بسیاری از مسائل و کارها که چگونگی اش را میپرسید، واقعا چگونه ندارند، کافیست به سادگی انجامشان دهید ! مشکل، عادت کردن ذهنتان به پیچیدگی و شلوغی و اعتیاد به کلمه چگونه” است !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 44 ثانیه

سوالهای زیادی درباره چگونگی انجام کارهای مختلف مطرح میشود و در میان همه این سوالات، یک چیز به شکل مشترک دیده میشود. و آن این است که گویی خیلیها دقیقا به پرسیدن سوال “چگونه” اعتیاد پیدا کرده اند، حال آنکه اگر کمی ذهن خود را آرام کنند، خواهند دید لزوما هرچیز و هر کاری نیاز به پرسیدن این پرسش ندارد ! همه چیز ساده تر از این حرفهاست !

چطور ؟! چگونه ؟

 سوالاتی مانند “میدانم که باید فلان کار را انجام دهم، اما انجامش نمیدهم و وقت تلف میکنم. چطور آن کار مهم را سریعتر به پایان برسانم؟”، یا این پرسش که “چطور حین انجام یک کار، تمرکزم را فقط روی همان کاری که انجام میدهم نگه دارم ؟”، یا اینکه “چطور وقتی باید مطالعه کنم، سراغ سریال یا حواسپرتی های دیگر نروم و فقط درس بخوانم !؟”، و بسیاری دیگر از پرسشها، از جمله سوالاتی هستند که زیاد به قدرت نامحدود ارسال شده اند(و هزاران پاسخ و تکنیک و…نیز میتوان برایشان ارائه کرد، ولی…) و بر اساس همین سوالها، گوشزد نمودن نکته ای مهم، بسیار اساسی به نظر میرسد. و آن نکته این است که واقعا لازم نیست برای هر کاری، این کلمه، یعنی کلمه “چگونه؟!” در ذهنتان نقش ببندد ! چرا هر چیزی را پیچیده و عجیب و دارای چگونگی میبینید !؟ نیاز به دانستن چگونگی، فقط یک ویروس ذهنی است که جامعه در سر شما کرده است. وگرنه مثلا اگر بپرسیم : “چگونه از یک غذا لذت میبری ؟ چگونه راه میروی ؟ چگونه نفس میکشی ؟ و…” آیا اینها هم لزوما با دانستن چگونگی شان انجام میشوند !؟!!؟ آیا میتوانید به یک نفر دقیقا توضیح دهید که چطور راه میروید ؟ دقیقا در ذهنتان چه افکاری چه حسی چه تصاویری استارت میخورد که راه میروید !؟! بدیهیست چگونگی خیلی چیزها اصلا نمیتواند با زبان بیان شود مگر اینکه به سادگی آنها را آغاز کنید و در عمل ببینید باید چه کنید.

مثلا پاسخ این سوال که “چطور وقت تلف کردن را تمام کنم ؟” بسیار ساده تر از هر آنچه متصور هستید است. پاسخ این است که : “همین اکنون به وقت تلف کردن پایان بده و کار را انجام بده !”. یا پاسخ این سوال که “چگونه وقتی کار مهمی میکنم، حواسم پرت نشود ؟” به سادگی این است که کافیست فقط همان کاری که انجام میدهی را در همین لحظه انجام دهی و حواست پرت نشود !همین ! باور کنید همینقدر ساده است ! هرچند شاید عادت ندارید چیز ساده بشنوید و پاسخی مانند “آرک تانژانت ۶۳ منهای رادیکال ۳” برایتان در عصر حاضر، دلربا تر و جذاب تر بنظر میرسد ! اما باور کنید آرک تانژانت فلان مقدار، مشکلی از شما حل نمیکند ! این راه حلهای ساده هستند که به حقیقت نزدیک تر و عملی ترند.

باور کنید بسیاری چیزها خیلی ساده تر از آنچیزی هستند که متصورید ! مشکل در این است که ذهن بشر امروزی به چگونه اعتیاد پیدا کرده و دائم در تصور این است که هر چیزی نیاز به دانستن چگونگی اش دارد ! اینکه یک فرد آگاه شده در حال تعویق ایجاد کردن برای انجام یک کار است، کاملا کافیست و پس از آن، برای انجام کاری که میخواهد انجام دهد، تنها کاری که باید انجام دهد این است که “همین اکنون آن کار را انجام دهد !”. همین ! باور کنید هیچ چیز پیچیده ای وجود ندارد، حتی فکر کردن نمیخواهد ! ولی مشکل از ذهن شلوغی نشات میگیرد که به “چگونه”، اعتیادی نهان پیدا کرده و همه چیز را پیچیده و دارای چگونگی می انگارد ! ذهن خود را با تمارینی مثل مدیتیشن آرام تر کنید و خواهید دید که خیلی چیزها چگونه ندارند ! فقط کافیست انجامش دهید. به همین سادگی.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%