خیلی از شما واقعا افراد خوبی هستید، اما دائم از یاد میبرید که روی کره زمین زندگی میکنید نه بهشت !


“چرا اون اینکارو کرد ؟! چطور نمیتونه این موضوع واضح رو بفهمه !؟ چرا این اینطوریه !؟! چرا اخلاقش اینطوری بود !؟؟ چرا بهم اون حرفو زد ؟! چطور بعد از اونهمه خوبی که بهش کردم اینکارو باهام کرد یا اون حرفو بهم زد !؟ چرا یهو مریض شدم ؟ چرا ماشین جلوییه گاز نمیده و راه نمیره !!؟ چرا این پیک موتوریه هنوز سفارش منو نیاورده چقدر میتونه بی مسئولیت باشه آخه !؟”. قطعا این حرفها را در طول عمر خود بارها به زبان آورده اید. حال با ادامه مقاله همراه شوید تا موضوع را بیشتر باز کنیم و به شما بگوییم که مشکل دقیقا از کجاست !

شما روی کره زمین زندگی میکنید

تمام حرفها و جملاتی که بالاتر خواندید، به زبان شما می آیند، زیرا در حقیقت از یاد میبرید که روی کره زمین زندگی میکنید نه در بهشت ! ایده آل گرایی، یکی از آفت هایی است که حتی کسانیکه فکر میکنند اصلا ایده آل گرا نیستند، کاملا درگیر آنند و تقریبا همه افراد به نوعی با آن دست و پنجه نرم میکنند. آنچه باید به یاد داشته باشید این است که چه بسا حرفها و دغدغه ها و شکایت هایتان از اطرافیان و دور و بریها کاملا موجه باشد، اما آنچه به آن دقت ندارید این است که شما روی کره زمین (و نه در بهشت) زندگی میکنید ! همین اکنون به آدمهای اطراف خود نگاه کنید. همین اکنون به دغدغه ها و مشکلات آنها و مسائل مختلف موجود در جهان نگاه کنید. بله، شما در چنین جهانی زندگی میکنید. همه انسانها لزوما به بهترین شکل آموزش ندیده اند و لزوما در محیطی بینقص و ایده آل پرورش نیافته اند ! همه انسانها لزوما هر لحظه، در بالاترین سطح هوشیاری و تمرکز و آرامش نیستند و کلی دغدغه دارند. خودروی جلویی که از گاز ندادن و راه نرفتن اش مینالید، لزوما تنها دغدغه فعلی زندگی اش در این لحظه، گاز دادن یا ندادن نیست ! بلکه چه بسا هزار مشکل درونی دارد. بله، شما روی کره زمین زندگی میکنید. و خوبیها و بدیها، هوشیاری و ناهوشیاری، ثروتمند و فقیر، ضعیف و قوی، دانشمند و نادان و…همه در کنار هم هستند. وقتی به سطح شعور یک فرد ایراد میگیرید و واقعا نمیتوانید درک کنید که چگونه میتواند اینقدر ناهوشیار باشد و بد رفتار کند، شما خیلی چیزهای دیگر را ندیده اید ! شما وضعیت زندگی فرد مذکور، نحوه آموزش او، مسیر زندگی اش، و بینهایت چیز دیگر را که هیچکدام در حالت ایده آل نبوده و نیست، ندیده اید و فقط در حال قضاوتی یک جانبه و سطحی هستید. بله، هرچند حرفها و رفتارهای برخی ها ممکن است واقعا در اوج ناهوشیاری باشد، اما از یاد نبرید که اینجا کره زمین است ! و همه چیز(حتی در زندگی فردی که به رفتارش ایراد میگیرید) لزوما در اوج بینقصی نبوده و نیست.

بنابراین چه بسا خیلی از حرفها و ناله ها و شکوه های شما از دیگران و…واقعا نزدیک به حقیقت باشد، اما ذاتا بی اعتبار است. زیرا توجه ندارید که در بهشت زندگی نمیکنید ! بلکه روی کره زمین هستید. و اگر این را متوجه شوید و جنگ با نقص های موجود در جهان بیرون را پایان دهید(نه اینکه تلاش را متوقف کنید و فقط بپذیرید!!)، آرامش درونی بی حدی را بدست خواهید آورد. دقت کنید که حرفهای زده شده به این معنا نیست که کلا هرآنچه هست به آن قانع شوید و سعی در تغییر چیزی نکنید ! و حتی مثلا سعی نکنید که افرادی را در کنارتان انتخاب کنید و داشته باشید که هوشیاری بالاتری دارند ! خیر ! اما منظور اینکه فقط آگاه شوید در جهان واقعی، همه چیز قرار نیست که لزوما در حالت ایده آل باشد. و اگر فقط ایده آل گرا باشید، از نقص های دیگران رنج خواهید کشید که این اوج فلاکت است ! حتی زمانیکه در حال نالیدن از این هستید که “او چطور پس از اینهمه خوبی، فلان حرف را به من زد یا فلان کار را کرد”، شما از یاد برده اید که خیلی چیزها لزوما همیشه در حالت ایده آل نیست ! عملکرد مغز افراد، سطح هوشیاری افراد، شرایط زندگی افراد، رویدادها و بسیاری چیزهای دیگر، لزوما همیشه در حالت ایده آل رخ نمیدهند(حتی در زندگی فردی که به او ایراد میگیرید همه چیز هر لحظه ایده آل نیست !) و در نتیجه نتایج و رفتارهای دیگران نیز میتواند از این نقص ها اثراتی بپذیرد و بنابر این، اینکه از درون رنج بکشید که چرا فلان رفتار غیر ایده آل رخ داده، اشتباهی بزرگ است که از بصیرت و ناتوانی در دقیق دیدن همه چیز نشات میگیرد و شما را رنج خواهد داد. این، نکته مهمی است که توجه به آن، بخش بزرگی از رنجهای درونی شما را پایان میدهد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%