تصویر سازی ذهنی ! ضمیر ناخودآگاه خود را برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 31 ثانیه

تصور کردن یا همان Visualization، یکی از تمارین بسیار مفیدی است که میتوانید هر روز برای چند دقیقه در زمانهای آزاد خود انجام دهید و از مزایای فوق العاده آن لذت ببرید. با انجام مداوم این تمرین، شما ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کرده و آنرا برای موفقیت آماده میکنید. این تمرین، تمرینی است که همه ورزشکاران حرفه ای المپیک و سایر افراد موفق از آن بهره میبرند. در واقع اگر شما این تمرین را بصورت کاملا منظم و روزانه انجام دهید،خود را روی هدف هیپنوتیزم میکنید و رسیدن به آن، برای شما بسیار بسیار راحت تر خواهد شد.


تمرین مربوطه، همانند سایر روشهای ارائه شده توسط ما، بسیار ساده ولی فوق العاده قدرتمند است. بدینصورت که شما هدف خود را با همه تصاویر و حسهای مربوطه(که باید بصورت جمله مثبت باشد، نه جمله منفی، مثلا : من نمیخواهم فقیر شوم،اشتباه است) در ذهن تصور کرده و آنرا با همه احساسات خود تجربه میکنید.نکات مهم :
1. ضمیر ناخودآگاه یا Unconscious، فعل منفی را مثبت میکند. اگر بگویید من نمیخواهم فقیر شوم، ضمیر ناخودآگاه شما تمرکز بیشتری روی فقیر شدن خواهد داشت. باید وضعیت مثبتی را که میخواهید و برایتان مطلوب است تصور نمایید.
2. ضمیر ناخودآگاه، نمیتواند تفاوت بین آنچه که واقعا رخ داده و آنچه که تصور میکنید را تشخیص دهد. و به همین علت، با تصور کردن، مغز شما هدف مربوطه را نزدیک تر و دست یافتنی تر دانسته و انگیزه شما برای تلاش کردن و رسیدن به آن بیشتر میشود.یکی از اصلی ترین دلایل تنبلی کردن و تعویق انداختن در عمل،برای رسیدن به هدف، این است که در سطح نا خودآگاه، فرد حس میکند نمیتواند به هدفش برسد و رسیدن به آن غیر ممکن است. مقاله مربوط به نقش بسیار مهم یقین را مطالعه کنید.
3. این تمرین فوق العاده قدرتمند بوده و هرچقدر بیشتر تمرین کنید،قدرت Imagination و تصویر سازی مغز شما بالاتر رفته و بهتر میتوانید حسهای خوب را برای رسیدن به اهداف مربوطه ایجاد نمایید.
4. در زندگی بسیاری از افراد، از لحظه ای که از خواب بیدار میشوند، همه دنیا دست به دست هم داده اند که بگویند و به او ثابت کنند که : تو آدم بی ارزشی هستی یا تو هیچ چیز نمیشوی(در حالیکه زندگی افراد موفق نشان داده است که هر کسی در هر وضعیتی، میتواند به موفقیت برسد) ! و هرچه که این جملات منفی زیادتر تکرار شود، ضمیر ناخودآگاه آنرا عمیق تر باور خواهد کرد. تصور کردن و Imagination یکی از خارق العاده ترین ترین تمارینی است که میتواند تصویر شخص از خود یا همان Self Image را عوض کرده و او را از این زندان سیاه ذهنی که حاصل محیط نامناسب زندگی آن فرد است رها کند، و موفقیت را به او نزدیک سازد .
5. تصویری که در ذهن تصور میکنید، باید مشخص، پر رنگ، واضح و جذاب باشد. مثلا اگر تصور میکنید 1 میلیارد تومن پول دارید، باید رسید خودپرداز را با همه جزییات ببینید ! واکنش مردم نسبت به خود را ببینید و همچون یک کارگردان، فیلم غرور انگیزی از خود پس از رسیدن به آن هدف بسازید.
6. تصویر سازی ذهنی مکانیزم های متافیزیکی وجود شما را نیز برای رسیدن به هدف مورد نظر، برنامه ریزی میکند.(کاملترین مقاله اختصاصی جذب متافیزیکی با امواج فکری)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع