کافیست ذهنتان داده ها را دریافت کند، خودش میداند چطور آنها را پردازش و از آنها استفاده کند و یاد بگیرد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 16 ثانیه

حتی جدیدترین تحقیقات علمی نیز تایید میکنند، که اگر ذهنتان داده ها را به هر شکل ممکن دریافت کند، خودش باقی راه، یعنی استفاده و پردازش و یادگیری از آن داده ها را خوب بلد است ! اما این جمله ساده، چرا خبر فوق العاده ای برای شما باید باشد !؟

فقط هوشیارانه داده ها را دریافت کنید و ناظر شوید ! باقی کار را ذهنتان بلد است !

اگر برای چند لحظه فکر کنید که ذهنتان چطور زبان مادریتان را که به این روانی در آن حرف میزنید یاد گرفته، به قدرت ذهن خود پی خواهید برد. آخرین یافته ها به خوبی نشان میدهد که اگر شما، فقط بتوانید داده ها را به شکل هر حس ممکن و در هر موضوعی، به ذهن خود بدهید، ذهن شما خوب بلد است ورودیها را به خروجیهایی قابل استفاده در درون خود تبدیل کرده و سپس از آنها  کاملا استفاده ببرد.

مثلا بار اولی که کلمه سلام یا هر کلمه دیگری را در کودکی خود از دیگران شنیدید، این کلمه مطلقا برای شما معنایی نداشته است. برای یک کودک که هنوز هیچ چیز از لغات و صداها و… بلد نیست، میان کلمه “سلام” و کلمه بیمعنای “هاو آپا یاگو” یا هر صدای بی معنای دیگر، هیچ تفاوتی وجود ندارد !!! تنها نکته اینجاست که او یک سنسور به نام گوش دارد که دروازه ورود برای صوت های بیرونی است تا ذهن در ادامه بتواند این ورودی را به سیگنال های الکتریکی در درون خود تبدیل کند. اما پس از این مراحل، ادامه کار را ذهن خوب بلد است ! به این شکل که مثلا با ربط دادن چیزهای مختلف می آید و به یک کودک حرف زدن را یاد میدهد یا معنای چیزهای مختلف را برایش روشن میکند. مثلا یک کودک چند بار میبیند که وقتی دو انسان به هم میرسند سلام میکنند، بنابر این ذهن او این دو موضوع را ربط میدهد و تمام جزییات دیگر را نیز به همین طریق پیش میبرد و یاد میگیرد.

تمام اینها را گفتیم که دوباره و برای بار هزارم به اهمیت هوشیاری و حضور کامل در لحظه برسیم ! اگر شما خوب “ببینید و توجه کنید”، و داده ها را در هر لحظه، به هر شکل ممکن وارد ذهن خود کنید، باقی کار را ذهن شما بلد است ! به همین علت است که مثلا شما میتوانید با مدتی تمرین، کاری کنید که حتی بتوانید با گوشهایتان، محیط بیرون را ببینید. و این کاری است که فرد نابینایی مانند Daniel Kish به انجام رسانده است و میتواند ریزترین چیزها را در محیط اطراف خود، فقط با تولید صدا توسط زبانش و سپس بر اساس تحلیل ناخودآگاه صدای بازگشتی، درک و احساس کند و عملا دید 360 درجه از اطراف خود، حتی در تاریکی مطلق داشته باشد!صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع