسترش داده میشوند که دقیقا مرتبط با یادگیری سریع هستند. زیرا یادگیری سریع برای یک کودک، به معنای بقا و زنده ماندن اوست ! وگرنه اگر مثلا یک کودک نتواند سریع یاد بگیرد، دچار مشکلات زیادی میشود !

از این رو نکته مهم دقیقا همین است که اگر میخواهید دوباره همان مسیر های عصبی و همان بخشهای یادگیری سریع از ذهن خود را فعال کنید، باید همان Emotional State و وضعیت درونی را در خود ایجاد کنید تا بخشهای اولیه از ذهن خود را دوباره فعال کنید. حال سوال اینجاست که یک کودک، کدام بخشهای ذهنی اش خیلی فعال است !؟ بله، تخیل و بازیگوشی و خلاقیت !

هرگاه قصد حفظ کردن چیزی را دارید، حتما وضعیت بازیگوشی و تخیل را مد نظر قرار دهید. نکته عمیق این است که بازیگوشی و تخیل باید در اصل، در زبان بدن و وضعیت بدن و حتی بصورت تکانها و رقص های کودکانه ای که بچه ها حین حفظ یک مطلب انجام میدهند، در بدن و بند بند وجود شما پیاده سازی شود !!! زیرا بدن بخشی از ذهن شماست و تا بدن شما یک وضعیت را نداشته باشد، ذهن از آن تبعیت نخواهد کرد. این نکته آنقدر عمیق است که اگر مدتی روی آن کار کنید، از قدرت آن شوکه خواهید شد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)
0%