1. اهداف بزرگ تعیین کنید، گامهای خیلی کوچک عملی در جهت هدف خود بردارید


شاید شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که رویاپردازیهای جسورانه و اهداف بزرگ زیادی در سر دارند که هیچکدامشان محقق نمیشود یا حداقل تاکنون عملی نشده است. این مقاله ریشه اصلی مشکل شما و راه حل آنرا بصورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار میدهد.

بیشتر بخوانید اهداف بزرگ تعیین کنید، گامهای خیلی کوچک عملی در جهت هدف خود بردارید

2. تبدیل شدن به یک انجام دهنده، خصوصا برای کارهایی که علاقه ای به انجامشان ندارید !


خیلی از کارها در مسیر زندگی هستند که چه بسا لزوما علاقه ای به انجام آنها نداشته باشید، اما انجام و به پایان رساندن سریع آنها، بار بزرگی را از دوش شما برخواهد داشت. از طرف دیگر تلنبار کردن و انجام ندادن کارهایی که باید انجام دهید، در بلند مدت مشکلات بسیار بزرگی را برای شما تولید کرده و میتواند تمام ابعاد زندگی شما را کاملا بر هم زند. به همین علت است که تبدیل شدن به یک انجام دهنده، اهمیت بالایی دارد.

بیشتر بخوانید تبدیل شدن به یک انجام دهنده، خصوصا برای کارهایی که علاقه ای به انجامشان ندارید !

3. قبل از اینکه کارها و چیزهای مختلف در زندگی شما بیخ پیدا کنند، فکری به حالشان کنید و حساسیت خود را بالاتر ببرید


شاید حس کنید این مقاله هم به نوعی تکراری و مشابه مقالات قبل است ! بله از زاویه نگاهی میتوان این مقاله را نیز تاکید مجدد و بیشتر، روی اهمیت گامهای کوچک و اهمیت پایان وقت کشی دانست. اما در حقیقت این موضوع آنقدر کاربردی و آنقدر فوق العاده است که از زوایای دید جدیدی میتوان به آن نگاه کرد و با یادگیری عمیق تر همین نکته کوچک، قادر خواهید بود تمام زندگیتان را عوض کنید. در این مقاله مثالهای بیشتری مطرح میشود تا درک شما از این موضوع بالاتر رود.

بیشتر بخوانید قبل از اینکه کارها و چیزهای مختلف در زندگی شما بیخ پیدا کنند، فکری به حالشان کنید و حساسیت خود را بالاتر ببرید

4. مشکلات بزرگ در سرتاسر جهان و زندگی شما از کجا نشات میگیرند و چطور میتوان هر مشکل بزرگی را حل کرد ؟


همه در طول زندگی خود شاهد مشکلات مختلفی در زندگی و یا حتی در سطح جهان میشوند و شاید در این میان،‌ از یاد میرود که ریشه اصلی بزرگترین مشکلات چیست ! این مقاله شما را به ریشه تمام مشکلات بزرگی که تاکنون داشته اید آگاه میکند.

بیشتر بخوانید مشکلات بزرگ در سرتاسر جهان و زندگی شما از کجا نشات میگیرند و چطور میتوان هر مشکل بزرگی را حل کرد ؟

5. لطفا خود را به خاك سياه بنشانيد ! چرا باید رابطه و نگاه خود به بدبختی، اوج فقر، اوج شکست و… را بهتر کنيد !؟


به نظر شما چرا بهترین و اثر گذارترین لحظات عمرتان، لحظاتی هستند که دقیقا اوج حس بدبختی را دارید ؟

بیشتر بخوانید لطفا خود را به خاك سياه بنشانيد ! چرا باید رابطه و نگاه خود به بدبختی، اوج فقر، اوج شکست و… را بهتر کنيد !؟

6. بسیاری از مسائل و کارها که چگونگی اش را میپرسید، واقعا چگونه ندارند، کافیست به سادگی انجامشان دهید ! مشکل، عادت کردن ذهنتان به پیچیدگی و شلوغی و اعتیاد به کلمه چگونه” است !


سوالهای زیادی درباره چگونگی انجام کارهای مختلف مطرح میشود و در میان همه این سوالات، یک چیز به شکل مشترک دیده میشود. و آن این است که گویی خیلیها دقیقا به پرسیدن سوال “چگونه” اعتیاد پیدا کرده اند، حال آنکه اگر کمی ذهن خود را آرام کنند، خواهند دید لزوما هرچیز و هر کاری نیاز به پرسیدن این پرسش ندارد ! همه چیز ساده تر از این حرفهاست !

بیشتر بخوانید بسیاری از مسائل و کارها که چگونگی اش را میپرسید، واقعا چگونه ندارند، کافیست به سادگی انجامشان دهید ! مشکل، عادت کردن ذهنتان به پیچیدگی و شلوغی و اعتیاد به کلمه چگونه” است !

7. تعویق ایجاد کردن، فرار از مواجه شدن با واقعیت یا یک رنج است


به عنوان یک پرسش شوکه کننده، از شما سوال میشود که “چرا همین اکنون نمیمیرید !؟!؟” شوکه شدید ؟؟ عیبی ندارد ! کافیست باقی مقاله را دنبال کنید تا منظور را به خوبی متوجه شوید. حرفهای جالبی خواهید شنید.

بیشتر بخوانید تعویق ایجاد کردن، فرار از مواجه شدن با واقعیت یا یک رنج است

8. هر زمان که اراده ای کنید، هویت دروغین شما با آن خواهد جنگید، ارتباط قوانین حرکت نیوتون به رشد و موفقیت !


قوانین حرکت نیوتون را به یاد دارید ؟ اگر به یاد ندارید نگران نشوید عیبی ندارد !به نظر شما ارتباط این قوانین فیزیک از نیوتون، به مقاله فعلی از قدرت نامحدود چیست !؟

بیشتر بخوانید هر زمان که اراده ای کنید، هویت دروغین شما با آن خواهد جنگید، ارتباط قوانین حرکت نیوتون به رشد و موفقیت !

9. کلی کار و هدف در ذهنتان هست ولی انجامشان هرگز شروع نمیشود ؟


به تعویق انداختن انجام کارها حتی برخی کارهای بسیار ساده و یا روزمره مشکلی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. اما ریشه این مشکل چیست و کجاست ؟

بیشتر بخوانید کلی کار و هدف در ذهنتان هست ولی انجامشان هرگز شروع نمیشود ؟

11. ایده آل گرایی، از دلایل اصلی اتلاف وقت و رها کردن نیمه تمام کارها


اینکه تا حدی ایده‌آل‌گرا باشید، خوب است و باعث میشود که اهداف بزرگی را دنبال کنید و محو چیزهای کوچک و روزمره نشوید(دقت کنید که درحال قضاوت نیستیم و چیزهای روزمره و کوچک هم عالی هستند !). با این وجود، همین ایده‌آل‌گرایی می‌تواند یکی از دلایل اصلی اتلاف وقت‌ها و رها کردن نیمه‌کاره فعالیت های مختلف توسط شما باشد. آیا همه چیز را نیمه تمام رها میکنید و به دنبال فعالیت دیگر میروید ؟ اگر اینطور است، این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید ایده آل گرایی، از دلایل اصلی اتلاف وقت و رها کردن نیمه تمام کارها

13. چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟


تصمیم میگیرید رشد کنید، اما به سرعت چند روز بعد، به کارهای قبلی خود باز میگردید.

تصمیم میگیرید رژیم غذایی خود را به سبزیجات تغییر دهید، اما به یکباره خود را در مقابل یک بشقاب استیک میابید !

میخواهید رابطه ای را تمام کنید اما مجددا به آن رابطه باز میگردید.

چرا ؟!

بیشتر بخوانید چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟

14. استرس ناشی از نگاه کردن به ساعت عقربه ای !


ساعت عقربه ای، بر اساس شکل خود، میتواند بدون اینکه آگاه باشید، تاثیراتی را در ضمیر ناخودآگاه شما گذاشته و باعث تولید استرس شود. در این مقاله به شما خواهم گفت که عادت به چک کردن ساعت(خصوصا ساعت عقربه ای)، چطور باعث تولید احساسات منفی میشود.

بیشتر بخوانید استرس ناشی از نگاه کردن به ساعت عقربه ای !

15. شما آزاد هستید هرکاری کنید یا هر حسی داشته باشید


یکی از چیزهایی که معمولا توسط انسانها فراموش میشود، این است که آزادند هرکاری کنند یا هر حسی داشته باشند. احتمالا این جمله را بدیهی بدانید و تعجب کنید که چرا قدرت نامحدود چنین مقاله ای نوشته است، اما پس از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که سالهاست در سطح ناخودآگاه، محدودیتهای بسیاری بر رفتارها و احساسات شما تعیین شده است(توسط خود شما، جامعه یا…) که علت اصلی مشکلات احساسی و رفتاری، و همچنین عامل اصلی گسترش چیزهایی که نام آنها “بد” گذاشته شده، در جهان است.

بیشتر بخوانید شما آزاد هستید هرکاری کنید یا هر حسی داشته باشید

16. وقت کشی به شیوه ی نامحسوس ! با یک شیوه جدید از وقت کشی که مبتلا به آن هستید آشنا شوید!


آیا شما در انجام کارهایتان تاخیر ایجاد می‌کنید؟

آیا همواره برای انجام یک کار آن را به زمان‌هایی در آینده موکول می‌کنید ؟

آیا همواره برای شروع کارها آنقدر دیر دست به کار میشوید که به یکباره ناچارید حجم زیادی از کارها را در بازه ی زمانی کوتاهی انجام دهید ؟

اینها همه وقت کشی هستند اما چیزی که در این مقاله ، قصد داریم به آن اشاره کنیم ، نوع خاصی از وقت کشی است که شاید تاکنون به آن آگاه نبوده باشید !

ادامه مطلب را بخوانید .

بیشتر بخوانید وقت کشی به شیوه ی نامحسوس ! با یک شیوه جدید از وقت کشی که مبتلا به آن هستید آشنا شوید!

17. دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !


این مقاله یکی از مقاله های بسیار مهمی است که درباره ضمیر ناخودآگاه و نحوه عملکرد آن ، میخوانید پس از شما میخواهیم توجه بسیار ویژه و دقیقی را نسبت به آن لحاظ نمایید.زیرا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

آیا ضمیر ناخودآگاهتان ، با شما صادق است ؟

آیا حرفهایی که افراد ، به خود یا دیگران میزنند همیشه حقیقت است ؟

بله ، میدانیم که افراد به خود یا دیگران دروغ میگویند.اما در این مقاله ، منظور ما دروغ هایی است که افراد بدون آگاهی به دروغ بودن آنها ، به خود میگویند ! ممکن است بگویید مگر ممکن است چنین چیزی رخ دهد ؟ مگر ممکن است کسی به خود یا حتی دیگران دروغ بگوید ، درحالی که خود به دروغ بودن آن آگاهی ندارد ؟! پاسخ مثبت است ! در ادامه مقاله همراه باشید.

بیشتر بخوانید دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !

18. رابطه ی میان ترس و وقت کشی چیست ؟ چطور به وقت کشی پایان دهید ؟


ممکن است بخواهید کاری را شروع کنید اما منتظر زمان مناسب هستید…

میدانید که باید مطالعه و تمرین کنید، و همین الان تلاش کنید اما هنوز تلاشی نمیکنید. شما زمان را هدر میدهید، کارهای غیر مفید و تفریحات زیاد از حد را در برنامه خود دارید اما در جهت هدف اصلی خود تلاشی نمیکنید. تاکنون چند بار خود را در حال وقت کشی یافته اید ؟

آیا میدانید علت عادت وقت کشی های شما میتواند ترس موجود در درونتان باشد ؟

بیشتر بخوانید رابطه ی میان ترس و وقت کشی چیست ؟ چطور به وقت کشی پایان دهید ؟

19. روانشناسی تنبلی و تعویق ایجاد کردن، چرا انجام کارها را به فردایی که هیچگاه نمیرسد می سپارید ؟


تصور کنید که در رختخواب گرم و نرم هستید و شب نیز دیر خوابیده اید. کم کم وقت بیدار شدن فرا میرسد(ساعت 8 باید اداره باشید و البته میدانید که مسیر یک ربع زمان میبرد !). ساعت 7، زنگ شما به صدا در می آید و شما بیدار میشوید. اما مجددا آنرا قطع میکنید و یک ربع دیگر میخوابید و تنبلی میکنید، ساعت 7.15 میشود و مجددا زنگ را قطع میکنید تا یک ربع دیگر بخوابید. این روند را بار دیگر انجام میدهید تا اینکه ساعت 7.45 فرامیرسد ! با اینکه کماکان بیدار شدن بسیار سخت است، اما بالاخره ساعت 7.45 بیدار میشوید و به سرعت، و راس ساعت، به اداره خود میرسید.(فایل صوتی مربوط به تعویق ایجاد کردن)

آیا تاکنون این وضعیت یا وضعیت مشابه دیگری را تجربه کرده اید ؟ چرا تعویق ایجاد میکنید ؟ چرا دانشجویان با اینکه در اول ترم تصمیم میگیرند هر روز مطالعه داشته باشند، اما به یکباره خود را در حالتی پیدا میکنند که در شب امتحان بوده و تازه شروع به خواندن کرده اند ؟ در این مقاله بررسی خواهیم کرد که علت روانشناسی این مشکل رایج و  راه حل آن چیست ؟

بیشتر بخوانید روانشناسی تنبلی و تعویق ایجاد کردن، چرا انجام کارها را به فردایی که هیچگاه نمیرسد می سپارید ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی