قبل از اینکه کارها و چیزهای مختلف در زندگی شما بیخ پیدا کنند، فکری به حالشان کنید و حساسیت خود را بالاتر ببرید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 46 ثانیه

شاید حس کنید این مقاله هم به نوعی تکراری و مشابه مقالات قبل است ! بله از زاویه نگاهی میتوان این مقاله را نیز تاکید مجدد و بیشتر، روی اهمیت گامهای کوچک و اهمیت پایان وقت کشی دانست. اما در حقیقت این موضوع آنقدر کاربردی و آنقدر فوق العاده است که از زوایای دید جدیدی میتوان به آن نگاه کرد و با یادگیری عمیق تر همین نکته کوچک، قادر خواهید بود تمام زندگیتان را عوض کنید. در این مقاله مثالهای بیشتری مطرح میشود تا درک شما از این موضوع بالاتر رود.

حساسیت و دقت خود به چیزهای خیلی ریز را بالا ببرید

همانطور که قبلا هم در مقالاتی تاکید شد، تنها عامل تمام بدبختی ها و مشکلات شما در زندگی این است که معمولا به مشکلات ریز توجهی نمیکنید و آنقدر حساس و با دقت نیستید(در لحظه حضور ندارید) که مشکلات ریز را به سرعت در لحظات زندگی خود مشاهده کرده و همانجا به راحتی حل کنید. در واقع شما یک گلوله برف کوچک را که از بالای کوهستان زندگیتان رها شده، آنقدر نمیبینید و آنقدر نسبت به آن بیتوجه هستید که نهایتا وقتی این گلوله تبدیل به یک کره غول پیکر برفی شد و پس از رسیدن به پایین کوه، تبدیل به بهمن شدیدی گردید و شما را له کرد، تازه به یاد حل آن میفتید و آنجاست که دیگر چیزی از دست شما بر نخواهد آمد. بهمن و ریزش شدید برف تمام زندگی شما را زیر برف مدفون میکند و شما نیز چیزی از دستتان بر نمیاید. تمامی مشکلات بزرگ زندگی شما فقط همینگونه ایجاد میشوند و به همین علت است که اینقدر روی این موضوع تاکید میشود.

قبل از اینکه شارژ گوشیتان به پایان برسد، فکری به حالش کنید. قبل از اینکه از بد نشستن روی صندلی کمر درد بگیرید، همین اکنون دقت کنید که چگونه نشسته اید و اصلاحش کنید. قبل از اینکه چشمتان از زل زدن به مانیتور یا به صفحه موبایل خشک شود، فکری به حالش کنید و بیشتر پلک بزنید یا چشمهایتان را استراحت دهید. قبل از اینکه بخواهید بگویید کل ریاضیات را متوجه نمیشوید، مباحث پایه و ساده آنرا ریز به ریز یاد بگیرید تا پس از مدت کوتاهی به یکباره به مباحث سخت تر هم مسلط شوید. قبل از اینکه خودروی شما تماما از کنترل خارج شود، فکری به حالش کنید. قبل از اینکه چاق شوید یا دچار مشکلاتی در سلامت خود شوید، ریز به ریز رفتارها و به غذایی که میخورید و ورزشی که میکنید توجه کنید. قبل از اینکه تمام ثروتتان از دست برود، ریز به ریز به ولخرجیهای خود آگاه شوید. قبل از اینکه نیاز به ترمز کردن در اتوبان پیدا کنید، سرعت خود را بر اساس شرایط اتوبان تنظیم کنید. قبل از اینکه رابطه عشقیتان تماما به خرابی برسد، مشکلات کوچک خود را ببینید و رفع کنید. قبل از اینکه عصبانی شوید و بزنید یک فرد را بکشید، یاد بگیرید که عصبانیت خود را کنترل کنید. قبل از اینکه درون خودرویتان کلا کثیف شود، هر لحظه به تمیزی بخشهای کوچک آن دقت کنید.

شاید علت تاکید مکرر روی این موضوع این باشد که از پیامهای خیلی از عزیزان به وضوح این موضوع مشخص است که وقت کشی رایج ترین و مخفی ترین اعتیادی است که در حال تخریب زندگی همگان در همه ابعاد است. اگر وقت کشی را در زندگی خود پایان دهید، تغییراتی را شاهد خواهید بود که در حال حاضر، حتی باور اش برای شما بسیار دشوار است. برای کسانیکه میخواهند تا عمق علت وقت کشی را ببینند و یاد بگیرند و وقت کشی را تا همیشه در زندگی خود پایان دهند، محصول مربوط به اتلاف وقت و وقت کشی از بخش صدای نامحدود عملی ترین و کاربردی ترین چیزی است که به شرطی که به دقت تمام به آن گوش کنید، برای همیشه این مشکل را در زندگی خود حل خواهید کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%