تمام مسیر رشد و ثروت و خوشبختی در زندگی، مسیر افزایش حس عزت نفس و ارتقای حس ارزش درونی شماست

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 2 ثانیه

باور دارید که چقدر می ارزید و لایق چه چیزی هستید ؟ صبر کنید، لطفا با صداقت و دقت کامل پاسخ این سوال را دهید. زیرا پاسخ به این سوال نقش مهمی در زندگی شما خواهد داشت.

باور دارید چقدر می ارزید ؟

حس عزت نفس و حس درونی ارزشمند بودن،‌ یکی از ارزشمندترین و مهم ترین احساساتی است که در مسیر رشد و تحول زندگیتان در همه ابعاد، بسیار مهم است. با این وجود، این حس یکی از احساساتی است که معمولا کمیاب است. صبر کنید !‌ منظور از حس عزت نفس، حس کسانی نیست که خیلی خودخواهانه و خشمناک دائم از همه جهان طلب دارند و دائم حس میکنند جهان حقشان را به آنها نداده است. زیرا عزت نفس یا حس ارزش درونی حقیقی، اصلا پرخاشگرانه یا خشن نیست ! بلکه بیشتر از جنس یک اعتماد، یقین و باور عمیق و بی تردید و آرام، به ارزش درون است.

 به هرشکلی و در هر بعدی که به مشکلات و ناکامی های فعلی زندگی خود نگاه کنید، آگاه خواهید شد که یکی از علت های اصلی عدم موفقیت شما در آن بخش، به نوعی حس عدم لیاقت و شایستگی درونی است. کسانی که در رابطه عشقی شکست را تجربه میکنند و رابطه خوبی ندارند، کسانیکه در تجارت و معاملات خود موفق نیستند، و سایر کسانیکه به موفقیت و ثروت یا هر آنچه میخواهند نمیرسند، معمولا رگه هایی قوی و ناخودآگاه از نبود عزت نفس و اعتماد به نفس خود را دارند. و اگر این موضوع، مشکل شما نیز هست، این مساله یکی از چیزهایی است که باید رویش کار کنید.

برای افزایش حس عزت نفس و اعتماد به نفس،‌ افزایش مطالعات و خودشناسی، یا انجام ریزترین کارهایی که حس شما نسبت به خودتان را بهتر میکند، گامی مناسب است. و تمرین تصویر سازی ذهنی یکی از ساده ترین و ارزشمندترین تمارینی است که میتواند حس شما را نسبت به خودتان بهتر کند.تصویر ذهنی و تصوراتی که نسبت به خودتان دارید را بهبود دهید و ارزش خود را اول از همه در تصاویر ذهنیتان اصلاح کنید و بهبود دهید. مثلا خود را دائما در زندگی ایده آل خودتان تصور کنید. و همه این روشها چیزهایی هستند که میتوانند حس عزت نفس شما را ارتقا دهد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%