بیشترین لذت را فقط کسی میتواند از زندگی ببرد، که تعلقی به هیچ چیز ندارد

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 19 ثانیه

یک مسافر، تنها کسی است که حقیقتا ارزش سفر خود را میداند و از ثانیه به ثانیه آن سفر لذت میبرد. و مسافر کسی است که نه به خانه ای حس تعلق دارد و نه دلبستگی شدیدی به چیزی دارد ! آمده است که برود ! و به همین علت دقیقا از هر لحظه اوج استفاده و لذت را میبرد و قدر لحظات را میداند.

به تعلقات خود توجه کرده اید ؟

آیا دقت کرده اید که به چه چیزهایی در زندگی فعلی خود تعلق دارید و آرامشتان به آن وابسته است ؟ به عبارت دیگر، در نگاه شما چه چیزهایی هست که اگر نشود و رخ ندهد، حالتان گرفته میشود و ناراحت میشوید !؟ اینها همان چیزهایی هستند که به آنها تعلق دارید. و آنچه باید بدانید این است که تعلق داشتن تنها راز مخفی افرادی است که دائما غمگین و ناراحت اند و هرگز از زندگی خود راضی نیستند. غیر ممکن است که به چیز یا چیزهایی تعلق داشته باشید و همزمان بصورت دائم در اوج آرامش قرار بگیرید.

برخی از رایج ترین چیزهایی که افراد به آن تعلق دارند، عبارت است از : تعلق به پول، وابستگی و تعلق به کسب پیروزی مداوم، تعلق به جلوی دیگران ضایع نشدن، تعلق به آبرو داشتن و آبرومند بودن، تعلق به اینکه بقیه آنها را به شکل خوبی ببینند و از آنها تعریف کنند، تعلق به داشتن دائم سلامتی و بیمار نشدن، تعلق به اینکه کسی رفتار بدی با شما نکند، تعلق به اینکه کسی سرتان کلاه نگذارد، تعلق به زنده ماندن، تعلق به خانه و مال و زندگی و ماشین داشتن، تعلق به زیبا دیده شدن، تعلق به همیشه حس و حال خوب داشتن، تعلق به دانستن و آگاه بودن از همه چیز، تعلق به کنترل داشتن روی همه چیز،  تعلق به همیشه غذای عالی خوردن، تعلق به همیشه در محیط بسیار تمیز بودن و…. . اینها همه گوشه ای از تعلقات رایجی هستند که زندگی مردم را به خاک سیاه نشانده اند.

توجه داشته باشید که هیچ عیبی ندارد که کسی مثلا اشتیاق داشته باشد که همیشه سالم یا ثروتمند باشد. مشکل در تعلق است. زیرا تعلق با اشتیاق و خواستن فرق دارد. وقتی شما به چیزی تعلق پیدا کنید، دیگر غیر ممکن است که بتوانید از آن لذت ببرید زیرا دائم در تنش و فکر این خواهید بود که اگر نشد چه !!؟ و وقتی از تعلقات دل بکنید و دقیقا مانند یک مسافر(مسافری که حتی یک چمدان ندارد!) زندگی کنید، آنجاست که لذت حقیقی را از تمام زندگی خود خواهید برد. دقت کنید که برای تعلق نداشتن، لزومی ندارد بروید کارتن خواب شوید یا فقیر شوید ! خیر ! بلکه یک فرد میتواند همزمان با اینکه در یک کاخ زندگی میکند، تعلقات خود را از هرچیزی بریده باشد و در نتیجه بتواند از ثانیه به ثانیه زندگی خود لذت ببرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع