1. چند وقت یک بار چک کنید که آنچه میخواهید را، واقعا میخواهید یا نه !


در مسیر جذب خواسته ها و وارد کردن آنها به زندگیتان، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که توجه به آن، مسیر شما را در رسیدن به خواسته مربوطه هموار تر خواهد کرد. و آن این است که به سادگی، چند وقت یک بار چک کنید که آیا هنوز هم واقعا آن چیز را میخواهید !؟

بیشتر بخوانید چند وقت یک بار چک کنید که آنچه میخواهید را، واقعا میخواهید یا نه !

2. هوشیاری انرژتیک و احساسی، قدرتمندترین چیزی که به تنهایی برای یک زندگی ایده آل کافی است


آگاه هستید که در مقالات قدرت نامحدود، بارها روی اهمیت هوشیاری به عنوان مهمترین موضوع تا انتهای عمرتان، که همه ابعاد زندگی شما را بهترین میکند، صحبت کرده ایم. هوشیاری را مانند عضله ای ذهنی و مجزا تصور کنید که با تمرین(حضور بدون فکر در لحظه و مدیتیشن)، قابل تقویت است. و باعث میشود که دقیقا ناظر شوید چه افکار و فرآیندهای درونی  بدون اینکه آگاه باشید زندگی شما را جهت میدادند و همین ناظر و هوشیار بودن، اتوماتیک آنها را رفع و اصلاح و بی اثر میکند. در این میان، مهمترین نوع هوشیاری، هوشیاری انرژتیک و احساسی است.

بیشتر بخوانید هوشیاری انرژتیک و احساسی، قدرتمندترین چیزی که به تنهایی برای یک زندگی ایده آل کافی است

3. آرامش مطلق فقط یک سکوی پرتاب اولیه است، تولید کننده بودن و سطوح هوشیاری و انرژی بالاتر ممکن برای خود را از یاد نبرید


خیلیها هستند که پس از مدتی کار کردن روی خود، به آرامش درونی بسیار لذت بخشی میرسند که عملا آنها را از هر چیزی بی نیاز میسازد. اما نباید از یاد ببرید که آرامش فقط یک سکوی پرتاب است و میتوانید سطوح انرژی بالاتر را وارد پهنای زندگی خود کنید.

بیشتر بخوانید آرامش مطلق فقط یک سکوی پرتاب اولیه است، تولید کننده بودن و سطوح هوشیاری و انرژی بالاتر ممکن برای خود را از یاد نبرید

4. اهمیت تولید مداوم و افزایش میزان انگیزه درونی


افراد بزرگ تاریخ کسانی بوده اند که به خوبی میتوانسته اند از درون، و به شکل مداوم، انگیزه و اشتیاق را درون خود تولید کنند. حتی اگر فردی بسیار پر کار و فعال باشید، وقتی آرزوها و اهداف خود میرسید، ممکن است انگیزه شما کاهش یابد یه حتی به کل از بین برود ! به همین علت توجه ویژه به این موضوع و یادگیری کامل آن بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید اهمیت تولید مداوم و افزایش میزان انگیزه درونی

5. تصویر سازی ذهنی در یادگیری یک مهارت یا ورزش مهمتر است یا تمرین عملی ؟


اگر از شما سوال کنم تصویر سازی ذهنی مهمتر و موثر تر است یا تمرین عملی، چه پاسخی خواهید داشت ؟ چه ورزشکار هستید و چه در حال یادگیری یک مهارت هنری، رانندگی، کامپیوتری یا هرچیز دیگر، این مقاله برای شما بسیار روشنگر خواهد بود.

بیشتر بخوانید تصویر سازی ذهنی در یادگیری یک مهارت یا ورزش مهمتر است یا تمرین عملی ؟

6. چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟


تصمیم میگیرید رشد کنید، اما به سرعت چند روز بعد، به کارهای قبلی خود باز میگردید.

تصمیم میگیرید رژیم غذایی خود را به سبزیجات تغییر دهید، اما به یکباره خود را در مقابل یک بشقاب استیک میابید !

میخواهید رابطه ای را تمام کنید اما مجددا به آن رابطه باز میگردید.

چرا ؟!

بیشتر بخوانید چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟

8. چطور در خود یا دیگران انگیزه ایجاد کنید ؟


 بصورت کلی، تمام روشهای تولید انگیزه، به دو دسته انگیزش مثبت و انگیزش منفی تقسیم میشوند. در روش مثبت، شما برای رسیدن به یک پاداش دلچسب و مشخص، تلاش میکنید تا حس خوبی دریافت کنید و در روش منفی، شما برای دوری از درد یا یک شرایط دردناک، تلاش میکنید تا از رخ دادن آن جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید چطور در خود یا دیگران انگیزه ایجاد کنید ؟

9. چطور با مشکلات غیر قابل حل زندگی خود مواجه شوید ؟


برخی اوقات در زندگی، با مشکلاتی مواجه میشویم که از دید ما غیر قابل حل هستند. در این مواقع جملات الهام بخش مانند “هیچ چیز غیر ممکن نیست.” غیر واقعی و غیر کاربردی به نظر میرسند. به همین علت ما یاد میگیریم که مشکلات حاد را بعنوان بخشی از زندگی خود قبول کنیم و مدتها ناراحت و افسرده زندگی کنیم.

بیشتر بخوانید چطور با مشکلات غیر قابل حل زندگی خود مواجه شوید ؟

11. آیا حس میکنید زندگیتان بی معنا شده است ؟


بسیاری از افراد نمیدانند معنای زندگی آنها چیست.

قبل از هرچیز باید بدانید که هر شخص، دنیا را به شکل مخصوص خود میبیند. به همین علت معنای زندگی برای یک فرد، میتواند کاملا متفاوت با دیگری باشد. در این مقاله به شما کمک خواهم کرد که معنای زندگی را برای خود بیابید.

بیشتر بخوانید آیا حس میکنید زندگیتان بی معنا شده است ؟

14. چرا جملات منطقی برای ایجاد انگیزه مناسب نخواهند بود ؟


تصمیم میگیرید عادت خوبی را آغاز کنید، یا وزن خود را کم کنید، یا شاید هم میخواهید رفتار خود با دیگران را عوض کنید، اما پس از مدت بسیار کوتاهی انگیزه خود را از دست داده و متوقف میشوید ؟

احتمالا این تصمیم گیری اولیه مثبت را بصورت منطقی انجام داده اید و در واقع پس از مدتی تفکر به این نتیجه رسیده اید که مثلا سیگار کشیدن برای سلامت شما ضرر داشته و با ترک آن خواهید توانست گام بزرگی را در حفظ سلامت خود بردارید، اما چرا پس از مدت کوتاهی تمام انگیزه خود را از دست میدهید و تصمیم شما متوقف میگردد ؟

آیا این مساله برای شما و اطرافیانتان آشنا بنظر میرسد ؟

چندبار سعی کرده اید دیگران یا خود را بصورت منطقی قانع کنید اما هیچ نتیجه ایی نگرفته اید ؟

چندبار بصورت هوشیارانه سعی در تغییر در زندگی خود داشته اید اما پس از مدت زمان کوتاهی اشتیاق و انگیزه خود را از دست داده اید ؟

خبر خوبی که برای شما داریم این است که این مساله برای همه رخ میدهد! بسیاری از افراد سعی میکنند بصورت منطقی به خود یا دیگران انگیزه دهند اما در رسیدن به اهداف و خواسته های خود تماما شکست میخورند. علت ساده است. حس انگیزه از ضمیر ناخودآگاه می آید و ضمیر ناخودآگاه اهمیت چندانی به منطق نمیدهد ! بلکه به روش خاص خود کار میکند.

بیشتر بخوانید چرا جملات منطقی برای ایجاد انگیزه مناسب نخواهند بود ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی