چطور دوستان بیشتری داشته باشید ؟ چرا نمیتوانید با کسی دوست شوید ؟


چرا مردم با شما دوست میشوند ؟

بسیاری از افراد ، به ما ایمیل زده و میگویند در دوست شدن با دیگران مشکل دارند و به همین علت تصمیم گرفتیم مقاله ایی را به سبک قدرت نامحدود ، درباره ی این موضوع بنویسیم.

اشتباهی که بیشتر مردم ، در برخورد اولشان با دیگران ایجاد میکنند این است که به شدت تمایل دارند با فرد مقابل دوست شوند ! اگر بیشتر در مورد روانشناسی دوست شدن مطالعه کنید ، متوجه خواهید شد که قوانین روانشناسی مشخصی بر آن حاکم است که تنها با دانستن آنها خواهید توانست مشکل فعلی خود در دوست شدن با افراد را حل کنید.در ادامه ی مطلب ، برخی از این قوانین را مطرح خواهیم کرد.

  • مردم وقتی دوست میشوند که علایق به اشتراک گذاشته شده ی یکسانی به وجود بیاید و هم مسیر شوند : اگر دو فرد ، علایق مشترکی داشته باشند و اشتراکاتی بین آنها وجود داشته باشد ،شانس زیادی برای دوست شدن آنها وجود دارد.
  • برای جبران ضعفها و نا امنی هایشان : مردم با کسانی دوست میشوند که دارای خصوصیاتی باشند که در درون خود ندارند و به این طریق ، خواهند توانست ضعفها و نا امنی هایشان را جبران کنند.
  • نفع بردن دو طرفه : بر خلاف باورهای رایج ، در دوستی همواره به نوعی سود دو طرفه وجود دارد.وقتی یک فرد حس میکند خواهد توانست سودی را از شخص دیگری دریافت کند ، شروع به دوستی با او خواهد کرد.
  • زیرا فرد مذکور باعث میشود حس خوبی پیدا کنند : مردم دوست دارند با کسانی دوست شوند که کمک میکنند حس خوبشان را حفظ کنند.مثلا اگر شما خنده را دوست داشته باشید و زیاد بخندید ، افرادی که بتوانند شما را بخندانند ، حس بهتری را حین بودن با شما خواهند داشت زیرا شما با خندیدن ، توان خنداندن آنها را تایید میکنید.

چرا من نمیتوانم با کسی دوست شوم ؟

حال وقتی شما مستقیما رفته و نشان میدهید که میخواهید با شخصی دوست شوید ، به احتمال زیاد ، او حس راحتی نخواهد داشت زیرا حس خواهد کرد که از دوست شدن با شما ، سودی نصیب او نخواهد شد.اکثر مردم وقتی در کنار افراد غریبه هستند ، حس خوبی ندارند و تنها چیزی که میتواند باعث شود آنها برای دوستی مشتاق شوند ، این است که اشتراکاتی داشته و منفعتی برای آنها داشته باشید.

زمانی که شما به یکباره سعی میکنید با کسی دوست شوید ،(بدون اینکه به فرد مذکور ، بصورت غیر مستقیم نشان دهید که علایق مشترکی دارید یا سودی برای او دارید ) ، فرد مربوطه ، به اندازه ی کافی اشتیاقی برای دوست شدن با شما نخواهد داشت.به زبان دیگر ، ممکن است شما فرد فوق العاده ایی باشید اما چون راه و روش شما برای دوست شدن اشتباه است و روانشناسی آنرا نمیدانستید، نتوانسته اید دوستان زیادی داشته باشید.

چگونه دوست شویم ؟ راه صحیح برای دوست شدن چیست ؟

اگر تصمیم گرفته اید با کسی ، عمیقا دوست شوید ، برای چند روز او را از دور تحت نظر بگیرید.علایق او را بیابید.سعی کنید نیازهای او را درک کنید و اطلاعاتی را درباره ی نا امنی های آن شخص پیدا کنید.به محض اینکه این اطلاعات را جمع کردید ، میتوانید به شیوه ی غیر مستقیم نشان دهید که شما نیز علایق یکسانی با او دارید و به او کمک کنید که نیازهای رفع نشده اش را رفع کند.

یک مثال ساده ، این است که مثلا ، شما کسی را یافته اید که مشتاق دریافت توجه است اما آنرا از کسی دریافت نمیکند.در چنین مواردی ، میتوانید با تحسین کردن او و نشان دادن اینکه از بودن با او حس خوبی دارید و توجه به او ، میتوانید دوستی را با او آغاز نمایید.در این حالت ، شما از نیازهای بر آورده نشده ی فرد استفاده کرده اید و به همین علت ، نه تنها او سعی خواهد کرد که با شما دوست شود ، بلکه سعی میکند همواره در کنار شما باشد.هرچقدر که بیشتر نسبت به مردم شناخت پیدا کنید ، دوستان بیشتری پیدا خواهید کرد.بنابراین اگر دوستان کمی دارید ، مشکل شخصیت شما یا بی ارزش بودن شما نیست ، بلکه مشکل فقط این است که دانش مناسب را ندارید.شما خواهید توانست با خواندن مقاله ی مربوط به 6 نیاز اساسی انسانها چیست ؟” ، نکات ارزشمندی را درباره 6 نیاز اساسی انسانها خوانده و برای دوست شدن از آنها بهره ببرید.

ضمنا ، حتما مقاله ی “چگونه به سرعت با دیگران صمیمی شوید ؟را نیز مطالعه کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع