چند وقت یک بار چک کنید که آنچه میخواهید را، واقعا میخواهید یا نه !


در مسیر جذب خواسته ها و وارد کردن آنها به زندگیتان، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که توجه به آن، مسیر شما را در رسیدن به خواسته مربوطه هموار تر خواهد کرد. و آن این است که به سادگی، چند وقت یک بار چک کنید که آیا هنوز هم واقعا آن چیز را میخواهید !؟

آیا هنوز هم آنچه میخواهید را میخواهید !؟

با خواندن تیتر این مقاله و جملات آن، ممکن است بگویید “واضح است که همه انسانها، خواسته هایی که دارند را میخواهند وگرنه که آنها را نمیخواستند ! “. و نکته دقیقا همینجاست که خواستن، همین چیز محدودی که تصور دارید نیست و در حقیقت، خواستن یک چیز اینقدر سطحی و به همین سادگی ها نیست ! بله، همه بصورت خودآگاه، خواسته خود را میخواهند و هروقت از آنها بپرسی “آیا فلان چیز را میخواهی؟”، خواهند گفت “بله که میخواهم !”، اما اصل نکته این است که آیا در لایه های عمیق تر ناخودآگاه فرد نیز، این خواستن، دائما حاکم است ؟ یا دلایل و باورهایی مخفی و نامحسوس، این خواستن را تحت تاثیر قرار داده است !؟

مثلا ممکن است یک فرد ثروت بیشتری را بخواهد، اما چون باور دارد پول زیاد باعث میشود انسان فاسد شود یا در اعماق ناخودآگاهش از کودکی، این باور برایش ایجاد شده باشد که پول چیز به درد نخوری است و فانی است و…، در اینصورت، خواستن در این فرد، از سطح خودآگاه عمیق تر نمیرود و ناخودآگاه، همراهی لازم را در این خواستن نخواهد کرد. به عنوان مثالی دیگر، یک فرد ممکن است یک رابطه عشقی با دختری زیبا را بخواهد، اما از طرف دیگر باور داشته باشد که بودن با یک دختر زیبا کلی اذیت دارد و مثلا دختران زیبا ممکن است خیانت کنند یا هرچیز مشابه دیگر ! بدیهی است همه اینها موانع درونی هستند که در اصل، خواستن شما را با مشکل روبرو میکنند. وگرنه شما هرچیزی که واقعا بخواهید و حس اش کنید را بدون استثنا به دست خواهید آورد. و با اصلاح درونتان، حتی نخواهید توانست جلوی بدست آوردنش را بگیرید و آن چیز حتما برای شما رخ میدهد !

روند بررسی اینکه در حال حرکت به سمت خواسته خود هستید یا نه، بسیار ساده است. چند وقت یکبار به درون خود مراجعه کنید و ببینید هنوز هم واقعا آنچه میخواستید را میخواهید یا خیر. و نحوه چک کردن این موضوع، توجه به احساسات، صداها و استدلالهای درونی است. آیا مثلا یک استدلال مسخره مانند اینکه “ثروتمند شدن کلی داستان و اذیت دارد و پول فانی است و بی ارزش است” ، صدای درونی مزاحمی است که دائما حین فکر کردن به خواسته تان، در درونتان رخ میدهد !؟ در اینصورت کافی است کم کم رها کردن این نگاه اضافی و باور به درد نخور را تمرین کنید تا اینکه این باور مسموم را از ناخودآگاه خود جدا کنید. تصویر سازی ذهنی نیز قطعا تمرین موثری خواهد بود. بنابراین، مسیر شما تا رسیدن به خواسته هایتان، این است که همه وجود خود را پر از احساس و انرژی آنچه میخواهید کنید و بتوانید آنرا در هرلحظه حس کنید، گویی همینجاست. و هیچ صدا یا باور مزاحمی در خلاف جهت خواسته خود، در ناخودآگاهتان حمل نکنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع